Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a barátom vega...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátom vega lett?

Figyelt kérdés

Már hosszú ideje foglalkoztatta a téma, és most átállt vegetáriánus étrendre. Azt mondja, kevésbé környezetszennyező, és a vegák nem felelősek azért, hogy tucatszámra "előállítsák" a nyomorúságos életű állatokat, ettől függetlenül nem nézi le és nem utálja a húsevőket. Azt is mondta, hogy megoldja magának a kaját, nem várja el tőlem, hogy alkalmazkodjak hozzá. Mégis félek, hogy a jövőben ez gondot fog okozni.

Együtt élünk két éve, én 24 vagyok, ő 26.


2018. nov. 12. 21:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Anyukám is vega 20 éve már és jól megvannak apával, nem vert ez közéjük éket, apa pedig nagy húsevő. Anya el is készíti nekünk, a többieknek a húsos ételeket.
2018. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én kerek fél évig voltam vega. A párom ugyan nem az, de havonta ha egyszer eszik húst. Semmi gondot nem okoz egyikünknek sem.
2018. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

miért okozna gondot?


hús mellé gondolom csinálsz köretet, majd eszi azt.


és kevésbé szar vegán büdöseket majd, mint te.

2018. nov. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%

"vegák nem felelősek azért, hogy tucatszámra "előállítsák" a nyomorúságos életű állatokat"


Tipikus álszent hipster-duma.


Nem a vegaságával van itt a baj, hanem ezzel az álszenteskedő attitűdjével.

2018. nov. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

""vegák nem felelősek azért, hogy tucatszámra "előállítsák" a nyomorúságos életű állatokat"



Tipikus álszent hipster-duma.



Nem a vegaságával van itt a baj, hanem ezzel az álszenteskedő attitűdjével." Jaja...egyik barátnőm is ilyeneket mond, közben még az 5 percre lévő boltba is autóval jár.

2018. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Két hete tértem át a vegaságra (eü okok) és semmi gondot nem okoz itthon. Igyekszem olyat főzni amit a párom is szeret és húsmentes ha meg húst akar enni akkor pedig olyan köretet készítek ami számomra önmagában is ehető. Picit jobban végig kell gondolnom a menüt de nem okoz bajt. Nagyobb gond hogy alapból én szeretem a húsos ételeket és irigylem tőle.. :D
2018. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Miert alszentseg tenyeket kozolni? Igen, ha nincs kereslet, akkor a kinalat is megcsappan (ergo kevesebb allatot szaporitanak levagas celjabol). Ebben mi alszent? Jozan paraszti esz.

A kerdezo meg is emlitette, hogy nem nezi le a husevoket, se semmi. Tehat ebbe csak ti magyaraztok bele nemletezo attitudot.

A kerdesre valaszolva, miert lenne ez problema? Krumplisteszta, makosguba, gombaporkolt, rakott krumpli kolbasz nelkul, zoldborsofozelek tojassal, falafel, rantottsajt sultkrumplival, husmentes pizza, gombas spagetthi, barmilyen rantott zoldseg, barmilyen fozelek falafellel... soroljam meg a finomabbnal finomabb eteleket?

En vega vagyok, baratom husevo. Hust em fozok, ha akar, foz maganak, viszont millionyifele vegetarianus/vegan etelt keszitek, imadok fozni, kiserletezni. Baratom nem is igazan hianyolja a hust, eszik neha, ennyi. Ha megtalaltok egy bizonyos kompromisszumot, mukodni fog.

2018. nov. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%

#7


Nem véletlen vagyunk mi emberek mindenevők és nem kizárólag növényevők.


És a szemét tigrisek is mennyi növényevőt megesznek, ehetnének füvet is, kevesebb állat fogyasztódna el.

2018. nov. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#8

Ez a te velemenyed. De nem arra reagaltal, amit irtam. Azt mondtam, hogy abban a kijelentesben nincs semmi alszentseg, hogyha nem eszel hust, kevesebb allatot olnek meg. Ez egy puszta logikus teny.

Az, hogy te mit gondolsz, megint mas. Evolucios temaban irom a szakdogamat (nem a vegasaggal kapcsolatban), de nem egy tanulmanyban olvastam, hogy atlagban 70% novenyi alapu etelt ettek, es 30% volt csak hus, de tobb civilizacio vega volt.

Meg egy vegan etrenden is be tudsz vinni minden szukseges vitamint, kiveve a B12-t (ha nem iszol novenyi tejet vagy nutritional yeastet, ami kb a sajt izet helyettesiti etelekben), de azt az allatokba is mestersegesen toljak.

Linkelnek tanulmanyokat, de tudom, hogy senkit sem erdekel, mivel barmikor valaki vitazni probal velem, es en visszavagok tenyekkel, akkor kiakadna. Pedig ok kezdik, nem en. :D

2018. nov. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
23%

#9


Jó, te éppen nem álszenteskedsz, de jut rád 10 turbovegán akik viszont igen. Ez pont olyan, mint mikor a templomban egy normál hívőre jut 10 bigottvallásos.


És mivel a csirke és a hal mindenféle elkészítésében finom, nem fogok lemondani róla. Disznóhús az más, az elég pocsék, ahogy a többi "nehéz" hús is. Egyszerűen finom, ennyi a titok. Lehet akármilyen pro brokkolitálat csinálni, az számomra mindig köret marad.


Sok zöldséget eszem, de hús nélkül nem lenne az igazi.

2018. nov. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!