Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Harminc évesen túlkoros lennék az egyetemhez?

Figyelt kérdés
Két hónapja vagyok együtt a barátommal, aki nem lelkesedik az ötlettől, hogy ismét egyetemre járjak ősztől. Beadtam a jelentkezésemet egy mesterképzésre, amely az enyhébb szabályoknak köszönhetően mindössze 10 hónapos képzést jelent, havonta két szombaton kell járni órákra. Úgy gondolom ez egy olyan lehetőség, amivel élni kéne... Ő nem így látja, szerinte harminc évesen már a családalapításra kéne fókuszálnom, nem örülne neki, ha a tanulás miatt kevesebb időnk jutna egymásra. A tandíjról nem is beszélve, szerinte 600 ezer forint irreálisan nagy összeg... Hozzátettem, hogy nem várok tőle anyagi segítséget (korábbi megtakarításomból fizetném ki), de megértést, türelmet igen, lássa be, hogy ez fontos nem csak magam miatt, hanem később mindkettőnk javára válna, ha egy jobb álláslehetőséghez jutnék a papír által. Jelenleg bérminimum mellett dolgozok diplomával, de nem a képzettségemmel kapcsolatos munkát végzek, ami nagyon zavar. Barátom szakmunkás végzettségű, remek szakember, aki úgy látja, hogy diploma nélkül is lehet boldogulni.
2019. febr. 13. 13:37
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
89%
Az egyetemhez nem vagy túlkoros, de egy olyan pasihoz, aki csak vissza akar húzni az életben, igen. 30 évesen már lehetne több eszed annál, hogy egy ilyen lusta, irigy ember tanácsai alapján hozd meg a döntéseidet a jövőddel kapcsolatban.
2019. febr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom se támogatja a tovább tanulásomat. 26 éves vagyok és van egy haszontalan diplomám. Sok minden érdekel, de szerintem attól tart hogy megint nem használnám, bármit végeznék el. Igazából én is tartok ettől pláne hogy mostmár nekem kell fizetnem a képzést.
2019. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj csak, a tudást senki nem veheti el tőled!Hogyha van kitartásod, lelkesedésed miért ne tanulnál? Visszatérül ez neked meglátod, a barátod véleménye ne tartson vissza! Nemcsak azért tanulunk, hogy több pénzünk legyen, meg sikeresek legyünk, hanem hogy más szűrőn keresztül lássuk a világot, a problémáinkra a megoldást és még lehetne sorolni.
2019. febr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Mindossze 2 honapja vagytok egyutt, szerintem most meg igazan nem a csaladalapitason kene gondolkodni. 10Honap nagyon rovid ido, en a munkahelyembol kifolyolag is munkaban toltok havi 2 szombatot, mint mondtad penzed is van ra, en nem latom akadalyat, sot, butasag lenne kihagyni ezt a lehetoseget. realisan felvazoltad, hogy miert is lenne fontos, szerintem ha nem ert meg es nem tamogat, lehet, nem is annyira illetek ossze. Mire befejezed a sulit, lehet itt lesz az ideje a gyerekeken gondolkodni, de 2 honap utan? Akarhany eves is vagy, hulyeseg lenne.
2019. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
90%
İlyenkor jön ki a vegzettseg es az ehhez kötheto mentalitasbeli kulonbseg...
2019. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
24%

1. Tanulni sosem késő.

2. 10x2 alkalom=mesterdiploma ? Értem már hogyan van ennyi 2-3-4 diplomával "villogó" magas lóról beszélő ember.

3. 30k-t kérnek/alkalom ? Ez kb úgy hangzik, mint egy pua tanfolyam.

4. Nem lenne jobb, ha a végzettségednek megfelelően tudnál elhelyezkedni ?


Ha utóbbit el tudnád intézni 10 hónap alatt szintén, szerintem sokkal jobban járnál, mint ennek a mesterképzésnek az elvégzésével.

32/f

2019. febr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
63%
#26 Igen, 2×10 alkalom, plusz amit OTTHON, ÖNÁLLÓAN megtanulsz. Elhiheted, hogy nem 20 nap anyagát fogják számonkérni a vizsgákon.
2019. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hozzá túlkoros. 10 hónap, heti 2x egy szombat nem is sok idő, nyilván a vizsgákra majd több időt kell forditani, de szerintem nem vészes.


Sok nő pl gyes alatt iratkozik be levelezőre, okj-re stb. Gyerek mellett sincs több időd, sőt...


Szerintem nyugodtan vágj bele, okkal akarod ezt a képzést, a párod pedig ha szeret, támogat és nem elkaszál.


30N

2019. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy fejleszd és képezd magad ahhoz sosincs túl késő. Szép és becsülendő dolog az, hogy a párod talált egy szakmát amiben boldogul ahol jól érzi magát amivel elégedett, de ettől nem kellene, hogy téged gátoljon abban, hogy azt csinálj amit szeretnél. Az én párom is hasonló szituációban van 32 éves és most akar elkezdeni egy egyetemet, előtte művészi egyetemet végzett most mérnökit szeretne, mert nem érzi úgy, hogy a jelenlegi munkája kielégítő lenne, a fizu sem jó a meló sem. Mindig kérdezget, hogy mi a véleményem erről, de én maximálisan támogatom ebben. Igen lesznek nehezebb időszakok, igen kevesebb időnk lesz egymásra, de ez átmeneti és szerintem így is bőven meg tudjuk oldani, hogy minőségi időt töltsünk egymással. Ez egy olyan dolog amit más nem dönthet el helyetted, hogy kell-e ez neked vagy sem. Nálunk is saját pénzből állja a párom, de ha nem lenne elég pénze hozzá én támogatnám ugyanis hosszútávon ez tényleg egy jó befektetés. Másfelől nagyon sok olyan embert ismerek többek között az édesanyámat is aki gyerek mellett végezte el az egyetemet. Havi két szombat suli szerintem abszolut vállalható akár munka mellett akár gyerek mellett. Szerintem ne hagyd, hogy ebben befolyásoljon bárki is. Persze diploma nélkül is meg lehet élni, de nem mindegy, hogy hogy.
2019. febr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
45%

#27. Arra próbáltam rávilágítani, hogy 20 alkalom töredéke annak a tudásanyagnak, amit megkapsz a 600.000 forintért és még tanulj hozzá kétszer annyit, ez lehúzás. Azért van oktatási intézmény és a tanár, hogy tanítson, nem azért, hogy "házi feladatot" adjon.


Akkor fizetnél nekem 600k-t, ha havonta 2x, öszesen 20x elmagyarázom neked, hogy mit tanulj meg vagy akkor, ha összesen 20 alkalom alatt megtanítalak valamire ?

32/f

2019. febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!