Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy 5éves gyerek miatt vége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 5éves gyerek miatt vége ennek?!

Figyelt kérdés
Barátnőmmel másfél éve vagyunk együtt,az előző kapcsolatából van egy 5éves gyereke,akit 2hetente elvisz 2napra az apja,egyszerűen olyan szinten neveletlen hogy borzasztó,ütögeti az anyját,a mamáját,és próbál engem is,tegnap már muszáj voltam ráverni a kezére hogy álljon már meg de akkor is folytatta,nyilván húztam volna rá olyat hogy bömböljön megint,de az anyja nem engedte nekem,egyszerűen nem tudja a gyerek mit jelent a NEM szó!Utána ültem tovább,és egyszerűen rám lép,rámgyalogol,akkor felpattantam és eljöttem,egyszerűen elég volt!Legszörnyübb hogy elméletileg össze költözés előtt állunk,illetve én is kéne neveljem,de így hogy ha nem engedi az anyja?!

2019. febr. 5. 11:57
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az unokaöcsém ekkora, és ő is hasonlóan viselkedik. Nála az a gond, hogy a "kedves édesapja" nagyon durván bántalmazta. Azóta nem tud normálisan viselkedni, agresszív, kiabálós, éjszakánként bepisil, stb, főleg, ha közeledik a láthatás. :(

Vele egész jól bír a nevelőapja a lehetőségekhez képest.

1. Előre letisztázták a gyerkőc anyjával, hogy mi fér bele részéről, mi nem, mennyire "nevelheti".

2. Megpróbálja minél jobban lefoglalni a kicsit, tanul vele, segít neki dolgokban, rengeteget focizik, játszik vele, ez enyhít a viselkedési problémákon, ráadásul közelebb is kerülnek egymáshoz, a gyerek könnyebben elfogadja családtagnak.

3. Ha valami rosszat csinál a gyerek, először szép szóval próbálja megoldani, elbeszélget vele, hogy ilyet miért nem csinálunk.

4. Amikor végképp nem segít semmi, és nagyon eldurvul a helyzet (ez a láthatás előtti napokban szokott bekövetkezni, ilyenkor harap, rúg, visít, földön fetreng, rongál mindent, mintha rohama lenne), akkor hidegzuhanyt használnak, soha nem ütik. Konkrétan a verés tette ilyenné a gyereket, elég nyilvánvaló, hogy nem segítene a helyzeten. Értelmes kisfiú egyébként, ha lehiggad, lehet vele beszélni.


Amiket tudok tanácsolni:

- Gondold végig, hogy szereted-e ezt a gyereket, és van-e türelmed hozzá.

- Az anyjával alaposan beszéljétek át, milyen szinten kell nevelned, milyen eszközökkel.

- Derítsétek ki, miért viselkedik így a gyerek, ha szükséges, forduljatok szakemberhez az ügyében. Ne tünetmentesíteni akarjatok, hanem a probléma gyökerét megoldani.

- Építs ki jobb kapcsolatot a gyerekkel, foglalkozz vele, játssz vele.

2019. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos jártam hasonlóan, a fiam az édesapja halála után nagyon rosszul viselte, hogy új párom lett, hiába telt el a kettő között több év. Kedves, szófogadó fiú volt, és mikor páromat megismerte átment kisdémonba. Csapkodott, ordított, rugdosott, összetört egy csomó tárgyat, rá se ismertem.


De mi elmentünk pszichológushoz, hogy segítsen, végülis kiderült, hogy úgy érezte, engem is el fog veszíteni. Nem tudatosan, csak az ő fejében ez így állt össze. Nálunk ez volt a kulcs, én nem hagytam, hogy ez durvább legyen, párom pedig türelmes volt.


Most (évekkel később) igazán szoros a kapcsolatuk, és ugyanúgy joga van hozzá, hogy nevelje, aszerint, ahogy ketten megállapodtunk, és én abszolút úgy is gondolom, hogy mint velünk élő családtag, neki igenis van beleszólása, ha a fiam tiszteletlen lenne vele. De mondom, a kezdeti nehézségek óta, kifejezetten jól alakultak a dolgok.


Beszélj az anyjával, logikusan, tényekre hivatkozva, ha hajlandó kezelni a helyzetet, még adnék egy esélyt neki. Ha nem, akkor sajnos nem tudsz mit tenni.


Ez az ő felelőssége elsősorban.

2019. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
62%
Hiába írtok mit kellene csinálni az anyjának nem fogja nevelni. Írta a kérdező hogy éppen hogy csak nem tojik rá. Ezután sem fogja nevelni nem fog neki semmire nemet mondani. Sajnos kérdező te leszel a szemét amiért meg akarod neki szabni hogyan nevelje a gyerekét. Az ilyen gyerekeket utálom amúgy plusz a fenének kell bevállalni ha nem tudja nevelni. A helyedben megmondanám párodnak hogy vagy elkezdi nevelni a gyerekét vagy felejtse el az össze költözést. Ennek így nem lesz érzelme és a gyerek miatt lesznek örökös vitáitok.
2019. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2019. febr. 5. 14:35
 25/39 anonim ***** válasza:
47%
Az nem gyereknevelés, hogy meg akarod verni szerencsétlen gyereket. Értem én, hogy idegesít, de az, hogy egy gyerek idegesítő az sosem a gyerek hibája, szegénynek ez csak egy reakció a környezetére, nyilván nem kell ebbe beletörődni és azt se mondom, hogy hagyni kell ezt, de ne a gyereket utáld érte. Nyilván, ha összeköltözöl valakivel akinek gyereke van ott fontos, hogy a gyerek szót fogadjon neked is és hogy racionálisan el tudja magát helyezni a "ranglétrán". Itt igazából az anyja erélyesebb fellépésére lenne szükség. Nyilván ha a gyereknek mindent eltűrnek akkor te hiába mondod neki, hogy ne csináljon valamit. Én nem vagyok otthon a gyereknevelés témában ezért okosat nem tudok mondani, hogy te hogy tudnád ezt a helyzetet megoldani, de az biztos, hogy ennek nem az a módja, hogy megütöd a gyereket, egyrészről ezzel nem tiszteletet, hanem félelmet váltasz ki a gyerekből másrészt teljesen jogosan nem hagyja az anyja, hogy verd, a testi fenyítés pont ugyanannyira nem megoldás egy gyerek esetében sem mint két felnőtt ember közötti konfliktus kezelésben.
2019. febr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
50%

Mennyit találkozol a gyerekkel? Mennyi minőségi időt toltesz vele?

Hozza mész csak vagy az anyukához?

Hosszabb program alatt hogy viselkedik?

2019. febr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Inkább az anyjához megyek,1héten jobb esetben 2szer vagyok ott,próbálok vele foglalkozni de na....
2019. febr. 5. 16:28
 28/39 anonim ***** válasza:
25%

Jobb nem lesz sajnos.

Én 8 hónapig voltam egy csajjal. Ott a 8 éves fia volt hasonló. Saját anyját is ütötte stb.

Mikor beleszóltam, hogy nevelje már meg egy kicsit mert ez nem normális akkor még én voltam a szar alak.

Dobbantani kell sürgősen.

35F

2019. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
De most hogy lehet erről leszoktatni?!Komolyan mondom 5percet nemtudok lenni a barátnőmmel (még arra az időre se),mert a gyerek állandóan nyomul,oda akar feküdni közénk,aggressziv,kezet emelget,egyszerűen katasztrófa,semmilyen parancsra nem reagál az anyjától,de szó szerint,az apja leszarja,sokszor azon a hétvégéken amiken elkéne vinni-e nem viszi el,hát megmondom őszintén nem is csodálom,nemtudom mi lenne erre a megoldás...
2019. febr. 5. 16:41
 30/39 anonim ***** válasza:

#30

Lényegében le is írtad, mi okozza nála ezt: nem kap elég figyelmet.

2019. febr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!