Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékeny vagyok a barátomra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékeny vagyok a barátomra minden ok nélkül?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem kéne féltékenynek lennem, és amikor összejöttünk egy éve, még büszke is voltam magamra, hogy milyen szuper barátnő vagyok, hagyom hogy menjen ide meg oda, tök jó volt minden. Aztán egy ideje elkezdtem sopánkodni, ha elment valahova, én sem akartam/akarok kimaradni semmiből, amiben ő benne lehet. Igazából csak az érzést szeretném elnyomni magamban, hogy olyan szomorú vagyok, ha én otthon maradok, ő meg bulizik, vagy ha külön megyünk. Annyira nem értem magamat. Volt már veletek ilyen, hogy nem akartatok féltékenyek lenni, de mégis depresszíven éreztétek magatokat bármi hasonló helyzetben?

Mit tudtok tanácsolni, hogyan tudnék javítani a helyzeten?



2018. szept. 5. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Ennek a kapcsolatnak vége.Attól a pillanattól kezdve ahogy ez az egész elindult benned. Idő kérdése.


Ez nem alap egy normális kapcsolathoz, házassághoz meg végképp.

2018. szept. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
A féltékenység mindig ok nélkül történik. A saját önbizalomhiányod szüli.
2018. szept. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Mi is bulizunk külön a párommal, kell neki is kikapcsolódás nélkülem, nekem is kell csajos este. Fel sem merült bennem, hogy megcsalhat. Biztos, hogy disznókodnak a pasik egymás közt, de amíg hozzám jön haza kanosan, addig semmi gond. 8 éve együtt vagyunk.
2018. szept. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha jól olvastam a kérdést, az a baj, hogy irigy vagy párodra a programjai miatt, illetve fáj, hogy nem veled foglalkozik, igaz? Szóval nem attól félsz, hogy megcsalna, hanem kicsit visszaesett a szociális életed, és mikor nem együtt vagytok, nem találod fel magad.

Ha helyesen értelmeztem, akkor nagyon egyszerű: szocializálódj :) Keress fel régi ismerősöket, szervezzetek programokat, keress esetleg egy hobbit, amit mindig is ki akartál próbálni. Szóval tölts minőségi időt magaddal/másokkal, ne csak pároddal, ne benne lásd az egyedüli lehetőséget ehhez.

2018. szept. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért érzed azt, hogy nem akarsz kimaradni? Azért, mert a barátod nélkül vagy olyankor, vagy azért, mert téged is elkezdtek érdekelni azok a programok?
2018. szept. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd magadra a tökéletes barátnő álarcát. Mondd meg a barátodnak, hogy neked több közös program kellene, nem érzed jól magad, ha nélküled megy szórakozni. Beszéljétek meg, ne csendben szenvedj!
2018. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#4 - pontosan így van. Valahogy én nem szívesen megyek nélküle, tehát én mindig hívom, ha ismeri azokat, akikkel megyek. Akiket nem ismer, azokkal meg fényévente egyszer megyünk bárhova.

Egyébként nagyon jókat írsz, megpróbálom megfogadni.


#5 - Azért, mert nem szeretnék kimaradni az ő öröméből talán... de nehéz megfogalmazni, csak ha egyedül megy/menne, jön ez az érzés...


#6 - Szóltam neki, és igazából megértette valamilyen szinten, de szeretné, ha én is másokkal is mennék, csak ahogy fentebb írtam, én annyira nem akarok úgy. :D Vagyis jelen esetben a csapatba, amiben bekerültem, nem jövök ki olyan jól az emberekkel, és nem szeretnék, hozzájuk csapódni, pedig ugye az lenne a normális. Az ő csapatába meg fura lenne, de otthon maradni végképp nem akarok. :D Én csak attól félek, hogy úgymond egyedül egy ilyen csapatban nem érezném magam olyan jól, és végig csak arra gondolnék, hogy vele mi van, hol jár épp és mikor találkozunk a városban - mindeközben ő nem gondol rám ennyit, mert ő jól érzi magát azokkal az emberekkel mindig, mert több régebbi és új barátja is van. Nekem viszont csak pár napos ismertségem van az enyémben...

2018. szept. 5. 12:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Van valami hobbid?
2018. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sportolgatok, bullet journalt rajzolok, néha olvasok, ilyesmi. Semmi rendszeres, csak ezekkel ütöm el az időm, ha van...
2018. szept. 5. 13:04
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem is pont ez van :( Csak nálunk már kezdett elfajulni kicsit a dolog. Minél több időt tölt velem, én annál többet szeretnék vele. Engem általában visz ha megy a haverjaival és ráérek, de hidd el ez egy ördögi kör. :( Én odáig jutottam hogy nekem az sem elég.


De egy ismerősöm szerint, igen a szocializáció a gond. Nekem baromi kevés barátom van, mármint a közvetlen közelemben, így lényegében csak a barátomra tudok hagyatkozni.


Ja és mi is egy éve vagyunk együtt, csak nálunk kb fél évnél kezdődött ez.

2018. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!