Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hölgyek, mennyire tolerálnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyek, mennyire tolerálnátok ha a pasitok minden hétköznap este inna otthon (és nem vizet)?

Figyelt kérdés

Elég stresszes munkát végzek, és esténként elég gyakran beküldök pár sört vagy pár pohár bort, hogy oldódjon a feszültség. Fogalmazhatunk úgy hogy "nyugattó helyett".

Jelenleg nincs párom, de olykor eszembe jut hogy vajon mit szólna hozzá egy élettárs.



2018. júl. 15. 04:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 Mojjo ***** válasza:
Hát igen, ha most segítséget kérne, még jó esélyei lennének és meg lehetne állítani a folyamatot azelőtt, hogy szépen, csendben tönretenné az életét - mert ez fog jönni. Lassan ugyan, most még nem is látszik semmi belőle, de nem kell aggódni, annál biztosabban. Viszont az alkoholizmus velejárója, hogy az alkoholista körömszakadtáig tagadja a betegségét. Igaz, kérdező? Nem vagy alkoholista, ugye? (De, az vagy, viszont aki látott már ilyet, pontosan tudja, hogy te tagadni fogod... És innentől kezdődik a lefelé spirálozás.)
2018. júl. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 A kérdező kommentje:

31.:


Igen pontosan így van, határozottan állítom hogy nem vagyok alkoholista!:)


Ennek egyik oka például, hogy tömény italt szinte egyáltalán nem iszom, gyakorlatilag semennyit.


Csak sörtől nem lesz olyan igazi alkoholista az ember mert abból egyszerűen nem bírsz annyit meginni.

Nagybátyám vasbetonszerelő cukorbeteg, emiatt csak sört ihat, van úgy hogy megivott szegény napi 10-20 üveggel de még még így kőmővesekkel ácsokkal dolgoztott kemény fizikai munkát.

Mikor egész nap betonoztak kinn a 40 fokos melegben vagy más kemény fizikai munkát végeznek napi 10-20üveggel is lenyomnak fejenként de kb meg se látszik rajtuk.


Szóval ő issza a sört rendesen, de még őt se neveztem "fénykorában2 olyan igazi alkesznak.


A borral már más a helyzet, de abból meg egyszerűen nem bírok sokat inni. Jófajta erős jó minőségű háziboraim vannak, azokat szeretem:). Na azoktól be lehet rúgni mocskosul elég könnyen az biztos és attól alkesz is lehet az biztos.


De viszont abból egy nehéz nap után ha megiszok 2 pohárral akkor nekem már szevasz...

Mondjuk 4 dl bor mellé 1-2 liter ásványvíz is lemegy mindig annyira tömény erős bor.


Szóval attól pedig azért nem leszek alkesz mert nem bírok annyit inni belőle!


Meg különben is a bor egészséges, vérképző stb.


Napi 2 pohár bor akár orvosság is lehet! :)

2018. júl. 15. 12:01
 33/69 anonim ***** válasza:
100%

#32, példa sok mindenre van.... az enyém kb úgy kezdődött, mit a tied: csak a stressz oldásra.

Aztán 2-3 évvel később már úgy ültem a kocsiba a vidéki munkahelyemen, hogy azt számoltam, mikor érek a szomszéd kocsmáig.

Meg milyen gáz már, hogy fürdeted a kisbabádat és közben liheged a képébe a piát. Meg, hogy a nagyobbik szülői értekezletére alapból nem is mehetsz...

Szóval gondold meg ezt.

ha megvoltál 30 napig pia nélkül, akkor miért újrakezdeni? Q vékony jég ám.

Szerencsére én teljesen ki tudtam szállni ebből, de kemény egy héttel kezdődött.

Ugyanaz a munkám, ugyanannyi a stressz, mégsem kell hozzá innom, meg a gyomorfájásra se, a fogfájásra se, - és semmi veszteséget nem érzek.

tegnap haveri körben dumáltunk vagy 4-5 órát, a fiúk megittak vagy 5 üveg bort, hárman én meg csak üdítőt. És senkinek nem lett semmi baja.


Hogy a kérdésedre mi a válasz azt nem tudom, de szerintem kisebb az esélyed egy rendes kapcsolatra így.

2018. júl. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
100%

"Napi 2 pohár bor akár orvosság is lehet! :)"


Ja, a jéger meg csak gyógynövény.

2018. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
Jól van kérdező. Remélem ezt a szép történetet majd a randikon is elmeséled. Biztos mindenki nagyon megértő lesz, főleg ha a meghallják a jómunkásemberes nagybácsis részt.
2018. júl. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 Mojjo ***** válasza:

@32: Igen, biztos voltam benne. Ilyenkor még nem annyira nyilvánvaló az alkoholizmus, hogy a környezetednek egyértelmű legyen. Idővel - lehet évek - egyre inkább az lesz, de akkor is tagadni fogod. Akkor is, amikor rajtad kívül mindenki látja majd. Ismerem én ezt, de egy próbát megért, hátha te észbekapsz.


Ha szerencséd van, lesz annyi erőd, mint a #33-nak, ha nem... hát, inkább legyen.


Amúgy a háziborok úgy 99,9%-a minden, csak nem orvosság. A bor, kiváltképp a vörösbor jótékony hatása a szőlő héjából kioldódott, többnyire polimerizálódott fenolos összetevőkben keresendő. Ezek viszont viszonylag érzékenyek az oxidációra, főleg, ha a polimerizációs fok alacsony, azaz ha a szőlőben nem zajlott le az ún. fenolos érés. A házibort készítők pedig szinte kivétel nélkül fenolosan éretlen szőlőből csinálnak bort. A fenolos érést elkapni nem egyszerű, megfelelő terméskorlátozás - a zöldszüretet is beleértve - és zöldmunka kell hozzá, ehhez se tudásuk, se indíttatásuk nem szokott lenni az embereknek. A következő lépés az lenne, hogy ezek a fenolos komponensek a borba kerüljenek - rengeteg csömöszölés/körfejtés, megfelelő hőmérséklet, esetleg pektinbontó megfelelő használata - szintén se tudás, se motiváció ezekre. És ezt megfejelve a jóféle háziborok döntő többsége rommá van oxidálódva - nem megfelelő erjesztés, kétes minőségű hordók, darabban tartás, sok minden oka van ennek.

Lényeg a lényeg, hogy azok a vegyületek, amik bizonyos szempontból egészségessé tennék a háziborok majdnem 100%-ból vagy hiányoznak, vagy tönkre vannak téve. Mondjuk a bolti borok nagy részénél hasonlóan rossz a helyzet, csak más okokból.

2018. júl. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, Zacher mondta, hogy ha az ember csak 1 sört (1-et!!!!) megiszik minden este, kötelező jelleggel, akkor az már alkoholistának számít. Függ a piától, nem tudja máshogy levezetni a stresszt. Így kezdődik...

Nem az lesz a legnagyobb problémád az életben, hogy nem találsz párt magadnak.

2018. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
100%

Ennek egyik oka például, hogy tömény italt szinte egyáltalán nem iszom, gyakorlatilag semennyit.


Eddig bírtam olvasni. Ember, te tévhitben élsz, nemcsak töménytől lehetsz alkoholista! Mit gondolsz, a sarki kocsmában Baylesen meg Fütyülősön élnek a bácsik? Nem, olcsó kannás boron és sörön! Alkoholista vagy, kérj segítséget!

2018. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:

Bocsánat, alkoholistákkal - te AZ vagy - nem kezdek.


Az, hogy néha megiszunk 1-2 sört, semmi baj, de ha a párom minden este "latulásképp" benyomna pár sört vagy pohár bort kivágnám a fenébe.

2018. júl. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:

Az ugye megvan, hogy NEM a töménytől leszel alkoholista, hanem RENDSZERESEN iszol, minden nap NYUGTATÁSKÉPP.


Szóval kapáózz, de te alkesz vagy - senki nem a töménnyel kezdi. "Csak pár sörrel meló után".

2018. júl. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!