Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy 5éves gyerek miatt vége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 5éves gyerek miatt vége ennek?!

Figyelt kérdés
Barátnőmmel másfél éve vagyunk együtt,az előző kapcsolatából van egy 5éves gyereke,akit 2hetente elvisz 2napra az apja,egyszerűen olyan szinten neveletlen hogy borzasztó,ütögeti az anyját,a mamáját,és próbál engem is,tegnap már muszáj voltam ráverni a kezére hogy álljon már meg de akkor is folytatta,nyilván húztam volna rá olyat hogy bömböljön megint,de az anyja nem engedte nekem,egyszerűen nem tudja a gyerek mit jelent a NEM szó!Utána ültem tovább,és egyszerűen rám lép,rámgyalogol,akkor felpattantam és eljöttem,egyszerűen elég volt!Legszörnyübb hogy elméletileg össze költözés előtt állunk,illetve én is kéne neveljem,de így hogy ha nem engedi az anyja?!

2019. febr. 5. 11:57
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó hogy elmebeteg állat vagyok,egy ideig tűröm én is,ilyen ütögetést meg stb,de azért álljon már meg a menet hogy egy 5éves gyerek ütögeti az anyját meg a mamáját,hát milyen világban élünk?!Nekem eszembe nem jutott volna soha kezet emelni anyámra,se azt hogy valamit mondanak és nem csinálom meg,meg mindenre tiltazok meg bömbölök mint ez a gyerek...50 millió játéka van,legó,laptopon játszik,telefonon játszik,közbe folyamatosan megy a mese csatorna,édesség éjjel nappal,már normális kaját szinte nem is akar enni,valamiből hiánya van a gyereknek?Az maximum az apja,aki sajnos leszarja őt....
2019. febr. 5. 12:32
 12/39 anonim ***** válasza:
94%

Tényleg lépj le. Ezzel a családdal csak a gondod lesz. Soha nem lesz igazad a gyerekkel kapcsolatban anyuci szemében.

Téged tiszteletre neveltek. Ez a gyerek meg felnő, mint a gaz. Nevelés nélkül, mert ráhagyni mindent sokkal egyszerűbb, mint magyarázni.

2019. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
94%

A kislànyom 5 éves volt, mikor az apjàval útjaink különváltak, s élettàrsammal összejöttünk.

A lànyom soha nem hisztizett, nem nyavalygott, olyat meg, hogy bàrkit megüssön, na nem!

Tény, hogy akkor megy apjàhoz amikor csak akar.

Pàrommal remekül kijönnek, imádnak ketten kint kertészkedni jó időben, együtt szöszölnek a viràgokkal stb.

Rettegett a víztől, de pàrom minden reggel ha itthon volt, mentek ki a medencébe, és làss csodàt, 8 évesen megszerette a vizet is, pedig még most se ér le a làba, de nem félt.

Mostmàr 9 éves.


Foglalkozni kell minden gyerekkel, és a kedves anyuka igenis nevelje meg a gyerekét, mert ez messze nem normàlis amit ez a gyerek csinàl.

Ezt közöld anyukàval is.

2019. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Én is leültem vele legózni,el lehet vele játszani,de néha elszáll vele a ló és semmi control nincs hogy visszafogja magát,senki nem szól rá normálisan,ha én meg igen akkor én vagyok a szar,most még az anyja van megsértődve mert tegnap otthagytam őket....
2019. febr. 5. 12:43
 15/39 anonim ***** válasza:
95%
Igen hiánya van,a foglalkozást hiányolja,hogy törődjenek vele.Hogy ne sz#ros édességgel,előre feldolgozott kajával tömjék a fejét.asztalhoz üljön,és egyenek együtt.Így értettem.Igen is hogy ezek együttesen az otthoni nem megfelelő körülmények,azt hogy nem csak az apja,de valójában a saját anyja is tesz rá.Valami koloncként "neveli",akit csak lecsöndesítek valamivel,csak hagyjon békén.Nincs a toppon a barátnőd gyereknevelésben,nagyon nincs.De neked is részed lenne benne,ha tetszene,ha nem,bár nem a Te dolgod.Viszont ha együtt laktok automatikusan valamilyen szinten részesévé válsz.Azt meg nehéz kikerülni,hogy ne szólj râ,csak nézd levegőbe,főleg ha veld csinálja.Neked meg sem türelmed se kedved nincs ehhez.Ezért nem kell összeköltözni.(3)
2019. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg tényleg a figyelem hiányzik a gyereknek.


Én sem fogadtam el, ha a fiam megütötte az anyját vagy különösen a nagyszülőjét, aki védtelen, mert biztos nem üt vissza. Ezek voltak az egyetlen alkalmak, amikor megütöttem a fiam, máskor sosem. Tudom, hogy jobban is lehetne csinálni, de jobbat én akkor nem tudtam.


Szerintem egy gyerekes nő párjaként nem szabad beleszólnod a gyereknevelésbe. Másik oldalról nézve nem is kötelességed, nem a te felelősséged a gyerek nevelése. Amit tehetsz, és teszel is, ha akarod nem, hogy példamutatással mégiscsak befolyásolod a gyereket. Például ahogy a gyerek előtt a konfliktusaidat kezeled a gyerek anyjával az a gyereknek is mintává válik. Adhatsz a gyereknek figyelmet, ezt minden lelkileg egészséges gyerek nagyon értékeli.


Amik nálatok hiányzik, hogy az anyja sem neveli a gyereket. Amikor téged üt a gyerek, akkor az anyjának kellene leállítani. Az anyjának kellene megmondani a gyereknek, hogy mi a következménye, ha téged üt amikor kettesben maradsz a gyerekkel. Kérhetitek gyerekpszichológus segítségét is, nekünk nagyon hasznos volt, jópárszor hárman voltunk a pszichológusnál.


Ne üsd meg a gyereket, hanem mond meg az anyjának, hogy benned feszültséget okoz, hogyha akár téged akár az anyját üti a gyerek, és beszéljétek meg mit gondol ő erről. Ha nem hajlandó semmire, akkor én levonnám a következtetést, hogy ennyire is érdeklem, azaz semennyire. Akkor nyugodtan szakíthatsz vele, mindannyiotok érdekében ez lesz a legjobb.


Mind a két oldalon voltam már, gyerekes anya párja, és az én gyerekem anyjának is volt már párja, mindkét oldalról így láttam jónak.

2019. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
97%

Meg kell ezt beszélned az anyjával, hogy konzekvensen fel kell lépnie a gyereke ellen, ha így viselkedik (szóbeli megrovás, egyéb szankciók, amiket bevezethet). Az a gond, hogy az anyja nem taní neki korlátokat, téged ezért meg nem tisztel.

Ha az anya nem akarja belátni, akkor lehet le kéne lépned.


30N

2019. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Utolsó én is ezen gondolkodtam,sajnos nem vagyok George Clooney vagy még hasonló sem hogy körül rajongjanak a nők,sokat hajtottam mire ez is összejött,de egyszerűen kilátástalannak találom,semmilyen control nincs a gyereken hogy valamit nem szabad csinálni,még a másik szobába se tudja átküldeni mert nem hallgat a szóra,tanácstalan vagyok komolyan...
2019. febr. 5. 13:03
 19/39 anonim ***** válasza:
2019. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
83%

Az anyja csak ne legyen megsértődve, hanem nevelje meg a hülye gyerekét, ha nem akarja, hogy egyrészt a fejetekre nőjön, másrészt kinyírják később a viselkedése miatt olyanok, akikhez nem köti vérségi vagy baráti kötelék. Ha erre meg nem kerül sor, akkor igen, hagyd ott őket a francba, mert csak pénzelni fogod, nevelni nem, illetve az anyja sem fogja, így csak a kínlódás lesz vele.

32/f

2019. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!