Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyikünk gondolkodik jól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünk gondolkodik jól ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van a Párom (34) és én (30). Egy éve voltunk együtt, amikor a tudtom nélkül vett egy telket (5 millió forint hitel) és elkezdett építkezni. Jelenleg egy 160 nm-es alap áll. Nem sokkal a telek vásárlása előtt költöztünk össze. 7 hónappal később elmondta ezt, de addig voltak kisebb-nagyobb ferdítések, hogy hova megy ennyi pénz (törlesztőrészletre). Nehezemre esett, de próbáltam elfogadni, feldolgozni ezt. Akkor majdnem vége lett a kapcsolatunknak, mert csalódtam az őszinteségét illetően. Arra, hogy miért nem beszélte meg velem a vásárlást, mindig az volt a válasz, hogy nem bízik senkiben, ismerősei között sok olyan volt, hogy a nő a pénzre hajtott, stb. Lassan eljutottunk oda 8 hónap elteltével, hogy kezdtem megbékélni. Ő a házat a 10+10-es CSOK-kal tervezte, de ha nem kapjuk meg, anélkül is meg akarja csinálni. 40 millió forint lenne a ház. Én keresek 190.000 forintot, ő nagyjából 300.000-350.000 forint között. Nem értek egyet ezzel az egésszel, úgy gondolom, nem vagyunk abban a helyzetben, hogy egy ilyen házat megemgedjunk magunknak, de már látom, hogy ha Őt akarom, akkor a házat is el kell fogadom. Vagyis jelenleg telket egy háznak az alapjával. 4 év múlva jár le az 5 milliós kölcsön, amit a telekre vett fel. Utána leszünk úgy, hogy hitelmentesek leszünk, addig marad az albérlet (és utána is, ki tudja meddig, hiszen nincsenek tartalékaink, a CSOK-hoz pedig kell egy bizonyos készültségi szint a házat illetoen, de erről nem tájékozódott a párom, erről információt én sehol nem találtam).


Ő ragaszkodik ahhoz, hogy ha valaha szétmegyünk, ne kelljen eladói a házat (élete munkáját). Ezt megértem. Ahhoz is ragaszkodik, hogy mindenki annyit kapjon, amennyit belefizetett (ugyebár ha 3 gyerekkel gyeden vagyok, az sok év, evidens, hogy nem tudok annyit belefizetni, illetve dupla annyit keres, mint én, ezen kívül én végzem az összes házimunkát, a szó legszorosabb értelmében). Ez így igazságos? Eddig olyan furcsán voltunk, általában ő fizette az albérletet, én vásárlást, stb. ami otthonra kell, nem beszéltük át az anyagiakat soha, valahogy alakult. Nem nevezném közös kasszának, de külön sem voltunk. Tervezni nem tudtam anyagilag, mert soha nem tudtam, éppen mennyit keresett, ez inkább mostanában kezdett számomra körvonalazódni.


Ebben az évben 4 napot töltöttünk együtt, egyébként 6:30-tól dolgozik, általában 20:00 körül ér haza. Mindketten kimerültek vagyunk, van fő és mellekállásom, plusz a tejes háztartás, ő meg mindig dolgozik.


Szóval, ő úgy látja, hogy csak az számít, amit kp-ba belerakok a házba (ha valaha szétmegyünk.


Én felujitando házat szerettem volna, egy nagyobb telekre fel lehet húzni meg egy hazat.


Nagyon rosszul esik, hogy közel 3 év után sem bízik meg bennem. Ez a 3.ev hullamzó volt, mindketten makacs, erős személyiség vagyunk.


Tényleg bele kéne mennem a feltételeibe? Azt kéri, támogassam az álmai elérésében. Nekem az álmom, hogy havi 2 napot együtt töltsünk, de ez sokszor nem jön össze. Van, hogy egy sem. Támogassam úgy, hogy ő a bizonytalan, bizalmatlan, és azt szajkozza, hogy mindenki annyit kapjon a házból, ha szetmennénk, amennyit ténylegesen belerakott. Egy ilyen házhoz az ő fizetése is kevés, nemhogy az enyém. Választásom nincs, ha vele akarok maradni. El kéne fogadni ezt? Bele kéne törődni ebbe? Én gondolkodom rosszul?


Bocsanat, ha kicsit keszekuszák a sorok, már hetek óta nem aludtam rendesen, osszefolynak a sorok (3-szor aludtam el, miközben ezt a kérdést kiirtam).


2018. aug. 26. 14:56
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam minden apróságra szakítást javasolni, de szerintem zárjátok le ezt a kapcsolatot most. Nem azért, mert bármelyikőtöknek is ne lenne igaza, mindkettőtöknek igaza van a saját szemszögéből, de mások vagytok, ott a feszültség is, és nem nagyon haladtok a megoldás felé. Jobb lesz külön, és most még el tudtok válni harag nélkül, és gyerekek sem sérülnek a konfliktusaitok miatt. Ne húzzátok egymás idejét, találtok hozzátok valót, egyikőtök sem lesz már fiatalabb, de egymásban ez már nem lesz meg.
2018. aug. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy azonnal szét kell menni. Az biztos, hogy a faszi direkt. Ezt úgy értem, hogy mindig azt akarja majd elmondani, hogy itt minden az ő munkája. Amúgy is a házépítés és a javak előteremtése az férfimunka. A nő feladata a háztartásvezetés meg a gyereknevelés vagy nem biztos a kapcsolatotokban. A leírtak szerint ő ezt teljesen normálisnak tartja így valószínű, hogy nem szeret kevéssé mint bárkit szeretne. Azaz te ha akarjuk a szolgája lehetsz, haszonélvezője lehetsz, de sose leszel jogosult a közös értéktárgyakra:) Ezzel annyi baj van, hogy válásnál (sőt szétmenésnél) már bőven kérhetnéd az egésznek a felét, mondjuk megkapnád a hitelt is. Ránézésre ő ilyen. Ő a vezér, te lehetsz szolga. Hacsak nem az van, hogy nem szeret téged és nem tervez veled. Bámelyik verzió elég gyakori ebben a világban:)
2018. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

"Azaz te ha akarjuk a szolgája lehetsz, haszonélvezője lehetsz, de sose leszel jogosult a közös értéktárgyakra:) Ezzel annyi baj van, hogy válásnál (sőt szétmenésnél) már bőven kérhetnéd az egésznek a felét, mondjuk megkapnád a hitelt is."


Ezt a részt nem teljesen értem.

2018. aug. 26. 17:36
 14/38 anonim ***** válasza:
"Nem biztos, hogy azonnal szét kell menni." - Én úgy olvasom, nem most kezdődtek a dolgok, csak most telt be a pohár.
2018. aug. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Állandóan hullámzott a kapcsolatunk. 3 évig azon ment a vita, hogy jó esetben 2 havonta együtt töltünk egy napot. Jó esetben. Ez kevés. Nagyon kevés. Mert dolgozni kell...


1 éve még ette a telket, el kezdett építkezni, próbáltam elfogadni, teljesen nem tudtam még, de belementem volna a dologba, ha már megvan.


Véletlenül, egyik beszélgetésnél pattant ki, hogy úgy gondolja, tok mindegy, mennyit dolgozom a 160nm házzal, hány évig vagyok gyeden a gyerekek miatt, amiket ha akarok, ha nem, a csok miatt be kell vállalom, szóval tehetek én bármit, csak annyi jár nekem, ha szetmegyunk, amennyit igazolhatóan, forintban kifizettem, beleadtam. Amit részben megertek, de ha én végzek otthon 100%-ban mindent, mint az elmúlt 2 évben, ha nekem kell gyeden maradnom, arról én nem tehetek. Ezek miatt értelemszerűen csak a töredékét fogom az évek alatt belefizetni a dolgokba, mivel nem fogok tudni annyit keresni, mint ő. Azt is mondtam neki, hogy ha így lenne, arról irhatunk papirt, hogy nem kell eladnia a házat és részletekben kifizeteti, így nem vész el a ház. De sokallja a 30-40-50%-ot,hiszen nem annyit fizettem bele a házba.

2018. aug. 26. 17:48
 16/38 anonim ***** válasza:
Nekem itt valami nagyon sántít. Én a helyedben tuti otthagynám. Ennek így nincs jövője sajnos.
2018. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
Rèazletekben kifizet, hogy ne vesszen el a hàz amiben ő lakik, de gavaller. Es te a 15 evig tarto reszletfizeteseibol hol veszel magadnak es a gyerekeknek masikat. Ja az nem.szamit csak o anyagilag ne seruljon. Önzö majom, hajitsd ki. Meg h te a mit forintra beletettel. Oke a babysitter 1 orara minimum egy ezres ha eg gYerek van. Akkor szepen ezeket szamszerusititek mennyi lenne a takaritono, a babysitter stb es azt te "fizeted" igaz nem masnak adod oda a penzt hanem te kivaltod ezt munkaddal. Amilyen egy gyoker ilyen magas roptu gondolatot meg sem ertene. Amugy van barmi ebben a kapcsolatban ami rolad szol? Mert minden kommented arrol szol h ő igy ő ugy.
2018. aug. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Ha akkor vette a telket amikor mar együtt voltatok akkor van esélyed a felére függetlenül a házasságtól. Nem mennék hozzá feleségül ha elotte nem lenne tuti hogy a ház fele az enyém lesz. Valszeg egy ilyen javaslat hatására szakítana veled. De legalább rájönnél hányadán álltok
2018. aug. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
18as, ha hazassag elott vette vagy azelott h hivatalosan alairnak h elettarsi kapcsolatban vannak, az hazassagi szerzodes nelkul is hazassag elott szerzett kulonvagyonnak szamit. Semmikepp nincs eselye a felet megkapni, csak ha a pasi nekiadja. Nem fogja.
2018. aug. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Jó reggelt. Köszönöm mindenkinek, hogy leirta a véleményét. Jómagam is szemléltettem vele kb. 2 hete, hogy mennyibe kerül egy bejárónő, bébiszitter. Mondtam neki, mindent lehet forintosítani, aztán felezünk. Egyébként is, így több időm jutna nem csak másfél, hanem két teljes állásra, amiből már ki tudom fizetni mindennek a felét. Az első kérdés az volt, hogy akkor még fáradtabb leszek, mi lesz az együttlétekkel? (Nagyon szexcentrikus, amivel nem lenne gond, ha a többi dolog is működne). Nagyon másképp gondolkodunk, működünk.


Tegnap este beszélgettünk. Tehát, ha elvalnak útjaink, az engem illető 25%-ot (ezt mondta), mindig az aktuális eladási ár alapján állapítják meg. Tehát, adott esetben, ha 15 év múlva elválunk, akkor az akkori eladási ár alapján. Ez rendben is van.


Megkerdeztem tőle, ha vele történik valami, lesz 3 gyermekünk, nekem van 25, nekik 75%-ük, és el akarják adni a házat (és én mondjuk nem, mert minden emlék odsköt), akkor mit csinálok? Mert lényegesen könnyebb 50%-ot kifizetni egy embernek, mint 75%-ot. Mondta, hogy haszonélvezetem lenne a házra, tehát nem tudják eladni, amíg én élek. Mondtam neki, hogy egy ilyen szituáció olyan feszültséget, vitákat szülhet, úgy megkeserítheti az ember életét, hogy abba belegondolni is szörnyű. Neki ebből az jött le, hogy sajnálom a (meg még sem született) gyermekeimtől a házat. Nem, csak nem érzem igazságosnak, hogy bennük jobban bízik, mint bennem. Nem tudom hova tenni a dolgot. Egyszerűbb lenne, ha egy ilyen szituációban kifizetném őket, és mindenki boldog lenne.


A masik: mi van, ha Párom bolondul meg, és elválik tőlem? Hova rakom a gyerekeket? Azt mondta, majd a gyerekek választanak, aki akar, vele marad, aki akar, velem jön. Most őszintén, miért jönne velem egy kis garzonba kuporogni bármelyik gyerek, ha ott van az apjának egy 1300nm-es telek, hatalmas házzal? De ha így is van, én is mondtam neki korábban, hogy én mindenképp rosszul járok. Erre ő: "Én nem fogok megbolondulni, nekem nem kell senki más, csak látni akarom, hogy rendben mennek a dolgaink, nem akarom, hogy odalegyen egy élet munkája".


Ami még tegnap kiderült: vannak cicáim. Akkor is voltak, amikor megismerkedtunk, neki is voltak. Zavarja, hogy nem a legrosszabb minőségű ételt eszik, de volt olyan cica, akit műteni kellett. Ezek a kiadások zavarják. Mert kifolyik a pénz a kezünkből. Igen, a macskatartás luxus manapság, de ezt tudnia kellett, hiszen két termetes cicája neki is van (exénél). Igen, az ember nem hagyja szenvedni az állatot. Állatmentő vagyok, néhány cica ideiglenesen is volt nálunk, de volt, akit felkaroltam. Nekem az állatmentés az életem. Észrevettem, es Édesanyám is mondta, hogy akkor kezdtem el ennyire belemrülni (vagy belemenekülni) a mentésbe, amikor egyre többet voltam otthon egyedül. Vidéki munkák sokasága, esti végzések a munkában, szinte nulla közös program. Utólag belatom, innen próbáltam a szeretet pótolni és így próbáltam szeretetet adni.


Régebben szerette, hogy szeretem az állatokat. Most már nem, mert szerinte ez sok. Igen, próbálok a kóborokon segíteni, ahogy lehetőségeim engedik. De mindig ő volt nekem az első. Meg akkor is, amikor az első évben 6-szor hagyott el (bár másnap visszajött). Soha nem a szemembe mondta, mert akkor elmondása szerint elgyengült. Ott hagyta a kulcsot a postaládában, a cipősszekrényben, vagy éppen végre otthon volt, volt egy kis vitának, lángost csinaltam, de kellett volna valami a boltból. Elment, de nem jött vissza. Két óra múlva ertem el telefonon, már vidéken volt...


Az anyja mindig utált. Volt esküvője is. Csak a páromat hívta meg, pedig akkor már 2 év után együtt voltunk. Ez nagyon rosszul esett.


Tavaly ősszel megkérte a kezem. Elvenni azóta sem akar. Azt mondja, nem feltétlen kell egy éven belül házasodni. Remélte, ha megkéri a kezem, "normális" leszek. Nem hisztizek, hogy keveset van itthon, stb. A gyereknél is, reméli, hogy akkor majd leköt a gyerek, amikor nincs itthon... Mivan?! Mondtam neki, egy gyermek nem oldja meg a problémáinkat, sőt, megszenvedi azokat.


Szóval, a mostani helyzet: a házban majd annyi macska lehet, amennyit ő szeretne, nem menthetek ott majd állatot, azokba a helyiségekbe mehetnek be, ahova ő engedi, ott kaphat a kaját, ahol ő engedi. Nagyobb konyha nem lehet, de vendégszoba (soha nem jön senki) és dolgozószoba van neki, meg egy nagy műhely. Azt mondja azért, mert akkor tud olyan munkákat vállalni, amit a műhelyben meg tud csinálni, így többet lehet otthon.


A tegnap esti beszélgetés nagyjából így zárult.

2018. aug. 27. 05:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!