Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy menthetem meg a kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy menthetem meg a kapcsolatom? Jobb lenne szakítani?

Figyelt kérdés

Korábban volt pár incidens, melyek során teljesen elveszítette a bizalmam.(Ezeket most nem részletezném, de tényleg komolyabb dolgok voltak. Bár még nem a megcsalás szint, de majdnem.)

Ő bocsánatot kért, megígérte, hogy többet nem lesznek bizalmi problémáink általa, és innentől csak rajtam áll a dolog, hogy meg tudok-e neki bocsátani.

Én tudatosan próbáltam neki megbocsátani, mert nem akartam elveszíteni, viszont tudat alatt felütötte a fejét a féltékenység, melyet sokszor nem tudok logikusan kezelni és folyamatosan nyomaszt, emészt, kihat a párkapcsolatunkra.

Ez addig fajult bennem, hogy habár sokszor szívesen vagyok vele és vannak jó pillanataink, de egyre többször nem érzem jól magam vele, sokat veszekedünk apróságokon is. Azt meg még annyira sem szeretném, hogy hozzám érjen "úgy", meztelenül lásson(bár amúgy is szégyenlős vagyok). Olyan néha, mintha csak egy kellemes ismerősöm, barátom lenne, akivel nyilván vannak fizikális határok(tehát nem kívánom), kiszerethettem belőle!?

Régen tudtam vele jövőt tervezni, viszont ha most előretekintek, vagy nem látok semmit, vagy hogy csak szenvedünk egymás mellett.


Habár úgy vélem, a szakítás lenne a legjobb lehetőség, mégsem tudom megtenni, ragaszkodom hozzá. Szeretném folytatni, jobbá tenni az egészet, hátha megmenthető a dolog még.

Ehhez szeretnék tanácsot kérni, hogyan újíthatnám meg a kapcsolatot és hogyan felejthetném el a múltbéli sérelmeimet, bízhatnék meg benne 100%-ig.



2018. jún. 11. 12:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kimondtad a két kulcsszót: nincs meg a bizalmad és tudatosan próbáltál megbocsátani. Ha ezek így vannak, akkor abból normális párkapcsolat már nem lesz.
2018. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hiába a szép szándékod, de a lényeg szerintem ez:

" kiszerethettem belőle!?" - igen.

A tudatoddal meg tudsz bocsátani, a lelkeddel meg nem - de beleszeretni nem fogsz tudnia a tudatoddal...

Vége, nm a te hibád, de az is mindegy volna. Ebből már nem lesz semmi komoly.


"sokszor szívesen vagyok vele és vannak jó pillanataink" - ez jó alap egy barátsághoz, ha vevő rá, ha nem, hát akkor annyi se.

2018. jún. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

9 hónapig együtt voltam egy lánnyal, de már a kezdetektől nem tudtam bízni benne. Szűz csaj volt, és mikor megismertem már akkor simán ujjazta magát kamerába nekem, de találkozni nem találkoztunk.

Aztán dobott, majd 1 hétre rá kibékültünk (viszont közbe kiderült, hogy másnak is csinálta; legalább is állítása szerint csak írásba).

Utána már végig nem tudtam bízni benne. Mondogattam is, hogy biztos megcsal.

2018. jún. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha már nem szereted és nem is túllépni a múlton, mert mindig előjön, akkor igen, jobb szakítani.
2018. jún. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Szakítás lett. Már nagyon hosszú ideje érett, sajnos nem voltam elég erős megtenni amikor elveszítette a bizalmam, pedig tudtam, hogy nem lesz ez már jó soha. Jelenleg próbálok nem agyalni, lekötni magam, mert keserűséget és gyűlöletet táplálok iránta, mivel úgy érzem cserbenhagyott a tetteivel.
2018. júl. 5. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!