Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyikünk gondolkodik jól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünk gondolkodik jól ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van a Párom (34) és én (30). Egy éve voltunk együtt, amikor a tudtom nélkül vett egy telket (5 millió forint hitel) és elkezdett építkezni. Jelenleg egy 160 nm-es alap áll. Nem sokkal a telek vásárlása előtt költöztünk össze. 7 hónappal később elmondta ezt, de addig voltak kisebb-nagyobb ferdítések, hogy hova megy ennyi pénz (törlesztőrészletre). Nehezemre esett, de próbáltam elfogadni, feldolgozni ezt. Akkor majdnem vége lett a kapcsolatunknak, mert csalódtam az őszinteségét illetően. Arra, hogy miért nem beszélte meg velem a vásárlást, mindig az volt a válasz, hogy nem bízik senkiben, ismerősei között sok olyan volt, hogy a nő a pénzre hajtott, stb. Lassan eljutottunk oda 8 hónap elteltével, hogy kezdtem megbékélni. Ő a házat a 10+10-es CSOK-kal tervezte, de ha nem kapjuk meg, anélkül is meg akarja csinálni. 40 millió forint lenne a ház. Én keresek 190.000 forintot, ő nagyjából 300.000-350.000 forint között. Nem értek egyet ezzel az egésszel, úgy gondolom, nem vagyunk abban a helyzetben, hogy egy ilyen házat megemgedjunk magunknak, de már látom, hogy ha Őt akarom, akkor a házat is el kell fogadom. Vagyis jelenleg telket egy háznak az alapjával. 4 év múlva jár le az 5 milliós kölcsön, amit a telekre vett fel. Utána leszünk úgy, hogy hitelmentesek leszünk, addig marad az albérlet (és utána is, ki tudja meddig, hiszen nincsenek tartalékaink, a CSOK-hoz pedig kell egy bizonyos készültségi szint a házat illetoen, de erről nem tájékozódott a párom, erről információt én sehol nem találtam).


Ő ragaszkodik ahhoz, hogy ha valaha szétmegyünk, ne kelljen eladói a házat (élete munkáját). Ezt megértem. Ahhoz is ragaszkodik, hogy mindenki annyit kapjon, amennyit belefizetett (ugyebár ha 3 gyerekkel gyeden vagyok, az sok év, evidens, hogy nem tudok annyit belefizetni, illetve dupla annyit keres, mint én, ezen kívül én végzem az összes házimunkát, a szó legszorosabb értelmében). Ez így igazságos? Eddig olyan furcsán voltunk, általában ő fizette az albérletet, én vásárlást, stb. ami otthonra kell, nem beszéltük át az anyagiakat soha, valahogy alakult. Nem nevezném közös kasszának, de külön sem voltunk. Tervezni nem tudtam anyagilag, mert soha nem tudtam, éppen mennyit keresett, ez inkább mostanában kezdett számomra körvonalazódni.


Ebben az évben 4 napot töltöttünk együtt, egyébként 6:30-tól dolgozik, általában 20:00 körül ér haza. Mindketten kimerültek vagyunk, van fő és mellekállásom, plusz a tejes háztartás, ő meg mindig dolgozik.


Szóval, ő úgy látja, hogy csak az számít, amit kp-ba belerakok a házba (ha valaha szétmegyünk.


Én felujitando házat szerettem volna, egy nagyobb telekre fel lehet húzni meg egy hazat.


Nagyon rosszul esik, hogy közel 3 év után sem bízik meg bennem. Ez a 3.ev hullamzó volt, mindketten makacs, erős személyiség vagyunk.


Tényleg bele kéne mennem a feltételeibe? Azt kéri, támogassam az álmai elérésében. Nekem az álmom, hogy havi 2 napot együtt töltsünk, de ez sokszor nem jön össze. Van, hogy egy sem. Támogassam úgy, hogy ő a bizonytalan, bizalmatlan, és azt szajkozza, hogy mindenki annyit kapjon a házból, ha szetmennénk, amennyit ténylegesen belerakott. Egy ilyen házhoz az ő fizetése is kevés, nemhogy az enyém. Választásom nincs, ha vele akarok maradni. El kéne fogadni ezt? Bele kéne törődni ebbe? Én gondolkodom rosszul?


Bocsanat, ha kicsit keszekuszák a sorok, már hetek óta nem aludtam rendesen, osszefolynak a sorok (3-szor aludtam el, miközben ezt a kérdést kiirtam).


2018. aug. 26. 14:56
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy halott kapcsolat.Aminek a vége 100000000% bukás.


Kell ez neked? Én biztosan lépnék a helyedben és nem a pénz miatt, hanem azért, mert ennek az embernek te semmit-érted?-semmit nem jelentesz. Ordít az irásodból.


Ez az ember nem fog melletted kitartani akkor ha valami baj történik, ez nem fog melletted állni emberpróbáló helyzetekben. Ez az ember csak és kizárólag önmagával törődik. Te az ezredik vagy a sorban nála.

2018. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan ostoba vagy, hogy ezzel a faszivak meg ezek utan is tervezel, sot ne adj isten' meg gyerekeket is szulsz neki, akkor meg is erdemled, amit kapni fogsz.
2018. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Azt mondja, hogy határidős munkái vannak (hétköznap alkalmazott, hétvégén a saját cégével csinál maszek munkákat, az ugye jobban fizet). Azt mondja, a tél nyugisabb (nem tudom, mert tavaly is dolgozott állítólag, utólag kiderült, hogy a telken épített fel akkor egy 24nm-es szigetelt fa műhelyt).


Mióta együtt vagyunk, de főleg az elmúlt egy évben annyira keveset voltunk együtt, hogy már életkedvem sincs. Gondoltam, dolgozok többet, hátha jobb lesz, de nem lett jobb. Mindig azt mondtam neki, hogy ha amiatt, mert havi 2 napot együtt töltünk, csúszik a saját ház 2 évet, nem érdekel. De legalább a kapcsolat is megmarad. Eladói nem akarja, mert túl sok időt és penzt ölt már a telekbe (megkerdeztem, hogy a kapcsolatba nem?!) Legutóbb azt mondta, nem is bizalmatlan annyira, hanem bizonytalan, hogy együtt maradunk-e x év múlva. Lassan 3 év után nem tudja. Mert sok a feszültség, leginkább amiatt, mert nincs rám havi 1-2 napja, vagy csak nagyon nehezen (mert ha munka van, menni kell). Azt mondja, neki is jól esne kikapcsolódni. De ha valakinek fontos valami/valaki akkor nem tud havi 1-2 napot rászánni? Emiatt van a kezdetektől feszültség a kapcsolatunkban. Azt mondja, én nem vagyok megerto, és nem állok mellette.

2018. aug. 26. 15:14
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyiktek sem.

Ez nem egy 30+ pár normális kapcsolata.


Ha mindeképpen ragaszkodsz ehhez a férfihez, akkor könyörgöm szánjatok már rá 40-50 eFt körüli összeget egy normális ügyvédi tanácsadásra, tényállás rögzítésére, a fennálló (anyagi, gazdasági) viszonyok korrekt rögzítésére, a későbbiekben a tulajdonrészek alakulására is.

Ha együtt éltek, jogilag élettársi kapcsolatban, akkor azért nem úgy működik az, hogy ő a közös havi bevételetekből fizeti a saját hitelét...

Tessék szakértőhöz fordulni (igen, pénzbe kerül), hogy ne legyen sírás pár év múlva...


...személyes véleményem: ez így vállalhatatlan ebben a formában.

Se elköteleződés normálisan egymás felé se semmi, de már a CSOK-ra gyúrtok egy bizalmat, gazdasági közösséget is nélkülöző, tini színvinalú kapcsolatban?

...a gyerekvállaási elképzeléseteket, lehetőségeiteket egyáltalán egyeztettétek már?

Kb. 500eFt-ból (mínusz hitel) éltek és egy 40 MFt-os beruházást terveztek.. ami még a “csodás” CsOK-kal is 20 MFt önerő. Számolj már egy kicsit!

Mennyit tudtok havonta MOST megtakarítani? Ja, semmit?

Elmegy minden a megélhetésre/albérletre?

Miből lesz akkor meg az a 20 MFt ha még bevállaltok 2-3 gyereket is?


Feltűnt, hogy ha a havi jövedelmetek felét (mondjuk 250 eFt) félretesztek, akkor is majd’ 7 év, mire a 20 MFt-otok megvan... és ugye erre most, gyerek nélkül is képtelenek vagytok.


Hát “gratulálok” a nagy, tudatos “döntéseTEKhez”. :D

2018. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik itt minden a hátad mögött a háttérben zajlik.

Érdekes egy kapcsolat. Sajnos nem tudok semmi okosat mondani, de elég sok minden nem frankó itt.

2018. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló. Voltak elveim mindig. És soha nem gondoltam, hogy valaha téma lesz a pénz bármelyik kapcsolatomban. Nem is tudtam volna elkepzelni a külön kasszát, de így ennyi idő eltelte után azt is megtudtam, hogy utálta ezt a közös kasszát. Csak nem beszélte meg velem. Konfliktuskerülő. Kérdeztem, hogy miért nem közölte ezt a teljes dolgot azelőtt, mielőtt még ette. Azt mondta azért, mert akkor nem maradtam volna vele (egyébként valószínűleg vele maradtam volna, meg ha nem is vágyom csillivilli palotára, de legalább nem titkolózott volna abban az esetben).


Úgy el tudja magyarázni a dolgokat, hogy már a sajat véleményemet is sokszor megkérdőjelezem.


Első évben sokat hisztiztem, hogy távol van (rengeteg vidéki munka volt akkor, 2-5 naposak, akkor napokig nem láttam). Valóban nehezen szoktam meg, másfél év kellett hozzá. De megtanultam kezelni ezt. Már nincs hiszti, tudomásul veszem, ha mennie kell és ennyi - idén kevés vidék volt. Volt, hogy szabadnapomon inkább dolgozni mentem vele, csak hogy vele legyek. De most kell csinálni, amíg van munka és amíg fizikailag bírja. És ebben van igazság. Ezért bizonytalanom el mindig. Ennél a bizonyos mondatnál.

2018. aug. 26. 15:22
 7/38 A kérdező kommentje:

Én korábban kijelentettem, hogy nem szeretnék CSOK-ot. Nem tudom, hogy alakul az élet, szeretnék gyermeket, lehet egyet, lehet hármat, nem láthatok a jövőben. Ha lesz harmadik gyermek, azt azért szeretném, mert vagyunk rá, és nem azért, mert a CSOK kötelez.


Ezt akkor mondtam neki, amikor már megvolt a telek, de én még nem tudtam róla.


Én felújítandó házat szerettem volna, amit fel lehet újítani, bővíteni, de ha úgy alakul az anyagi helyzet egyszer, akár másik házat építeni, ha a telek lehetőségei engedik ezt. De mindenekelőtt szabadulni szerettem volna az albérlettől, amit egy felújítandó házban láttam, mint opció (a keresetet is figyelembevéve).

2018. aug. 26. 15:27
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, esélyes, hogy még életedben nem voltál normális kapcsolatban, mert ha lettél volna már réges rég leléptél volna egy ilyen méltánytalan helyzetből és nem most, hanem már az első ilyen lépésnél.
2018. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Az érthető, hogy az elején miért nem vont be, akkor még nem tudhatta, hova fejlődik a kapcsolat, de a ház az álma volt. Viszont ezek szerint a rózsaszín köd lehullása után sem fejlődött odáig a kapcsolat, hogy ebben mindkettőtöknek jó döntést tudjatok hozni, vagyis én azt látom, hogy szép volt, jó volt, de talán ez ennyi is volt. Vond le a tanulságot és lépj tovább, amíg még nem vagy kiszolgáltatott helyzetben, és keress olyan társat, akivel jobban összepasszoltok.

Egy kapcsolat az elején mindig szuper, de bármikor borulhat a rózsaszín köd után, ha kiderül, hogy mégse passzolnak össze a felek, nálatok ez 3 év után jött el.

2018. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Próbálom őt is megérteni. Hogy ha valaha rosszul alakulnak a dolgok, akkor nem akarja, hogy egy élet munkája (a ház) kárba menjen. Én megkértem, hogy nem tudok annyi pénzt beleadni, mint ő, hiszen nagy a keresetkülönbség. De! Itt jön az én verzióm:szó szerint én csinálok mindent otthon, ha gyerekek lesznek, akkor megint kiesik x összeg, amíg otthon vagyok velük, továbbra is én csinálok mindent, de már 160 nm-en... Erre azt mondja, a saját, nagy házban már ő is szívesen besegit majd, de a kis garzonban utal élni, utal takarítani, nem szereti ezt az albérletet (olcsó és normális állapotú, ismerős által). Én sem szeretem, de muszaj megcsinalni. És hogyan takarítanak otthon, hiszen a legtöbb kiadás meg csak akkor fog kezdődni, ha tegyük fel, megkapjuk a CSOK-ot. Gondolom akkor sem lesz többet velem, a gyerekekkel, hiszen ott lesz egy hatalmas CSOK-OS jelzaloghitel... Mindezek ellenére, próbálom meglatni ebben az egészben az igazat, vagy megérteni. Hiszen nem bűn, ha valaki külön kasszan akár lenni, sokan élnek így. Itt inkább az esetleges különválásnál az osztozkodás aggaszt, hiszen nyilvánvaló, hogy a fent említett okokból, töredékét tudnám csak kifizetni a háznak. De én mit kezdenek magammal 3 gyerekkel, 1-3 millió forinttal a zsebemben? Semmit.


Abba meg esetleg belemenne, hogy írjunk egy szerződést, hogy ha 3 éven belül el állnak útjaink, akkor nem jár semmi (nem is kell semmit belefizetnem), de ha CSOK lesz vagy terhes leszek, akkor jár a 25%. Ennyi. Talán ez még egy korrekt ajánlat, nem tudom. De forog a gyomrom, ezt neki is elmondtam. Forog, hogy egyáltalán ezekről beszélünk. De ő bizonytalan, mert sok az ellentét, a hullamvölgy - 80%-ban ez abból adódik, hogy évente csupan 6-8 napot töltünk együtt.

2018. aug. 26. 15:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!