Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elítélendő elfogadni a segítsé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítélendő elfogadni a segítséget?

Figyelt kérdés

A párom felajánlotta, hogy támogat (lelkileg és anyagilag) egy bizonyos dologban, ami nekem sokat jelentene (ill idővel megtérülne), de rettenetesen bánt, hogy más segítségére szorulok a saját életem megoldásában.


(Az anyagi támogatás tényleg a minimumot jelentené,

lakhatás, élelmiszer, nem akarom más pénzét szórni)


El lehet fogadni az ilyesmit, vagy ettől már erkölcsileg zuhan az ember valamennyit?


(Fordított helyzetben én is segítenék bármennyit)


2019. jan. 2. 10:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen normális így. Ahogy írtad te is segítenél rajta, ha úgy adódna. Akit szeretsz és megosztod vele az életedet szerintem ez a természetes dolog, hogy kisegíted ha rászorul. Nyilván te sem ingyenélő vagy amint írtad valami célod van amit elérnél nem azért "tart el" a párod mert lusta vagy pénzt keresni, az nyilván más tészta. Ha valaki emiatt leszól azt hagyd figyelmen kívül. Szerintem az egy jó párkapcsolat ahol a felek önzetlenül képesek egymást támogatni. Nálunk is ez szokott lenni a párommal, ha úgy van kisegítjük egymást. Mi együtt élünk, külön kasszán, tehát a közös tételeken túl mindenki a saját pénzével gazdálkodik, de kérdés nélkül segítjük a másikat ha arról van szó.
2019. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha később megadja a pénzt, akkor is örökre lekenyerezett. Abban a pénzben az a lényeg, hogy akkor kapja, amikor nagy szüksége van rá és ő maga tehetetlen. Ebből a szempontból nincs értelme abból a pénzből megadni, amit a kölcsönpénz miatt jobbra fordult életében már könnyedén nélkülöz.
2019. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én elfogadtam. Ráadásul úgy, hogy én vagyok a férfi
2019. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
11%

"(Fordított helyzetben én is segítenék bármennyit)" Ez esetben nem értem miért vannak averzióid a dolog kapcsán.

32/f

2019. jan. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Semmi gond avval, ha elfogadod a párod segítségét, rátok tartozik, nincs joga idegeneknek ítélkezni e miatt.

Viszont azért ez erős kijelentés:"(Az anyagi támogatás tényleg a minimumot jelentené,

lakhatás, élelmiszer, nem akarom más pénzét szórni)"

Szóval szerinted ez a minimum? Érdekes. Ez azt jelenti valószínűleg, hogy odaköltözöl hozzá, a rezsibe sem kell beszállnod és etet/itat, magyarán teljes ellátásban részesülsz afféle "all inclusive", ingyen bérmentve. Amivel persze nincsen semmi gond, csak ne nevezd már minimumnak, mert ezt önállóan megoldani a fővárosban még társbérletben élve is 100+ezer kajával együtt, de vidéken sem két fillér. Mondjuk az is csak tipp, hogy hozzáköltözöl, mert ha netán úgy oldja meg a lakhatásod, hogy bérel neked, akkor meg aztán pláne hatalmas támogatás, de valószínűbbnek tűnik, hogy odaköltözöl. Ez óriási segítség, persze párok között teljesen természetes is lehet, ha a szükség úgy kívánja, csak szúrta a szemem, hogy te ezt minimumnak degradálod. Engem -és evvel valószínűleg nem vagyok egyedül-, a szüleim tartottak el utoljára ilyen szinten, azóta megoldom magam és most akkor ne értsd félre, nem az irigység beszél belőlem (hiszen szerencsére nem szorultam rá sosem), pusztán rávilágítok, hogy amit érted tesz ezzel, az egyáltalán nem a minimum, az az lenne, ha megvenné neked a havi BKK bérletet, oszt' csókolom.

2019. jan. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!