Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös nyaralás, szakítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös nyaralás, szakítás szélén. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 éves kapcsolat, de szörnyű az utóbbi hetekben. Próbálkoztam, beszélgettünk, ő nem érzi, hogy baj lenne.

A lényeg hogy csütörtökön indulunk ő és a családja 7 napra Görögországba. Az apja, ő, a húga meg én megyünk. Az apja fizet mindent, nem hagyta, hogy beszálljak, akárhogy erősködtem, a pasim sem adhatott bele. A párom meg nem menne, ha nem jönnék, szóval...igent mondtam. Az apja elég temperamentumos, ha lemondanám, kinyírna szerintem engem.

A lényeg, hogy rengeteget veszekedtünk az elmúlt pár napban a párommal, és egyre jobban NEM akarok menni, de nem tehetem meg, hiszen már ki van fizetve, stb.

A párom 0-24-ben azt szajkózza nekem, hogy ő ezt mennyire várja, én meg ma már kisírtam magam, hogy nem akarok menni, de nem mondhatom le.Sosem voltam olyan anyagi helyzetben, hogy kimenjek külföldre, most leszek életemben először ott. Tehát felfoghatom így is.

Ugyanakkor meg mivel ennyire sz-r lett a kapcsolatom...ez a dolog áprilisban lett lefoglalva, akkor még minden rendben volt kettőnkkel. A pasim nem érzékeli, hogy baj lenne, ezért teljesen kétségek között vagyok.

Hogy menjek el, hogy élvezzem is? Ti mit tennétek?

Ha lemondom, akkor ezer százalék, hogy vége az egésznek.

Ismerem a páromat, a büdös életbe többet nem állna szóba velem.

Ahogy a családja sem.

Ugyanakkor félek, hogy ott is veszekednénk.


2018. aug. 27. 14:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
9%

Sosem voltam olyan anyagi helyzetben, hogy kimenjek külföldre, most leszek életemben először ott. Tehát felfoghatom így is. - ez viszont nagyon gáz mondat.


Szánalmas, tehát kimész MÁS pénzén nyaralgatni úgy, hogy a pasiddal szarban vagytok, de nyaralás helyett szakítanod kéne.


Változni nm fog, te meg számító vagy :(

2018. aug. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
84%

Most lehet lepontoznak, de akkor megirom a véleményem.

A kérdés kifejtéséig még kezdtelek sajnálni, filóztam, hogy én mit tennék a helyedben... Aztán elolvastam, hogy miért is mondod már sz-rnak a kapcsolatod és miért akarsz szakitani.


Basszus, négy éve együtt vagytok, ami azért szép idő...te meg azért akarsz ennek véget vetni, mert egy trauma(igen, az ember a munkahely elvesztését igy is megélheti)miatt a párod szeretetre vágyik és nem nyalja úgy ki a popód mint eddig!


Nem tudom milyen elképzeléseid vannak egy hosszútávú kapcsolatról, de azt tudhatnád, hogy a felek benne nem mindig vannak a toppon és nem tudják mindig azt teljesiteni amit a másik elvár. Egyszer egyik szeret jobban, egyszer a másik.

Ha a párom rosszul érzi magát valami miatt, evidens, hogy én próbálom felviditani és az oldalán állni, nem várom el, hogy ilyenkor is ő járjon az én kedvemben. Ugyanigy müködik forditva is. Egyetem miatt egy hónapig teljesen kivoltam, egyáltalán nem tudtam a páromra koncentrálni, de ő pátyolgatott ...szépen átvészeltük ezt az időszakot is.Szép is lett volna, ha emiatt szakit.

Azt mondod, a munkahely elvesztése előtt nem volt ez. Szóval nem megunt, vagy nem szeret már, hanem stresszes, gondokkal teli időszakban van!Normális, hogy egy ilyen helyzetben az ember nem tud a megszokottan enyelegni.

Ilyenkor az ember támogatja a párját, vagy legalább kitart mellette, aztán rendeződnek a dolgok. Csóró feje, elveszti a munkáját, s ha nem tudja épp babusgatni a barátnőjét még az is elhagyja. Komolyan az emberek ennyire semmibe veszik a kapcsolat lényegét? Ha amúgy tök jól elvannak, évek óta, ott kell hagyni csak mert nehéz perióduson megy keresztül?

Mi lenne , ha nem nyafognál a cirógatásért, hanem most te adnád meg neki? Mi lenne, ha kicsit türelmesebb lennél vele, amig rendeződnek a dolgai? Mi lenne, ha legalább most nem csak saját magadra gondolnál és az igényeidre?

Mi lenne, ha kihasználnátok ezt a kis pihenést arra, hogy átbeszéljétek a dolgaitokat, te is nyiltan elmondanád az érzéseid felé, nem otthon sirnál? Mi lenne, ha ez segitene mindkettőtöknek?!

2018. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én nem mennék,mert:


-ha időre van szüksègem gondolkodni,jobb egyedül egy ismerős helyen

-ha egy kapcsolatról döntök,korrekten eltávolidok,jelzem a szándékom és félre állok

-a bajokra nem gyógyír egy nyaralás,max időhúzás

-ha azért dob el a család,mert nem mész velük nyaralni,akkor ennek a kapcsolatnak már semmi értelme


Ha tényleg probléma van és rendezni szeretnéd ahhoz a párod is kell. Ha nem veszi tudomásul a gondot hiába mondod szépen vagy csúnyán,teszel meg akármit és még azt se veszi észre,hogy szenvedsz, akkor szakítani kell.

2018. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, elgondolkozom rajtuk.

Utolsó válaszoló, valamilyen szinten igazad van, lehettem volna türelmesebb. DE a problémámat csak felületesen írtam le. Végig mellette voltam, segítettem. Őt azért rúgták ki, mert többszöri figyelmeztetésünkre is elég link alak lett a munkahelyén, és miután kirúgták, mindenben segítettem én és a családja, de néha már átesett a túlzás kategóriába. Segítettem neki, és közölte, hogy én mennyire ROSSZ EMBER vagyok. Megkértem, hogy segítsen a kutyákat hátrazárni, erre elkezdett velem flegmán beszélni, hogy ennyire béna vagyok, hogy még ennyit sem tudok megcsinálni? És elröhögte magát. Szóval, toleráns voltam, egészen addig, amíg egy határt át nem lépett, és többszöri kérésemre sem figyelt arra oda, hogy mondjuk ne rázzon ki hajnali 3-kor az ágyból egy héten át minden nap, stb.

Így remélem már érthető, miért gondolkodtam el. A 4 év alatt nagyon sok nehéz helyzetet vészeltünk át, de alpárian nem szabad beszélni a másikkal.

2018. aug. 27. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!