Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Harminc évesen túlkoros lennék az egyetemhez?

Figyelt kérdés
Két hónapja vagyok együtt a barátommal, aki nem lelkesedik az ötlettől, hogy ismét egyetemre járjak ősztől. Beadtam a jelentkezésemet egy mesterképzésre, amely az enyhébb szabályoknak köszönhetően mindössze 10 hónapos képzést jelent, havonta két szombaton kell járni órákra. Úgy gondolom ez egy olyan lehetőség, amivel élni kéne... Ő nem így látja, szerinte harminc évesen már a családalapításra kéne fókuszálnom, nem örülne neki, ha a tanulás miatt kevesebb időnk jutna egymásra. A tandíjról nem is beszélve, szerinte 600 ezer forint irreálisan nagy összeg... Hozzátettem, hogy nem várok tőle anyagi segítséget (korábbi megtakarításomból fizetném ki), de megértést, türelmet igen, lássa be, hogy ez fontos nem csak magam miatt, hanem később mindkettőnk javára válna, ha egy jobb álláslehetőséghez jutnék a papír által. Jelenleg bérminimum mellett dolgozok diplomával, de nem a képzettségemmel kapcsolatos munkát végzek, ami nagyon zavar. Barátom szakmunkás végzettségű, remek szakember, aki úgy látja, hogy diploma nélkül is lehet boldogulni.
2019. febr. 13. 13:37
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

30-as, ha van jogosultságod mesterdiplomát kiadni, akkor hajrá, indíts képzést!


Én nemrég külföldre költöztem, itt nem fogadják el a diplomámat, de lehetőségem van egy 1 éves plusz egyetemi képzéssel helyi végzettséget szerezni. 3 módja van: full-time: hétfőtől péntekig, part-time: heti 1X3 óra, online: be se kell menni, az egész anyagot megkapom online, meghatározott idő alatt meg kell tanulnom és vizsgázni. Mindhárom opció ugyanazt a végzettséget adja. Külföldön tudják jól, hogy megszerzett tudás számít, nem az, hogy hány órát ültél az iskolapadban.

2019. febr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
87%

Én a mesterképzést 35 évesen, anyukaként kezdtem el. Sőt! Ha nyernék a lottón, otthagynám a munkahelyem és nappalin elvégeznék mindent ami érdekel: régészet, pszichológia, klasszika-filológia és végül talán még a Tan Kapuja Buddhista főiskolára is beiratkoznék. Mert csak. :-)

Semmiről sem vagy lekésve.

2019. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
44%

#31. Csak azt mondom, hogy baromi nagy lehúzásnak tartom ezt. A példa kedvéért legyen jogosultságom mesterdiplomát kiadni. Mikor nem lenne lehúzás...ha megtanítanálak valamire és levizsgáztatnálak vagy nem tanítalak semmire, csak odalökök valamit, hogy ezt tanuld meg, aztán levizsgáztatlak belőle ? Az OKTATÁS és a vizsga költségeit persze mindkét esetben kérem, csak egyik esetben elvégzem a munkám, mint oktató, a másik esetben pedig nem. Mindegy. Nem azt mondom nem jó dolog tanulni, viszont ilyen lehúzásgyanús dologra nem költenék. 10 hónap alatt diploma....az olyan is.

32/f

2019. febr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
38%
A férjem is szombatonkénti képzéssel szerzett mérnökinfo diplomát. Mivel a tudása megvan, ezért senkit nem érdekel, hogy hétfőtől péntekig ült-e bent az órákon, vagy csak havi 4 napot. Ugyanazt a szintet kellett teljesítenie, mint a nappalisoknak. Jó munkája van, jó fizetéssel, soha nem kérdezték állásinterjún, hogy hány napot töltött az iskolapadban. És én is a heti 1 napos opciót fogom választani, mert amellett tudok dolgozni az adott területen, és a munkatapasztalat sokkal többet számít, mint az iskolában töltött idő. És nem fog zavarni, ha heti 3 óráért kifizetek 1,5 milliót egy évre, mert a tudást és a végzettséget meg fogom kapni, munkatapasztalatom meg már így is van.
2019. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
0%

Oké :D

32/f

2019. febr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
74%

A pasid irigy. Tanulj, azt senki nem veszi el tőled!

Én is tanulok, igaz phd - ra készülök. 29. vagyok és van egy kicsi gyerekem is. Volt ilyen pasim aki visszarantott állandóan. Ne engedd neki.

2019. febr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!