Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A feleségem a házasságunk 17...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem a házasságunk 17 éve alatt felszedett 30 kilót. Hogyan közöljem vele tapintatosan, hogy legalább 10-es adjon le?

Figyelt kérdés

17 éve mikor összeházasodtunk a feleségem 55 kg én meg 75 kg voltunk. Jelenleg ő 85 kg én meg 82 kg (mindketten 42 évesek vagyunk). Én még így is szeretem és rajongok érte.


Próbáltam már közös kocogást szervezni, de nem jött be, mert fájlalta a lábát. Azután túrázás/sétálás a budai hegyekben, de nem bírta. Majd az úszás de azzal is felsültem.

Itthon igyekszünk nem zsíros kajákat enni. Sajnos a nejem hízásra hajlamos.

Adnátok valamilyen tanácsot, hogy elkezdjen leadni a súlyából?



2018. szept. 15. 21:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
6%
Te talán maga vagy a miss tökéletesség vagy mi?? Kigyúrt ,kockahasad van??!
2018. szept. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1%
Tapintatosan közöld vele, hogy van egy 25 éves szeretőd, aki annyi kiló, mint ő volt 17 éve. A hatás garantált.
2018. szept. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
30 kiló az nagyon sok,egy nőnél azért meglátszik. Próbáld meg elcsalni egy edzőterembe.
2018. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjétek mondjuk sétálással. Aki nincs edzésben, annak a hirtelen megerőltetés csak elveszi a kedvét a sporttól. Nincs sikerélmény. Vagy vegyetek otthonra egy ellipszis tréner, szobabiciklit. Azzal sem kell rögtön egy maratont letekerni. Szépen fokozatosan. Vagy keressetek egy szimpatikus személyi edzőt. Én jártam régen egy nagyon jó arc sráchoz. Bármiről el lehetett vele dumálni és észre se vette az ember, hogy elszállt egy óra.
2018. szept. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Mond neki hogy aggódsz az egészsége miatt, mert ahogy idősödik még nehezebben tudja leadni viszont a sok plusz súly miatt még jobban fajni fog a lába, izüketei stb


Ha futni nem tud/akar menjetek sétálni, rövidebb túrákra. Próbálj eljárni vele edzőterembe vagy vegyetek pár kézi súlyzót, erősítő szalagot és otthon edzetek.


A fogyókúrában úgyis nagyobb szerepe van az étkezésnek. Mond azt hogy te is szeretnél egészségesebben élni és vegyetek inkább teljes kiőrlésű tésztákat, kenyereket, sok zöldséget stb. Ha te ilyeneket akarsz inkább enni kevésbé fog magának külön fehér kenyeret venni vagy hízlalóbb kajákat készíteni.


Amúgy mitől hízott ennyit? Mert még az is segít ha ennek az oka megszűnik, pl ha unalmában eszik akkor több programot kéne szervezni, ha nincs ideje reggelizni/ételt vinni magával dolgozni és csak gyorsan vesz valami péksütit, gyorskaját akkor ezen kéne változtatni es előre elkészíteni ételeket stb. Sokszor egy rossz szokás is lehet az elhízás oka.

2018. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Szénhidrátcsökkentett étrendet neki, vagy paleózzatok. Ezenkívül saját testsúlyos edzés (esetében csak lassan, fokozatosan) vagy járjon/járjatok crossfitre vagy kettlebellre.

És tessék elmenni egy alapos kivizsgálásra, kihegyezve a hízással járó betegségekre.

2018. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
#6 jol beszel, nem a zsirol hizik az ember hanem a sok gyorsan felszivodo szenhidrattol. Magas glikemias index stb. Ha akarsz a temban muvelodni, ajanlom szendi gabort, lakatos petert, paleo, intermittent fasting, stb. Barmit, csak ne a who ajanlasa legyen es ne a tv-ben adjak, mert az tutira nem mukodik. Ja es semmi turbo.
2018. szept. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

Első körben jó lenne azt kideríteni, hogy milyen LELKI oka van a hízásának, mit pótol az evéssel, és azzal kezdeni valamit. Hiába fogy le, ha a meghúzódó lelki ok nincs kikúrálva, újból vissza fogja szedni.


Senki sem jókedvében zabál, vagy azért hízik meg, mert szeret enni.

2018. szept. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Hát igen.. kényes téma :) Az idő haladtával főleg a női szervezet tekintetében, a szervezet hajlamosabb a raktározásra, valamint az anyagcsere lelassulására. Nem elég a zsíros ételek elhagyása, hanem a szénhidrát bevitel korlátozott fogyasztására kell odafigyelni. Teljesen el kell hagyni a cukros és lisztes ételeket, és természetesen a zsiradékokat is. De ha mégis elengedhetetlen számotokra egy étel elkészítéséhez, inkább olívaolajat vagy kókuszzsírt használjatok, de természetesen ezt is mértékkel. sajnos 85kgnál igen megterhelő lehet a térdízületeknek, porcoknak ez a a mozgásforma, főleg ha előtte nem sportolt, mivel a szívet is megterhelheti. A hegyi sétát sem fogja bírni mivel ez is megterhelő lehet ennyi súlyfeleslegnél. Inkább egy gyorsséta, vagy elliptikus tréneren 2-3 fokozaton elkezdett max 20-30perces napi használat 2 hétig majd folyamatos idő és erő növelésével( a lényeg hogy izzadjon, érezze hogy fárad) majd utána lehet feszegetni a határokat, valamint az étkezések betartásával szép eredményt el lehet érni 1 hónapon belül is. De ehhez nem szabad csaló napot tartani, nem jöhet egy kis csokika, vagy egy pohár cola sem, sem tej, meg joghurt sem. Nem a kcal-t kell nézni a termékeken, mert lehet valamiben 1500kcal ha már 70g szénhidrát van benne és még csak napi 1 étkezésen vagy túl..és akkor még ott van 2-3 étkezés aznapra. Körülbelül 80 g szénhidrátot kéne bevinni naponta ahhoz hogy a fogyás elkezdődjön, vagy egy táplálkozási tanácsadót megkérdezni. Remélem tudtam segíteni.
2018. szept. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Talán először a sétàt próbálom meg aztán az edzőtermet.


A hìzás a 2 gyerkőc miatt van. (Veszélyeztetett terhességek)

2018. szept. 16. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!