Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom csak velem együtt akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom csak velem együtt akar gyűjteni a házra. Jogos?

Figyelt kérdés

Mielőtt rávágjátok,hogy igen kérlek olvassátok el.


Együtt tervezzük a jövőt. Még iskolás(11-es) voltam mikor összejöttünk, ő korán szakmát tanult azóta dolgozik már kb 6 éve.

Én jelenleg egyetemen tanulok, néha dolgozom de ebből nem tudok félretenni.

Beszéltük,hogy jó lenne már összeköltözni, így vagy náluk vagy nálam élősködünk a szülőkön. Házra gyűjteni, külön életet élni

- Azt mondta, gyűjtünk házra együtt,ha befejeztem a tanulmányaim. Magyarán mióta ő dolgozik az egész pénzét elköltötte, vesz magának mindenfélét, ő egyedül nem spórol/t a házra.

Szóval mire végzek, lassan ő már 30 éves lesz mikor nekiállunk házra gyűjteni a 0ról.

Valamilyen szinten jogos,hogy ketten vegyük a közös házat, de nem értem miért nem tesz arra is félre amíg én nem tudok,hogy annál hamarabb meglehessen, utána úgyis közös kasszán majd az én jövedelmemből is vehet dolgokat amiket akar, de előbb legyen meg a fedél a fejünk fölött.

Másfelől nem érzem jogosnak,hogy ahogy munkába állok én rögtön spóroljak a házunkra, holott ő 7évi munkájából mind magára költötte mert ugyebár "vár engem"

Mit gondoltok erről?


2018. aug. 1. 13:14
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
7%
ja ő vegyen házat, te veszel egy hűtőt, odaszülsz és az életben nem tud kirakni a gyerek miatt...
2018. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem helyesen gondolod de ez az a szituáció, amit viszont roppant nehéz kivitelezni... Beszéld meg vele, remélem megérti.
2018. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

Ne ítélkezzetek csak úgy kérlek! Egyáltalán nem az anyagiak miatt jöttem vele össze, egy kis gyárban dolgozott annó minimálért, nem érdekelt engem. Szeretem nagyon és ő is engem.

Nem hivatalosan, de olyan mintha együtt laknánk, szinte mindig nálam vagyunk, ugye az anyukámé meg fele a mamámé a háznak, de jó lenne már szabadulni a szülőktől és külön életet élni. Nyilván ha végzek és dolgozok lesz pénzem albérletre nem erről van szó. Csak fura az ő hozzáállása ennyi idősen.

2018. aug. 1. 13:47
 14/45 A kérdező kommentje:
S azt kihagytam, hogy a telek amire építenénk a mienk, vagyis nagymamám azt mondta rám hagyja, ami nem kicsi, plusz a felétől egy nagy kert van rajta. Tudom nem sok, de az alap már meglenne amit én tudok "adni".
2018. aug. 1. 13:55
 15/45 anonim ***** válasza:
98%

Sràcok: aki szerint ekkora gold digger a barátnője, az nem gyereket tervez vele, hanem kidobja. Vagy ti nem ezt tartjátok természetesnek?


Az csak kifogás, hogy ezért nem tesz félre. Aki teljesen feléli a fizetését, az megszokik egy olyan színvonalat, amiből nem tud később engedni. Sose fog tudni spórolni, 30+ éves korban nem fog tudni megváltozni.

Mi lesz, ha gyerek lesz? 6 hetesen lepasszolod és mész vissza dolgozni, nehogy a gyanú árnyéka vetődjön rád, hogy kihasználod?

Mi van, ha ti szakítotok? Jön másik lány, újra vár x évet, mire elkezdene gyűjteni, megint jön a következő. Aztán 50 évesen ugyanitt fog tartani, és a nők lesznek hibásak.

Ti nem vagytok összenőve: az elmúlt 6 évben saját magának kellett volna félretennie. Vehetne egy lakást MAGÁNAK, amit már soha, senki nem vehet el. Akkor se, ha ketten ott költöztök össze.

Aztán nők jöhetnek, mehetnek, de a lakás ott van, befektetésnek is kiváló.

Ez a pasi csak él bele a világba, és nem fog soha félretenni. Nem kezdenék vele közös életbe.

2018. aug. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, az első válaszolóval ne foglalkozz, szöveget értelmezni nem tud.


A véleményem: a párodnak esze ágában sincs elköltözni a szülői házból, nagyon is kényelmes neki, hogy otthon főznek, mosnak, takarítanak rá. Az csak egy ürügy, hogy azért nem gyűjt, mert te még nem dolgozol. Ha annyira össze akarna veled költözni, akkor már réges régen egyedül is elkezdett volna gyűjteni. Alapból azt nem értem, hogy már előtted miért nem gyűjtött lakásra, ugyanis függetlenül tőled, egyszer úgyis el kell költöznie otthonról. Vagy ő hogyan képzeli el, 40 éves korában is a szüleivel fog élni?

Én a két kezemet össze raktam volna, ha az exem úgy gondolkodik, ahogyan te. Nálunk pont fordítva volt a helyzet, én tudtam félretenni, mert többet kerestem, ő nem tudott. Én elkezdtem gyűjteni közös lakásra, de ő hallani sem akart róla, amíg legalább ugyanannyit nem tud beleadni, mint én (ami persze sosem következett volna be).

Szóval a barátod csak ürügyet keres, hogy ne kelljen elhagyni anyucit, apucit.

2018. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
95%

Nem olvastam végig a kommenteket.

Én, mint pasit, teljesen jogosnak érzem amiket leirtál, abban az esetben, has komolyan gondoljátok hosszú közös jövőt.

Ezeken én már végig mentem, úgy ahogy te érzed jogosnak.


Nekem gyanús, ha te is keresel, ez folytatódik a párodnál. Miért kéne nagyon spórolni, mikor már két kereset van?

2018. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
97%

Annyira gyk színvonal, hogy egy ilyen lányt gold diggernek hisztek...


Ez a lány semmit nem kap a pasijától és nem is fog, csak olyan naiv és őszintén szerelmes, hogy még nem látja át. Ez egy lusta tróger, semmire se fogja vinni soha egész életében, garantálom neked.


Értelmes ember nem vesz rögtön közös ingatlant senkivel, mert az idétlen, felelőtlen és ostoba döntés. Minimum 1 év közös albérlet, ha máshogy nem megy és utána megfontolnám. De pénzt gyűjteni egy közös ingatlanra nem az ingatlan vásárlás előtt két hónappal kezdünk, mert itt senki nem politikus, hogy órák alatt temelje ki magának egy ingatlan árát.

Szándékosan nem akar előre tervezni, mert neki most ez így kényelmes, a többi meg tök mindegy. Majd megoldod te, ha neked fontos.


Nekem is volt ilyen exem, még adok neked 1 vagy max 2 évet aztán megunod és keresel olyan férfit, aki nem érzi ennyire kényelmesen magát az anyja csöcsén 30 évesen.


Ja és jó tanács, vegyél magadnak saját lakást. Nyugodtan lehet kicsi, egyszerű, de ne függj senkitől. Jobban jársz sokkal. Tapasztalatból mondom.


27N

2018. aug. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
11%

"Értelmes ember nem vesz rögtön közös ingatlant senkivel, mert az idétlen, felelőtlen és ostoba döntés. Minimum 1 év közös albérlet, ha máshogy nem megy és utána megfontolnám."


Azért ez nem így van. Minek vegyek ki albérletet, ha abból az árból egy lakást is tudok venni, ami később az enyém/miénk lesz? Csak azért szórjam a pénzt albérletre, hogy megtudjam, tudunk-e egymás mellett élni? Akik együtt vannak pár éve és valóban ismerik egymást, nem csak felszínes a kapcsolat, azok tudják és érzik, hogy együtt tudnának-e élni. Ez az albérletes próba együtt lakásos dolog azért is hülyeség, mert simán lehet, hogy 1 év alatt semmi problémájuk nem lesz, emiatt vesznek egy házat, beköltöznek, aztán 3-4 év múlva meg szétmennek. Szóval kár lefutni azt a felesleges körös albérletes dolgot, csak pénzkidobás.

2018. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
12%

Mintha ez a kérdés már lett volna. A telekből azt gondolom, hogy majd építkeznetek kéne. Az tényleg elég drága projekt. Valahol mindkettőtöket megértelek. Nem tehettek arról, hogy az egyikőtök fiatalabb, a másikotok idősebb. Afelől megnyugodhatsz, hogy 35-40 évesen sem lesz öreg egy férfi egy babaprojekthez, ezt a félelmed el is vetheted. Amire figyelj oda, az tényleg a hozzáállása viszont azt is gondold át, hogy sokan azért hülyék lennének egy olyan telekre építeni, amihez még semmi közöd sincs és az után is csak 1/1-ben a tiéd. Ha megvásárolhatnám/átok fele-felében, akkor más lenne a helyzet. Azért beszéljétek át a dolgot, stresszelni meg nagyon ne stresszelj, mert te még bőven időben vagy.

32/f

2018. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!