Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan féltékeny?

Figyelt kérdés

A párom az utóbbi két hónapban teljesen kifordult magából, elviselhetetlenül féltékeny. Azoka az egésznek az egyik haverom, akivel egyetemen ismerkedtünk meg kb 2 hónapja.

Egyetemen kívül nem is szoktunk beszélgetni, két naponta ha két szót chaten, meg kölcsönadott egy könyvet, ami időhiány miatt még mindig nálam van (és valószínűleg lesz is januárig).

A páromat ez sajnos olyan szinten zavarja, hogy nem engedi, hogy olvassak a jelenlétében (többször sérelmezte, miért fogadtam el, vagy miért nem adom végre vissza), vagy ha ír nekem egy üzenetet (ritkán esik meg), képes órákra besértődni.

Tegnap pl azon, hogy a srác küldött egy képet a macskájáról, hogy milyen aranyos, én meg megmosolyogtam.

A párom szerint ez egyértelműen azt jelenti, hogy akar valamit, mert random havernőktől az ember nem kérdezi meg este, jobb-e a kedvük, ha aznap panaszkodtak, hogy szomorúak, nem küldenek cuki képeket, nem hívják szabadidős programokra (nem mentem), nem hoznak nekik csokoládét (jó, ezt elfogadtam).


Szerinte ha nem veszem észre, hogy akar valamit, naiv vagyok és buta.

Egyszer rákérdeztem ugyan, vannak-e ilyen szándékai, azt mondta, nincsenek.


A párom megmondta, vagy megszakítjuk a kapcsolatot, vagy ő gondolkodik el a folytatáson, mert ez neki nem fér bele.


2018. dec. 16. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Jobb, ha te hagyod ott ezt az éretlen hisztis kisgyereket. Szánalmas a viselkedése.
2018. dec. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Általában 2 típusú ember féltékenykedik:

- vagy valaki szinte nulla önbizalommal

- vagy valaki akinek vaj van a füle mögött


Ezzel az a baj, hogy bármelyik opcióról is van szó, neked kell eldöntened, hogy tudsz e ezzel együtt élni. Mert önbizalmat nem adhatsz másnak és ha neki van titkolni valója akkor is megtörtént már a baj.

2018. dec. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Majd írj pár hónap múlva mi van veletek, én kíváncsi leszek mi lesz ezzel az újdonsült haverral.

32/f

2018. dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Akár akar valami az évfolyamtársad, akár nem, az rajtad is múlik, hogy lesz-e köztetek valami. Ha a barátod nem bízik benned, az baj.
2018. dec. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
A féltékenység SOSEM jogos. Arról van csupán szó, hogy a féltékenykedő fél fejében él egy kép, amit kivetít a valóságra - tévesen.
2018. dec. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Tényleg naiv vagy és buta, mert nem veszed észre, hogy ez a gyökér borzasztóan féltékeny és korlátozni akar. Általában így szokott kezdődni, és idővel azt veszed észre, hogy tilos beszélgetned a barátaiddal, végül elmar a családodtól is. Elgondolkodhatnál rajta, kell-e ez neked. Amit a másik srácról írtál, semmi olyan dolog nincs benne, amiért okkal lehetne rád féltékeny a "párod".
2018. dec. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

"Egyszer rákérdeztem ugyan, vannak-e ilyen szándékai, azt mondta, nincsenek"

Azt leszögezted, hogy ne is legyenek, mert esélytelen vagy az a párod problémája, hogy ez viszont elmaradt? A féltékenység valamilyen félelemből szokott kiindulni, félni mág általában az ismeretlentől vagy bizonytalanságtól fél az ember. Lehet segítene, ha tisztáznám a helyzetet, ha még nem tetted meg.

32/f

2018. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Èn elkèpzelhetőnek tartom, hogy tènyleg akar valamit. Azèrt a pasik ritkán akarnak csak úgy barátkozni lánnyal, ő meg ha nem is nyomul nyíltan, azèrt egyèrtelműen keresi a kontaktot veled. Csokit hoz, èrdeklődik felőled, kèpeket küldözgetett stb. Csak azèrt beszèltek ritkán, mert te nem vagy rá vevő (gondolom ilyenkor hamar "lerázod"), meg nem fogadod az elhívásait, különben már règ nem itt tartanátok. Ès ezt a barátod, mint szintèn pasi, átlátja. Èn is voltam annak idejèn ilyen szitukban, előbb utóbb valahogy mindig oda lyukat ki a dolog, hogy mègis akart valamit. Na mindegy.

Szóval azt gondolom a barátodnak ebben lehet igaza van (persze nem biztos, de sanszos).

Ettől függetlenül gáz a viselkedèse, mert így tulajdonkèppen benned nem bízik, azt feltètelezi, ha ő bepróbálkozik, akkor te simán bele mèsz. Szóval erről az oldalról kellene megközelíteni. Nem arról magyarázkodni, hogy ő csak barátkozni akár, mert valljuk be ez igencsak kèrdèses, hanem azt megèrtetni vele, hogy benned megbízhat.

2018. dec. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Tuti nem aláznám azzal magam, hogy megértessem és bizonygassam a másiknak, hogy megbízható vagyok.
2018. dec. 17. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy bizonyítson. Csak hogy èrdemes lenne más módon megközelíteni ezt a tèmát. Azèrt itt nem arról van szó, hogy a pasi betegesen fèltèkeny minden bokorra ami mellett elmegy a bnője, meg korlátozva van a barátaitól. Kifejezetten ez a srác zavarja, meg az, hogy a kèrdező nem akarja èszre venni, ami körülötte van. Azèrt kíváncsi lennèk fordított esetben a kèrdező hogy vèlekedne erről, tök normális dolognak tartaná-e, hogy a barátjának egy lány csokit visz, programokra hívja, meg ilyen-olyan mondvacsinált okokból írogatna neki.

Persze túlzásba viszi a fèltèkenykedèst, de mèg èrdemes lenne ezt megbeszèlni, ès a másik srác felè is egyèrtelműen tisztázni a szitut.

2018. dec. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!