Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg nagyon hisztis vagyok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nagyon hisztis vagyok?

Figyelt kérdés

A párom szerint borzasztó hisztis vagyok, és képes vagyok mindenen kiakadni.

Olyanokra gondolok, hogy ha megbeszélem a párommal, hogy este beszélünk telefonon, sokszor elfelejti, olyan is volt már, hogy megbeszéltük mikor találkozunk, de az utolsó pillanatban szólt, hogy késik egy órát, olyan viszont rendszeresen előfordult, hogy félórákat késett és nem szólt. Volt már, hogy miatta késtünk valahonnan, a munkámból is késtem már miatta egyszer. Én ilyenkor mindig kiakadtam rá, és leszidtam. Oké volt amikor tényleg hisztiztem, mert ő elsütött valami poént, én meg magamra vettem...

Szerinte mindent túlreagálok, hisztizek és mindenen képes vagyok nagyon kiakadni.

Lehet valahol igaza van, másrészről pedig szerintem túlságosan is a szívére veszi ha valaki mérgesen szól hozzá, és nagyon érzékenyen érinti. Amikor pl leszúrtam azért mert elfelejtett hívni, miközben megígérte, fél napig nem szólt hozzám.

Segítsetek mert már össze vagyok zavarodva, tényleg én vagyok hisztis p*csa, vagy a barátom ennyire érzékeny.


25N



2018. dec. 22. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem hisztis vagy, hanem buta, hogy a karácsonyi készülődés helyett ilyen jelentéktelen dolgon vagy kiakadva!
2018. dec. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha mindig ennyit késik, akkor nem csodálom, teljesen jogos a kiakadásod. Esetleg tervezhetsz mindent úgy előre, hogy fél óra/egy óra késésekkel számolsz.
2018. dec. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1-es, igen, mert tegnap szintén megígérte, hogy este hív, és megint elfelejtette. Én már nem is tette szóvá, de baromi idegesítő.


2-es. Mostanában már próbálok rászokni erre, de félek ha soha nem teszem szóvá, akkor rászokik és természetesnek fogja venni.

2018. dec. 22. 17:31
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ebből az jön le hogy egyáltalán nem vagy neki fontos. Ha nekem valaki fontos és szeretem nem felejtem el hogy beszéljek vele mert már várom az időt hogy ott legyen.
2018. dec. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Esküdözik, hogy fontos vagyok, de ő ilyen. Meg, hogy minden előző barátnőjénél ilyen volt.

De azon, hogy vajon tényleg csak ennyire vagyok neki fontos, én is sokat agyalok...

2018. dec. 22. 17:40
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Elgondolkoznék, hogy elfelejt felhívni. Nagyon fontos nem lehetek neki.

Késik..nem játszunk a más idejével. Ha (!) fontos lennél, fél órával hamarabb ott lenne, megküzdve a hétfejű sárkánnyal is.

2018. dec. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azzal védekezik, hogy a szülei ilyenek, ami egyébként tényleg igaz. :( De még ha ő örökölte is ezt, vagy ezt látta egész életében, nekem még nem természetes, és hagy mutassam már ki, ha ez nekem nem tetszik.
2018. dec. 22. 17:47
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Mind a ketten felesleges és negatív érzelmeket éltek meg amikor nem a várt impulzusokat kapjátok, csak másképpen reagáltok.


És ezt rendszeresen, már ki tudja mióta.


Tehát a reakcióitok nem vezetnek sehová, semmit nem javítottak/változtattak a helyzeten, mert az ismétlődik, nincs konstruktív problémamegoldás, csak ösztönválaszok(düh és sértődés).


Arra gondolok, hogy neked nem lenne szükségszerű agresszívan "leszúrni", neki pedig nem lenne szükségszerű ezen begúbózni, megsértődni.Mert ezzel a helyzeten semmit nem javítottatok, csak fürödtetek benne.


Helyette célszerűbb lenne mindkettőtöknek önvizsgálatot tarrania.


Mi az amit tesz a párod?


Ezzel a magatartással rendszeresen jelzi, hogy nem tiszteli a te életidődet, (ennek nem biztos, hogy tudatában van, vedd figyelembe), ami bizony nagyon komoly dolog.


Harag helyett, ami sem neked nem tesz jót, sem a helyzetet nem oldja meg:


"Sanyi, szeretném ha megbeszélnénk valamit, kérlek téged, hogy figyelj rám egy kicsit.Az a problémám, hogy rendszeresen késel a találkozóinkról, a megbeszélt, és általad megígért időpontokhoz nem tartod magad, amivel azt fejezed ki, hogy nem tisztelsz engem, és nem tartod tiszteletben az életidőmet sem, amivel nem tudok együttélni, nem tartod meg a szavadat sem, így nem tudlak komolyan venni."


A lényeg itt az, hogy harag nélkül, és akkor nem mondhatja, hogy hisztis vagy, mert csak a tényeket közlöd, és meghúzod a határaidat.


Ez sokkal célravezetőbb, mint érzelmi-indulati módon reagálni.



És magadra is reflektálj, mert ebben olyan formában megvan az önrészed, hogy ez a helyzet rendszeresen ismétlődik, történik veled, mert ez a te életed, tehát a problémamegoldó stratégiádon és eszköztáradon van még mit fejleszteni.


Az asszertív kommunikációt ajánlom neked az agresszív helyett.


Sok sikert!

2018. dec. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
A pasid paraszt, te meg bolond vagy, hogy tűröd.
2018. dec. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Itt olvastam már sokszor, de én is ugyanígy gondolom: Ha a párod azt mondja rád, hogy hisztis vagy és neki minden csak hiszti, az az ember nem szeret téged és nem tisztel.

Nem vagy hisztis. Baromi idegesítő, ha valaki késik és ráadásul mindig. Ehhez jön az hozzá, hogy meg se próbál változni, hanem szerinte te fújod fel. Na ez a tisztelet teljes hiánya.

A döntés a tiéd.

2018. dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!