Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Harminc évesen túlkoros lennék az egyetemhez?

Figyelt kérdés
Két hónapja vagyok együtt a barátommal, aki nem lelkesedik az ötlettől, hogy ismét egyetemre járjak ősztől. Beadtam a jelentkezésemet egy mesterképzésre, amely az enyhébb szabályoknak köszönhetően mindössze 10 hónapos képzést jelent, havonta két szombaton kell járni órákra. Úgy gondolom ez egy olyan lehetőség, amivel élni kéne... Ő nem így látja, szerinte harminc évesen már a családalapításra kéne fókuszálnom, nem örülne neki, ha a tanulás miatt kevesebb időnk jutna egymásra. A tandíjról nem is beszélve, szerinte 600 ezer forint irreálisan nagy összeg... Hozzátettem, hogy nem várok tőle anyagi segítséget (korábbi megtakarításomból fizetném ki), de megértést, türelmet igen, lássa be, hogy ez fontos nem csak magam miatt, hanem később mindkettőnk javára válna, ha egy jobb álláslehetőséghez jutnék a papír által. Jelenleg bérminimum mellett dolgozok diplomával, de nem a képzettségemmel kapcsolatos munkát végzek, ami nagyon zavar. Barátom szakmunkás végzettségű, remek szakember, aki úgy látja, hogy diploma nélkül is lehet boldogulni.
2019. febr. 13. 13:37
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ês tanulj , naná. A te jövődet teremted meg vele.

A szakmunkás palidnak csak az a lényeg, hogy szüljed a pulyákat, oszt' maradj a seggeden.

2019. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
14%
# 11, figyelj, nincs mindenkinek lehetősége tanulni. Tudok rá rengeteg példát. (nekem volt, mielőtt ebbe belekötnél). attól még lehet sikeresebb, mint egy diplomás. Saját vállalkozás, milliók havonta. sorry
2019. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
56%

#12, nem hiszek neked, mert akkor nem itt lógnál xd

milliók, persze:)

2019. febr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp tanulj. Két hónapos kapcsolat még semmi, nem komoly, lehet, hogy ha nem kezded el a sulit, pár hónap múlva szétmentek és bánni fogod, mert pont akkor jön egy jó álláslehetőség amihez az a végzettség kellene. Én 38 évesne kezdtem neki a 3. diplomámnak és örülök,va nolya ncsoporttársa maki 48 éves, sőt a felettünk lévő évfolyamban egy kb. 60 éves fazon is jár, elmondása szeritn csa kazért, mert érdekli, és mozgásban tartja az agyát a tanulással. Szóval te 30 évesen egy 10 hónapos képzésre mindneképp menje le, főleg ha azzal nőnek az esélyeid az életben.
2019. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni soha nem késő. 2 hónap után meg még baromira nem gondolkodnék gyerekben senkivel.
2019. febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
49%

"attól még lehet sikeresebb, mint egy diplomás. Saját vállalkozás, milliók havonta."


Persze, mert ez a jellemző.

2019. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan járnak képzésekre mindenhova, 30-50esek is. Ha gondolod, adok pár ötletet privátban, hogy milyen szakmák fizetnek jobban.
2019. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
80%

Msc levelezőn végeztem, ahol a 27 évemmel én voltam a legfiatalabb. Harmincas, negyvenes családanyák és apák voltak a csoporttársaim. Egyáltalán nem vagy koros. Tanulni soha nem késő és kell is, ebben a gyorsan változó világban.


Én átgondolnám ezzel a férfival a kapcsolatom. Miért akar lehúzni és visszatartani? Egyébként sincs ebbe beleszólása, mert a te karriered és a te jövőd a tét.

2019. febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
2 hónap ismeretség után nincs joga ebbe bele szólni. Másrészt én 41 évesen kezdtem megint a sulit, mert élvezem a tanulást. Közben dolgozom és gyerekek is vannak. Nem vagy túlkoros.
2019. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
90%
Te menj tanulni ha ezt szeretnéd (helyes!) ő meg szüljön ha annyira akar, az ő szégyene ha másra n em képes.
2019. febr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!