Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan kérem a páromtól,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan kérem a páromtól, hogy jövedelmezőbb állás után nézzen?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, ebből 1 éve már együtt is élünk, alapvetően nagyon jó a kapcsolatunk, egymással képzeljük el a jövőt, ő 27/F én 25/N.

Sajnos a barátomnak már 2 db "no name", semmit nem érő végzettsége van, jelenleg is már 4-dik éve jár a BTK-ra egy olyan szakra amivel nem fog tudni semmit kezdeni, és nem is akar.


Amikor már egy ideje együtt voltunk az én unszolásomra kezdett el diákmunkázni, több helyen is dolgozott, és a legutóbbi helyen felvették teljes állásra betanított munkásnak, mellette szeretné befejezni nyáron a btk-t.


Az első fizetéséből az első dolga volt egy Play Station 4-et vásárolni, halkan megjegyezném, hogy tőlem karácsonyra egy PS 3-at kapott.

Beszélünk már esküvőről, pár év múlva gyerekről, de így hogy, ha sokszor úgy érzem nekem kell mindezekről gondoskodni?


Én több, mint egy éve dolgozok, szerencsére jól is keresek (vagy inkább jól tudok takarékoskodni), de nagyon sok munkám és túlórám van abba, hogy egy év alatt félre tudtam tenni egy jelentősebb összeget, és hamarosan autót is szeretnék venni, ami a miénk lenne, de amikor arra kérem a párom, hogy legalább az átírást meg a kocsi árán felüli költségeket fizesse, azt sem tudja.

Többször fordult már elő, egy nagyobb bevásárlás után, hogy azt mondta most ő fizet, de aztán nem volt a kártyáján pénz, és még is én fizethettem, még jó, hogy volt nálam annyi. Oké ez nem nagy dolog, de kellemetlen.


Sajnos a szülei is teszik alá a lovat, még mindig támogatják anyagilag, szoktam is mondani neki, hogy távlati mama hotelben él. (Szülei 100 km-re élnek tőlünk)


Volt már többször is veszekedésünk ezekből, a hétégén újra kibukott belőlem, hogy engem nagyon zavar, hogy ő így jól érzi magát, és keressen valami jövedelmezőbb állást, vagy találjon ki valami olyat amit szívesen tanulna és el is tudna tartani belőle ha gyerekünk lesz, mert minimálbérből nem fog menni. Illetve szeretném ha elkezdene takarékoskodni, mert ha bármi nagyobb dolgot veszünk a jövőben (pl házat), szerintem úgy lenne a jó, ha nagyjából egyenlően adnánk bele. Nem vágnám a fejéhez, hogy "ez az én házam", de nőként nekem kellemetlen ez a helyzet.


Gonosz voltam vele? Jogos a "hisztim"? Mi tévő legyek szerintetek, hogy ez ne okozzon problémát a párkapcsolatunkban?


2018. máj. 9. 14:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Jogosan kéred, bár nálam lehet szakító ok lenne egy ilyen mamlasz pasi. Annak idején tűrtem hasonlót 4 évig. De miért?
2018. máj. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen fasziktol mit akartok? Csontszaraz lennek a kozeleben, mert csak egy vinnyogo csecsemot latnek, nem egy ferfit, akit tisztelni lehet. Eskuvo... ezzel? Komolyan ennyire alabecsulod es utalod magadat?
2018. máj. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Át akarod venni anyuci szerepét és nevelgetni?

Tényleg erre van szükséged, vagy egy férfira, akinek belső igénye normális karriert építeni?

2018. máj. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Gyorsan megszabadulnék...később nehogy majd mindenféle indokkal ne akarjon egyáltalán dolgozni. Aztán majd jönnek a kölcsönkéregetések amit persze nem ad vissza. Kár lenne eltartanod bárkit is. Meg alapból amit művel a vicc és szánalom kategória.
2018. máj. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%

Csak magadra vess,hogy egy ilyen semmirekellő naggyerekkel jöttél össze.

27 évesen ennyi ésszel egy vödör mésszel.

Kutyából nem lesz kolbász.

Soha nem fog előbbre jutni,ezt jobb ha feldolgozod.

Elakadt valahol a férfias nevelésben,csúnyán.

Soha nem fog megváltozni,max ha lesz egy törése,mondjuk kivágod a nyavalyába,de akkor sem.

Neki ez megfelel a proli élet.

Nem veszed a lapot,hogy a BTK-s diplomákat gyűjti,csak,hogy húzza az időt,mert annyira egy lúzert?


Miért nem keresel egy férfit,aki tudja mit akar,vannak céljai és halad előre?

Én elásnám magam a helyébe de ez én vagyok,én az ö korában már nagy multiknál voltam rendelkeztem abban az időben már 5 év gyakorlattal,és senior mérnökként dolgoztam már akkor.


Rengetegen már Senior mérnökök 27 évesen,sőt vannak sikeres vállalkozók is,vezetők.

Ő meg diákmelózik 27 éves férfiként,hadd gratuláljak neki.

Szánalmas.

Hidd el kérdező akarsz egy plusz gyereket magadnak?

Mert már ott van neked.

2018. máj. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%
A helyzet: a srácnak van valami jó ütőkártyája ami miatt vele vagy, valszeg a külseje. Ez elég egy kapcsolathoz ebben a korban. Más téren lúzer. Vagyis jó külcsí nélkül nem lennél vele, de attól tartok hogy ha másben is jó lenne, nemcsak helyes akkor őneki nem lennél te elég. Szerintem így illetek egymáshoz: valamiben ő jobb valamiben te:-)
2018. máj. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező ez olyan red flag, mint a ház. Most kéne lelépned, nem két gyerek után. Kérdező, ne, már komolyan én fogok sírva fakadni, hogy lehet egy ekkora nagy gyerekkel családot tervezni? Keress egy férfit. Nem, nincs az a nagy szerelem, amire megéri éveket várni, hogy majd egyszer tutira felnő.


Kérdező, nem bántani akarlak, nem azért mondom. Figyelj: az embereket nem lehet megváltoztatni. Vagy változnak az élményeik hatására vagy ugyanazokat a köröket ismétlik évtizedekig. A barátodon egy valami segíthet: ha te most szakítasz vele és ő magába száll, végiggondolja az életét és majd a KÖVETKEZŐ nőnél nem követi el ezeket a hibákat. Te ítéletnapig is várhatsz és ez nem a te hibád. Azt javaslom saját magadon, a saját életeden változtass. Miért vagy ilyen emberrel? Miért nem veszed észre a nyilvánvalót? Miért nem vagy elég határozott? Az nem határozottság, hogy veszekszel vele. Ha túl sokáig maradsz vele akkor felveszel egy ilyen attitűdöt és nagyon hátrányosan fog változni a személyiséged. Anyáskodó leszel és azt hiszed az a nő "dolga", hogy kikupálja a a férfit. Örökké elégedetlen leszel, úgy érzed valami hiányzik, a férfiakat kicsit le is fogod nézni az életképtelenségük miatt - pedig csak te választottál rosszul. Ne tedd ezt, mert egy normális férfi nem fogja ezt eltűrni neked.


A hisztid jogosnak jogos, csak épp értelmetlen és tönkre fog tenni. Nem lehet másokat megváltoztatni, ő ilyen és ilyen is marad egészen addig, amíg az élet nem ad neki egy pofont. Ennek a pofonnak tőled kell jönni szakítás formájában.


Hidd el nekem hogy a mentális egészséged érdekében olyan férfit kell keresned, akinek nem kell magyarázni az 1x1-et. Ez a férfi-nő kapcsolat halála, ha a nő mérföldekkel érettebb a társánál és neki kell őt felhúznia. Kérlek higgy nekem. Próbálj meg kicsit praktikusan gondolkodni. Még ha rá is veszed ezekre a dolgokra, ezekre ő nem úgy ért meg, mint te, nem belülről jövő igény, hanem engedelmeskedik az elvárásoknak. Keress egy igazi férfit.

2018. máj. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Azért részemről kérdéses, hogy mennyit kerestek? Miért adnak bele a szülők? Mire költi a pénzét?

Stb.

Egyébként az embernél az lenne a normális, ha a jobbra törekedne és ha ez megvan, akkor kezd el olyan irányba tanulni, ami még esetleg érdekelheti, de nem életképes szakma.

Ha ő nem törekszik a jobbra és ez átfordul oda, hogy te tartod el, avagy neki kell gyesre mennie, mert az ő fizetéséből gyerek mellett nem tudnátok megélni, akkor baj van.

2018. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem számítottam rá, hogy ennyire egyhangúak lesznek :D


Engem nem zavar, hogy 27 évesen nem senior mérnök, egyszerűen csak azt szeretném, ha valami értelmes dologhoz jól értene, mert van esze, és ha most kitalálná még nem lenne késő valamit tanulni a doboz pakolgatás mellett.


Ezen az egy dolgon kívül minden nagyon jó köztünk, tényleg nagyon szeretjük egymást.


Még hagyok időt, de ha nem változtat akkor tényleg el fogok gondolkodni, hogy próbáljuk meg külön.


Viszont. írjátok, hogy keressek egy igazi férfit.... Számomra ilyen az igazi, aki őszinte, mindent meg lehet vele beszélni, egy az értékrendünk, önmagunk lehetünk egymás előtt, és egyszerűen érzem, hogy én vagyok a mindene és ő is nekem. És én ilyennel rajta kívül még nem találkoztam.

Nem tudom nektek milyen az igazi férfi, én magam körül még a páromnál is szerencsétlenkedőbbeket látok. Az ő haverjai ugyanúgy bénáznak, mint ő, csak még barátnőjük sincs (tudom, nem véletlen). A munkatársaim között is csak nagy csecsemőket látok (oké, mondjuk ők legalább eltudják tartani magukat), talán két kivétel jut eszembe, de mind a kettő már házas, vagy az idősebb korosztály. Ahova edzésre járok ott is van egy két ilyen nagy csecsemő, vagy inkább főleg olyanok, akik 30 körüliek de szórják a pénzt, mintha muszáj lenne. Meg még olyanokat látok korombeliek között akik minden hétvégén partizni járnak ami sokszor lerészegedéssel jár, most akkor hol keressek "igazi férfit"?

2018. máj. 9. 17:16
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

Mármint mire gondolsz,hogy a kollégáid is nagy csecsemők?


Amúgy nem véletlenül lúzerek meg nyomorékok a párod haverjai.

Madarat tolláról kérdező tudod.

Pont ezért ilyen,mert egy komolyabb társaságban ahol a férfiak építik a karriert oda be se fogadnák meg szóba nem állnának vele.


Most jól érzed magad vele,de majd ha ő neki kell GYES-re mennie akkor most hogy van?

Ki dug kit?

Ki a férfi a kapcsolatban?

Ezen gondolkodtál.


Nem tudom milyen körben mozogsz de az én kollégáim meg sok haverom mind mind sikeresek és életrevalóak.

Nem életből felmentett lúzerek.

2018. máj. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!