Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Leb***ta a gyerekemet. Túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leb***ta a gyerekemet. Túl lehet ezen lépni?

Figyelt kérdés
A gyerekemet ( 10 éves ) 5 éve a párommal nevelem. Apuka lelépett 1 éves korában és úgy évente jut eszébe, hogy gyereke van. A lényeg, hogy a párom hülyeségből belecsípett a fiamba többször,amin először a fiam nevetett, tetszett neki. Máskor is szórakoztak így. Aztán egyszer csak a gyerekem sírdogálva jött oda hozzám, hogy az utolsó fájt neki. Erre én ráordítottam a páromra, hogy az utolsóval túlzásba estél és ez már nem vicces. Ő meg kiakadt, hogy ugyanakkorát csípett bele és sose okozna neki fájdalmat- ez tényleg így van, mert mindent megtesz érte- Nagyon ideges lettem és a párom odaszólt, hogy menj anyádhoz bőgni kis bu**gyerek! Annyira kiakadtam, hogy azóta nem is beszélünk egymással és nem is tudom mi legyen velünk. Nem érdekel a csípés, mert tudom, hogy ha tényleg fájt a gyerekemnek sem akarattal tette, de ahogy lereagálta az egészet....egyszerűen folyamatosan kattogok. Évek óta együtt vagyunk és ez most annyira fáj, hogy nem tudom mi legyen. Azt ígérte soha többé nem fordul elő, de engem nagyon-nagyon mélyen érintett. Persze a gyerekem kérdezte mit jelent az, hogy bu*i és miért mondta rá? Szörnyű érzés.
2018. aug. 6. 22:32
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, szerintem ne meglátjukozz, hanem csináld azt, amit #15 leírt,máskülönben ez egy tüske marad bennetek. Ha egy családnak gondoljátok magatokat, abba nem fér bele, hogy a egymással ordítoztok, a gyerek meg "kijátszik" titeket egymás ellen. Ha vita van köztetek, akkor a gyerek előtt semmilyen szín alatt ne intézzétek és ne ássátok alá egymás tekintélyét, mert hosszú távon szarakodás van belőle, aminek végül a gyerek issza meg a levét.

32/f

2018. aug. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
92%
Jól leromboltad a tekintélyét a gyerek szemében.
2018. aug. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
54%
Majd irj, hogy mi lett az egészből, kíváncsiak vagyunk!
2018. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
A helyzet sajnos nem túl rózsás. :( Gyerekemmel leültem és átbeszéltük a dolgot. Elmondtam neki, hogy ő kérte játszanak így és tudja nagyon jól, hogy véletlenül csípte meg erősebben és nem akarattal. Az, hogy odaszólt neki az én hibám volt, mert indulattal a páromra kiabáltam és ő azért beszélt hozzá ilyen rondán. Igazából nem rá, hanem rám volt mérges. Megbeszéltük, elfogadta és túlléptünk ezen, csak hogy most a párom az, aki nagyon bemakacsolta magát, mert levegőnek nézi a gyerekemet! Tegnap azt mondta, hogy ő segíteni akart a nevelésben , de én rámorrantam, úgyhogy csináljam egyedül és neveljem úgy, ahogy én akarom...erre ma azon kívül, hogy köszönt neki, nem szólt hozzá! Ezt viszont már a párom részéről tartom gyerekesnek. Nem tudom ebből, hogyan kászálódunk ki. :(
2018. aug. 7. 12:03
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Időben már nem lehet visszamenni, de egyet jegyezz meg: SOHA nem a gyerek előtt baszarintjuk le a párunkat. Akkor sem, ha akkor úgy érezzük, nekünk van igazunk. Gyereket küldd el játszani, és utána higgadtan mondd meg a párodnak, hogy figyu, szerintem most túlment a normális mértéken a csipkedés, légyszi máskor figyelj erre. Ha a gyerek előtt b...szod le, rombolod a tekintélyét a gyerek előtt.
2018. aug. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy a gyerekkel beszéltél, de a pároddal is megbeszélted mi történt?

Elmondtad, hogy már látod, hogy túlreagáltad a dolgot, és sajnálod, hogy kiabáltál vele? Ha ez megtörtént, akkor adj neki időt, sok pasi nehezen lép át az ilyeneken. A kisfiadat nyugtasd meg, nem vele van a baj, köztetek történt félreértés, ezért viselkedik most így a párod. Nem rendes dolog tőle, hogy a kisfiúval is mosolyszünetet tart, de a gyerekek tudnak nagyvonalúak lenni.

Rosszabbik eset, ha a párodnak már régebb óta problémái vannak a kapcsolatotokkal, és ez az incidens egyfajta utolsó csepp volt.

2018. aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
58%

A párodnak igaza van teljes mértékben. Lecs#szted őt kb a semmiért a gyerek előtt.

Eddig ő tett neked szívességet és besegített a nevelésben. De így kb most megnézheted magad. Te gyereked,neveljed. Tőle meg alaposan kérj bocsánatot a történtekért és HA van olyan mázlid,elnézi. Viszont azt innentől ne várd el,hogy tutujgatni fogja a srácot. Ha már ennyire félted a drágát,neveld te. Nem az ő gondja. Jól is csinálja!

2018. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
50%
Te sem vagy normális. Tudtad, hogy nem direkt okozott fájdalmat (ha valóban okozott), mégis ráordítottál, mint valami veszett csimpánz. Ebből a gyerek azt látja, hogy ha valami nem tetszik neki vagy baja van "apukával", akkor csak sírva kell rohannia hozzád és majd jól összevesztek egymással.
2018. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
87%

Persze, hogy meg van sértődve a párod és még duzzog, hiszen vele nem beszélted meg rendesen a dolgot és az ő büszkeségén nem lett kiköszörülve a csorba. Egy napja történt a dolog, ugye nem vártad, hogy másnapra minden szipi-szupi lesz, mint egy szitkomban? Itt néha kicsit lassabban mennek a dolgok és az epizód végére nem lesz nem a megoldás.

Talán kérj bocsánatot, amiért egy pillanat alatt elvitattad tőle az apai jogait és úgy ordítoztál vele, mint valami beosztottal.

Igen, gyerekesen viselkedik a párod, de könyörgöm van más választása? :D Neki ez az egész most FÁJ. Őt is felkavarta, ő is azon gondolkodik hogy mi legyen most és ebben az átmeneti időszakban, amíg meghozza a végleges döntését egy kicsit furán viselkedik. Beszélj vele, ne csak várakozz és főleg ne piríts rá, hogy ne gyerekeskedjen. Ennél felháborítóbb nincs. Gondolj bele: téged hányszor tudtak megnyugtatni azzal, ha rád szóltak, hogy nyugodjál már le? Ezzel még senki nem ért el eredményt csak még jobban felidegesítette a másikat.

2018. aug. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Itt te voltál a hülye.


Én anyaként vágtam már úgy fejbe a gyerekem játék közben véletlenül, hogy púpja nőtt. Igen, ordított, hát ez van.


Bocsánatot kértem, de a férjem nem üvöltött velem erre, hanem hozott jeget a gyerek homlokára, és főzött kakaót. Nekem meg adott csokit, mert bűntudatomban én is bőgtem.


Nem kell túlreagálni, nem kell ezen fennakadni. Játszottak, előfordul, hogy kisebb baleset történik.


A buz...igyerek mondjuk nagyon gáz, AZÉRT rászólnék.

2018. aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!