Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem tervezett terhesség esetén miért nem az abortusz a nyilvánvaló megoldás?

Figyelt kérdés
2018. dec. 31. 19:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
14%

És bevette az esemény utánit? És terhes maradt?

Nem derült ki.

És pont azért nem hiszek a véletlen teherbeesésben, mert elég sok lehetőség van megakadályozni.

2018. dec. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
30%
Ez számomra gyilkosság. Mondom ezt úgy, hogy egyébként pártolom azt, hogy törvényi úton ne tiltsák az abortuszt, mert a nő joga dönteni erről, a saját testéről is szó van. És ne politikusok mondják meg nekünk, hogy döntsünk. De én, személy szerint ezt gyilkosságnak tartom, és a legszörnyűbbnek, hiszen a saját gyerekedet ölöd meg. Lehet magzatnak meg sejtcsomónak nevezni, de ha nem bolygatják,abból bizony ember lesz, a különbség az újszülött meg a méhben lévő baba között mindössze néhány hónap és maga a hely. Nem nézem le azt, aki megteszi, de én képtelen volnék rá. Van egy lányom, nem terveztük, de házasságon belül voltunk és az apja részéről sem volt kérdés, hogy megtartjuk. De én akkor is megtartottam volna ha mást mond és vége a házasságunknak. Nem a gyerektartásért, hanem mert a gyerekemről van szó. Imádom amúgy, sose bántam meg egy percre sem.
2018. dec. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
14%

Ööö, mert van, aki fel tud nőni a feladathoz elég gyorsan. Mert van, aki vállalja a felelősséget a tetteiért. És mert nem okvetlenül akar mindenki azonnal gyilkos lenni.


Te tervezett gyerek vagy?

2018. dec. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem erről nyíltan kell beszélni,hogy mi történjen és akkor meglehet hozni a döntést. Ha egyedül történik,mi van,ha rosszul hozza meg és később meg történik egy változás az életében és újra szeretne? Örökbe fogadott gyermeket is lehet szeretni,de az nem ugyanaz.
2018. dec. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem érted kisfiu? De ha elvágod az ujjacskádat akkor kétségbe esel, hogy meghalsz?
2018. dec. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
31%

Aki terhességet nem tervez, az védekezni szokott vagy esemény utáni tablettát vesz be. A gyerek nagykorúvá vállásáig a jogait a szülei gyakorolják. Az élethez való jog is egy ilyen jog, így szerintem sok gondolkozni való itt nincs. Abortusz szerintem is csak akkor jöhetne szóba, ha a gyerek erőszakból fogant, súlyosan sérült/beteg vagy a terhesség kihordása az anya életét veszélyezteti.

32/f

2018. dec. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
59%

Azért, mert Magyarországon katolikus bűntudatot ébresztenek a nőkben, ha a szabadságot választják.

Meg az emberek nem értenek a biológiához, azt hiszik, hogy egy néhány hónapos magzat ugyanaz, mint egy felnőtt ember.

2018. dec. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
28%

Egy újszülött se olyan, mint egy felnőtt ember, mégse legális szülés után agyoncsapni és kukába dobni.


Nem önmagában az abortusz a legnagyobb baj. Ez a "kit érdekel egy sejtcsomó, legfeljebb kikapartatja" hozzáállás undorító. Főleg, ha a védekezés kimerül a megszakításban, vagy az imában.

Miért kell egyáltalán megfogannia, ha nem kell? Olyan modern fogamzásgátló eszközök vannak, veszélytelen, alig van mellékhatás.

Száz éve nem is mertek álmodni se ilyenekről.

De abortusz se volt. Mi lett volna veletek akkor?

Sokkal jobban meg kéne becsülni, hogy ez most mind elérhető. De nem kell magától értetődőnek tekinteni, hogy az abortusz legális, és akkor nincs is vele probléma.

2018. dec. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
21%

Akinek beleférnek a költségvetésébe egy abortusz vagy annak esetleges utóhatásainak kezelési költségei, annak belefér a fogamzásgátló tabletta, óvszer vészhelyzet esetén az esemény utáni tabletta és akkor nem kell ilyen durva beavatkozást végezni.

32/f

2018. dec. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
50%

# 19

Mindig volt abortusz.

2018. dec. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!