Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Probléma, ha nem tetszik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Probléma, ha nem tetszik a párom külseje?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A barátommal nemrég óta vagyunk együtt. Az a helyzet, hogy nekem nem tetszik a külseje, de ez engem nem zavar, csak őt. Amikor megismertem, kicsit még taszított is, de ahogy kialakult a szerelem, már szeretem a külsejét is. Ezt az egészet neki nem mondtam el, mert amikor szó volt ilyenről, ő felháborodott a lehetőségtől, hogy számomra nem vonzó a külseje. Erre én azt válaszoltam, hogy nekem nem a külső a fontos, nem azért fogok szeretni valakit, mert jól néz ki, sőt még a szexuális vonzalom sem attól alakul ki nálam, hogy hogy néz ki a másik.

Szerintetek ez nagyon lehetetlen gondolkodásmód? Jó, nyilván nekem is rosszul esne, ha nem tetszenék a páromnak. De ezek szerint ő nem lenne velem, ha csúnyának tartana? Ha később valamiért elveszítem a szépségemet, ő már nem fog szeretni? Az a probléma, hogy a barátom szinte lehetetlennek tartja, hogy én szeressem és kívánjam őt úgy, hogy nem tartom vonzó férfinak.

23 és 25 évesek vagyunk.



2018. szept. 22. 07:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Hát ez számomra is igen érdekes mert ha egyszer szeretsz valakit azt vonzónak is tartod. Szerintem te nem vagy igazán szerelmes vagy nem vonzódsz hozzá. Nekem ez marhaság mert akihez vonzódom annak a külseje IS tetszik nem csak a belsője.
2018. szept. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
Téged jobban zavar, mint őt, különben nem írtad volna ki a kérdést. Egyébként is, nőként nem tudsz szerelmes lenni olyanba, aki külsőre nem tetszik. Nem jósolok nagy jövőt a kapcsolatotoknak, hamarosan szakítani fogsz vele.
2018. szept. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Gondolhattam volna, hogy ide még mindig kár kérdést kiírni.

Szeretem, és a külsejét is megszerettem már. Engem az zavar, hogy az egészből az jön le, hogy ő nem lenne velem, ha nem tartana szépnek. Márpedig ha csak a külsőm miatt van velem, akkor nem is szeret.

Így viszont tényleg nem jó kérdést tettem fel.

2018. szept. 22. 08:19
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is más típusú férfiakat kedveltem (sőt, ha mondjuk filmet nézünk, most is), mint amilyen a férjem. Testalkatra, színekre, arcberendezésre értem. Nem mondtam volna sosem csúnyának, nem az, de tény, hogy ahogy kezdtem beleszeretni, úgy kezdett el külsőleg is egyre jobban tetszeni külsőleg is. A férfiaknál ez máshogy működik, őket a külső fogja meg először és aztán jönnek az érzelmek. Felesleges ezen problémázni, egyszerűen fordítva vagyunk bekötve. Egyébként 10 éve élünk boldog házasságban, szóval nem, nem kell emiatt szakítanitok. 😄
2018. szept. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen beállítottságú vagyok, mint te, tehát pl. nem azért találok valakit vonzónak, mert kék a szeme, hanem azért találom szépnek a kék szemét, mert vonzódok hozzá.

De van, akit jobban befolyásolnak a formák és színek. Ezzel sincs baj, mert a szerelemmel kialakulhat egy mélyebb, tartósabb vonzalom mögötte, ami nem múlik el attól, hogy idővel változik a szín és a forma. Megmarad az érintés, az illat például, ezek ugyanúgy hatnak az érzékekre, mint a látvány.

2018. szept. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Ezzel a dologgal csak akkor van baj, amikor elmulik a szerelem meg a rozsaszinkod. Azutan csak ott fog allni elotted egy pasi sok kozos emlekkel meg szeretheto szemelyiseggel, akihez hozza se akarsz majd nyulni, mert nem vonz teged. Most szerelmesen biztos mashogy gondolod, de az esetek tobbsegeben a szexualis vonzalmat a kinezet taplalja (vagy addig a szemelyiseg amig tart a szerelem).
2018. szept. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Én is úgy vagyok vele, hogy ha vonzódok valakihez, akkor a külseje is elkezd tetszeni, vagy legalább is elfogadom. Volt barátomnál volt az, hogy az elején még szerelmes voltam, akkor nem érdekelt, hogy hogy néz ki, nem volt gondom vele, pedig akkor még túlsúlyos is volt, de utána elmúlt a szerelem, és már egyáltalán nem tetszik, pedig azóta már le is fogyott. Szóval szerintem ez az érzesektől függ, a másik olyan, amilyen, csak az nem mindegy, hogy te milyennek látod. Meg hát vonzóbb pasit mindig lát meg találhatna az ember az éppen aktuálisnál, de nem véletlenül vagy együtt azzal a valakivel, egy komoly kapcsolatban számos más dolog is számít, úgyhogy csak emiatt senki sem rohangál új partnerrel minden egyes nap.
2018. szept. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Több Nőtől hallottam már hasonló megnyilatkozást, szóval ez nem egyedi eset. Ami az első látásra zavarta, ahhoz később már ragaszkodott.

Férfiként ha egy nő nem tetszik kívülről akkor abból a kapcsolatból nem lesz semmi, legyen bármilyen okos és kedves személyiség. Mi máshogyan működünk.

40F

2018. szept. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

"Férfiként ha egy nő nem tetszik kívülről akkor abból a kapcsolatból nem lesz semmi, legyen bármilyen okos és kedves személyiség. Mi máshogyan működünk."


Hát, érdekes, én nő vagyok, de pont ugyanígy működök. Csak ha ezt bevallom, egyből jön a leoltás. Vajon miért?

2018. szept. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
#9 Én tisztellek azért, hogy a legtöbb nőtársaddal ellentétben te elismered ezt.
2018. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!