Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom csak velem együtt akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom csak velem együtt akar gyűjteni a házra. Jogos?

Figyelt kérdés

Mielőtt rávágjátok,hogy igen kérlek olvassátok el.


Együtt tervezzük a jövőt. Még iskolás(11-es) voltam mikor összejöttünk, ő korán szakmát tanult azóta dolgozik már kb 6 éve.

Én jelenleg egyetemen tanulok, néha dolgozom de ebből nem tudok félretenni.

Beszéltük,hogy jó lenne már összeköltözni, így vagy náluk vagy nálam élősködünk a szülőkön. Házra gyűjteni, külön életet élni

- Azt mondta, gyűjtünk házra együtt,ha befejeztem a tanulmányaim. Magyarán mióta ő dolgozik az egész pénzét elköltötte, vesz magának mindenfélét, ő egyedül nem spórol/t a házra.

Szóval mire végzek, lassan ő már 30 éves lesz mikor nekiállunk házra gyűjteni a 0ról.

Valamilyen szinten jogos,hogy ketten vegyük a közös házat, de nem értem miért nem tesz arra is félre amíg én nem tudok,hogy annál hamarabb meglehessen, utána úgyis közös kasszán majd az én jövedelmemből is vehet dolgokat amiket akar, de előbb legyen meg a fedél a fejünk fölött.

Másfelől nem érzem jogosnak,hogy ahogy munkába állok én rögtön spóroljak a házunkra, holott ő 7évi munkájából mind magára költötte mert ugyebár "vár engem"

Mit gondoltok erről?


2018. aug. 1. 13:14
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
11%

Mond meg, hogy akkor ha ő többet tesz bele, több lesz a tul.joga. Te sem gondolod, hogy ő többet fizet, de tied a felem ugye?

Az az ő hibája, hogy 30 évesen végzel az egyetemen? Mi leszel orvos legalább?

Ő meg a saját pénzéből azt csinál, amit akar.

Amúgy ciki hogy 30évesen ott állsz, hogy nincs se diplomád (szakmád, akármi), munkatapasztalatod és egy albit nem tudtok kicsengetni.

De eléggé golddiggernek tűnsz, mikor te semmit nem tudsz felmutatni

2018. aug. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
97%
#1 a kérdező párja 30 éves. A kérdező nem írta, hogy ő mennyi, de nyilvánvalóan fiatalabb (szerintem kb 22-24).
2018. aug. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
7%

jaja aranyásás felsőfokon...

:D

2018. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
96%

A te álláspontoddal tudok azonosulni.

Nem beszélve arról, hogy akkor mi van, ha esetleg külön mentek? Sose lesz megtakarítása? Tudom, te most erre gondolsz utoljára, de neki a saját érdekében ezt is végig kéne gondolnia.

Azt vettem észre, hogy a legtöbb ilyen korú srác ezt csinálja: él a szülőkkel, feléli a jövedelmét, és teng-leng valami diáklánnyal, aki mellett nem fenyegeti az a veszély, hogy gyorsan hozzá akar költözni.

Próbaképpen dobd be egyszer, hogy halasztasz pár félévet, addig menjetek ki külföldre, egy éven belül lenne pénzetek házra, esküvőre, és a tanulmányaid befejezed gyerek mellett. 😈

Gyorsan kiderül, hogy mennyire komolyan tervez veled.

2018. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Nem tudom honnan szedted az információkat😂 de teljesen tisztán le van írva, hogy Ő lesz 30 éves.

Én 22 leszek, mikor végzek(minden reményem szerint)

Az zavar az egészben, hogy ilyen idősen nem gondol a jövőjére és ő magának se alapozna hanem a szüleinél él inkább mert vár!!

2018. aug. 1. 13:27
 6/45 anonim ***** válasza:
99%

#1: a parja lesz 30 .

Mi a fenet mutasson fel egy nappali tagozatos diak?

2018. aug. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
83%

Képzeld el fordítva! Mikor megkapod a diplomád, összejössz egy 18 éves sráccal. Te spórolnál a közös lakásra, miközben ő még évekig tanul?

De van megoldás. A lakást ugyanis nem csak fele-fele arányban lehet birtokolni, sőt, lehet csak az ővé is a lakás, te pedig majd bérleti díjat fizetsz neki.

mindenesetre, ha valaki 30 éves koráig nem akar félretenni, az nem egy felelős ember, így a helyedben meggondolnám a vele való kapcsolatot.

2018. aug. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
4%

jaj kis 22 éves összejön az idősebbel, mert majd ő alá rak egy lakást.


ha neki több pénze van, legyen övé a nagyobb rész. az ugy már nem tetszik ugye?

2018. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Régebben még nem gondoltam ebbe bele. De beszéltünk a családról,hogy jó lenne, meg gyerekről stb és azóta ez jár a fejemben. Egyáltalán nem vagyok aranyásó, ha úgy lenne nem lennék vele évek óta. Sőt, azt is felvetettem,hogy legyen meg előbb a ház aztán az én fizumból vehet olyan gépeket vagy autókat amilyet akar, csak a sorrend legyen már fordítva és legyen tető a fejünk fölött. Nem szeretném,hogy idős korára legyen apuka, ha így folytatódik 35-40éves lesz mire rendbejön az élete. Nem csak rólam van szó, még fiatal vagyok, de ha ő így vár utánam és nem tesz a saját maga életéért IS akkor megöregszik mire felébred.

2018. aug. 1. 13:41
 10/45 anonim ***** válasza:
5%
Ő akkor is élhet a szüleinél, ha ti szétmentek, de amíg nem érzi biztosítottnak azt, hogy ti együtt tudtok élni, nem fog rá spórolni, én sem tenném. A lakva ismeri meg az ember a másikat mondás teljesen életszerű, semmit nem tudtok még egymásról addig, amíg nem éltetek együtt 1 percet sem.
2018. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!