Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Probléma, ha nem tetszik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Probléma, ha nem tetszik a párom külseje?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A barátommal nemrég óta vagyunk együtt. Az a helyzet, hogy nekem nem tetszik a külseje, de ez engem nem zavar, csak őt. Amikor megismertem, kicsit még taszított is, de ahogy kialakult a szerelem, már szeretem a külsejét is. Ezt az egészet neki nem mondtam el, mert amikor szó volt ilyenről, ő felháborodott a lehetőségtől, hogy számomra nem vonzó a külseje. Erre én azt válaszoltam, hogy nekem nem a külső a fontos, nem azért fogok szeretni valakit, mert jól néz ki, sőt még a szexuális vonzalom sem attól alakul ki nálam, hogy hogy néz ki a másik.

Szerintetek ez nagyon lehetetlen gondolkodásmód? Jó, nyilván nekem is rosszul esne, ha nem tetszenék a páromnak. De ezek szerint ő nem lenne velem, ha csúnyának tartana? Ha később valamiért elveszítem a szépségemet, ő már nem fog szeretni? Az a probléma, hogy a barátom szinte lehetetlennek tartja, hogy én szeressem és kívánjam őt úgy, hogy nem tartom vonzó férfinak.

23 és 25 évesek vagyunk.



2018. szept. 22. 07:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%
6-os tökéletesen leírta a képletet. Nos, ezért van ennyi kihűlt kapcsolat és válás. A külső igenis hozzátartozik a szexualitáshoz és így egy kapcsolathoz. Csak azért összejönni valakivel mert rendes, aranyos stb... nem szabad, mert ha későbbiekben jobban megismerjük a másik felet, valószínű hogy előjönnek a negatív dolgok is. Ekkor viszont ott áll előttünk egy olyan ember, aki már csak semleges és a külseje sem jön be igazán ---> VÁLÁS.
2018. szept. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
#10-es, köszönöm, de zárójelben megjegyezném, hogy mindez azért is alakult így többek között, mert mivel én valószínűleg enyhén spektrumzavaros voltam / vagyok, ezért a gyerek- és pubertáskorom alatti nővé való szocializálási kísérletek nagy része (ha úgy tetszik, társadalmi nyomás) lepergett rólam. Főként amiatt, mert az engem "megnevelni vágyók" egyszerűen nem tudták követni az ellenérveim gondolatmenetét (túlságosan kitekeredetten gondolkoztam az átlaghoz képest). Tehát nem "akaraterő feszül akaraterő ellen", hanem mintegy öntudatlanul kicselezve még időben leépítettem őket. Ha nem így lett volna, én is a "nővé nevelés"-nek nevezett agymosás áldozatává válok. Ennek ellenére utána még jó ideig szégyelltem és marslakónak éreztem magamat a többséghez képest, míg végül az ezoterika "tanuld meg szeretni és elfogadni önmagadat" ágának segítségével sajátítottam el az ÉRZÉST, hogy nincs bennem semmi szégyellnivaló.
2018. szept. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

"Férfiként ha egy nő nem tetszik kívülről akkor abból a kapcsolatból nem lesz semmi, legyen bármilyen okos és kedves személyiség. Mi máshogyan működünk."

Engem meg inkább az érdekelne, hogy ilyen kijelentések után miért a nők azok, akiket állandóan lehordanak mindenféle felszínes szemétládának itt, gyakorin.

2018. szept. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én fiatalon bombázó külsővel voltam megáldva, így válogathattam a legjobb srácok között. Mindegyiknek hamar kiábrándultság lett a vége. Sekélyesek voltak, megbízhatatlanok. Egy idő után egyenesen taszítottak a dögös srácok. 25 éves voltam, mikor megismertem a férjemet. Nem tetszett, de a barátságból szerelem lett, mert annyira lehengerelt a személyisége. El is volt hízva, ami miatt úgy gondoltam, milyen szerencséje van, hogy ilyen jó nője van, mint én. A barátai irigyelték.

Aztán 15 év alatt úgy alakult, hogy szülés óta én küzdök a kilókkal, és nem szépen öregszem. Már nem vagyok közel sem olyan, mint néhány éve. Ő viszont lefogyott, egy dögös 40-es pasi lett, sikeres, elmés, értelmes...Fordult a kocka. Na mondjuk jóképű nem lett, de az igényei sem változtak, mert úgy érzem egy ideje, már nem igazán van oda értem, joggal.... Ez sem nagyon mozdítja elő a nőiességem. Bár szeret.

Na, ezt csak a sors fintorának ismertetése miatt írtam le. ;) Meg hogy mennyire fontos a külső és ugyanakkor mennyire nem az.....

2018. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Úgy gondolom, hogy amit írtam nem álszentség, pusztán őszinte voltam.Ha egy nő külsőleg nem jön be, szexuálisan nem vonz akkor abból semelyik fél nem profitál, nem úgy viselkedek vele szemben, ahogy azt ő megérdemelné. Persze be lehet venni viagrát és valószínűleg működne is szex, de mit érnék el vele? Semmit.

Viszont azt is kiemelném, hogy a szexuális vonzalom nem pusztán a külsőn múlik, az illat, a hang, a mozgás mind közrejátszik abban, hogy vonzónak találjam a partnerem és férfiként működjek és beinduljak mint a gép. Ha egyik apró részlet nem stimmel már dől az egész.

2018. szept. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!