Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tesztelnéd, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tesztelnéd, hogy a párod alkoholista vagy sem?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk naponta több doboz sört meginna munka után (hétvégén pedig még többet), és tudni szeretnéd, hogy bírná-e sör nélkül, akkor mennyi "próbaidőt" kérnél tőle, hogy addig ne igyon sört?


Vagyis mennyi időt kellene kibírnia egy nem alkoholista személynek alkohol nélkül?


Remélem érthető...


2018. máj. 18. 22:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

#9


Meg a mennyiség. Aki napi egyet iszik az nem igazán vagy egy platformon azzal aki napi 16-ot bevág.

2018. máj. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%
#9 Az alkoholista az pont hogy úgy van, hogy mondjuk csak 2-3 naponta iszik, akkor viszont csatak részegre, meg ordibál stb.
2018. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

"Csak sört, napi max 3 dobozzal (1,5 l, 3%-os)."


Ez 1 doboz normál sörnek felel meg.

Ennyitől fizikai függőség nem alakul ki, vagyis nem lesz fizikai elvonási tünete, max. lelki.


Tudom, bizonyos nézetek szerint minden rendszeres alkoholfogyasztás alkoholizmus, de én ezt nem tartom annak annak ellenére sem, hogy magam nem iszom, és azt sem szeretném, hogy a párom mindennap sörözzön.

2018. máj. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg nem sok. Nekem két üveg bor volt minimum egy alkalommal.
2018. máj. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig mar ez is sok. Nem is a mennyiseg miatt onmagaban, hanem mert rendszeres a dolog. Ha azt latod, hogy ez az elso dolga mikor hazaer, az gyanura ad okot...

Valtozo, hogy kinek milyen formaban jelenik meg az alkoholizmus. Van aki egy napot se tud kihagyni, de lozben relative keveset iszik (eleinte!!). Van aki pedig nagy szuneteket istud tartani, de ha egyszer ujra alkoholt iszik, akkor annyira lereszegedik, amennyire nem is tervezte.

Nehez ezt igy ellenorizni. Mert ha valoban alkoholista, akkor ahhoz a tagadas is hozzatartozik es meg fogja talalni a modjat, hogy akkor titokban igyon, kifele pedig mutassa, hogy allja a probat... :(

En azon az allasponton vagyok, hogy nem biztos, hogy mar az, de rossz uton halad. (Masfel litert nem lehet csak az ize miatt inni. Hat az meg vizbol is sok delutanra, kaloriaban se elhanyagolhato. En is szeretem a jo sort, bort. Elobbibol az ize miatt par decit iszom, utobbibol meg annyit se es nincs szo arrolse, hogy ez napi szintu legyen)

2018. máj. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom. Én nőként a szoptatás alatt tejserkentés céljából napi szinten ittam az alkoholmentes citromos Gössert. Olyan mint egy üdítő és annyira rákattantam, hogy már lassan 3 hónapja nem szoptatok, de a "sört" továbbra is szinte napi szinten iszom, főleg most, hogy kijöttek a mangós verzióval. Szóval lehet függeni a sörtől az íze miatt is. Szerintem kérj tőle 1 hónap próbaidőt és ha betartja, akkor már felesleges lesz visszatérni az alkoholosra.

Amúgy én alkoholt egyáltalán nem iszom, csak ezt a "sört" szeretem.

2018. máj. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kb. onnan vehető észre, ha valaki alkesz és mondjuk kihagy pár napot kicsit lehangolt lesz, mert nincs meg a napi megszokott mennyisége. Egy "nem alkolista" ki kell bírjon nagyobb időszakot ital nélkül, úgy hogy a hangulata, viselkedése nem változik.
2018. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!