Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Titeket zavar egy párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavar egy párkapcsolatban, ha a párotoknak olyan hobbija van, ami számotokra unalmas és ő túlságosan komolyan veszi?

Figyelt kérdés
Például napi 2 órát rendezgeti a bélyeggyűjteményét, minden szombaton elmegy egész napra horgászni stb., ahelyett, hogy veled töltené ezt az időt.

2019. febr. 14. 22:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kifejezetten tetszik, ha valaki el tud mélyülni valamiben, ami érdekli.
2019. febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyedül az zavar, ha engem rákényszerít arra, hogy szeressem. Plvolt olyan barátom, akivel szinte akárhová mentünk, vitte magával a drónját és 1-1,5 órákat elreptette, mikor egy: tudta, hogy én ilyenkor csak ülök és várom, hogy befejezze/telefonozok, de semmiképpen sem élvezem, kettő: alig tudtunk találkozni. Na, ez gond volt. Ha mondjuk csak picit foglalkozott volna vele (negyed, fél órát) akkor persze, csinálja... Dehogy az együtt töltött idő felét...
2019. febr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Ilyen esetben meg kell beszélni, hogy kinek mennyi igénye van közös programra, saját hobbira, stb. Simán össze lehet szervezni úgy, hogy maradjon mellette idő egymásra is, és akkor szerintem teljesen normális, hogy valakinek van saját hobbija.

Nekem speciel ha "minden szombaton" egész napra lelép, az sok lenne, rengeteg időt venne el a közösből. De hiszek benne, hogy lehet kompromisszumot találni, meg lehet egyezni. Ha ő erre nem lenne hajlandó, akkor az igen, zavarna.

2019. febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13 vagyok, még pár gondolat:

Mondjuk az is fontos, hogy hogy áll hozzá. Oké, engem nem érdekel a horgászat. Viszont nagyon szeretek a szabadban chillelni egy csendes szép helyen, szóval el tudnék menni vele, és olvasnék, fotóznék, feltalálnám magam mással, amíg ő horgászik. Az unszimpatikus lenne, ha konkrétan lerázna, és nem akarná, hogy így menjek vele.

Nekem fontos ez, hogy mennyire elkülönülős a hobbija.

Nálunk például én imádok barkácsolni, a gyöngyfűzéstől kezdve a famunkáig mindent. Sokat foglalatoskodok ezzel, nagy igényem van rá. Viszont nem érezzük úgy, hogy elvenne a közös időnkből - én kiülök a konyhaasztalhoz bütykölni valamit, a párom meg a nappaliban játszik addig, tudunk beszélgetni, de még ha nem is tesszük (néha ő belemerül a játékba vagy egy könyvbe, én meg felrakom a fejhallgatóm és zenét hallgatok közben), akkor is egyszerűen jó érzés, hogy közel vagyunk egymáshoz, egy légtérben vagyunk.

Vagy (a fentiekből lehet, hogy kitalálható) mindketten könyvmolyok vagyunk, az olvasás pedig eléggé magányos hobbi, egyedül űzhető. Mindketten csináljuk is napi szinten, akár több órán át - közben viszont egymásra fekszünk, néha megsimítjuk egymást, stb.

Lehet ezeket a hobbikat úgy is csinálni, hogy közben van kontakt és mindketten jól érezzük magunkat, meg lehet úgy is, hogy a közös idő rovására megy, és egy irritáló szokás lesz belőle.

Minden attól függ, hogy szervezi a pár.

2019. febr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy zavar. A páromnak két olyan hobbija is van, ami engem kicsit sem köt le, ezeket nélkülem csinálja, probléma megoldva. Ő sem vesz részt az én összes hobbimban, nem függünk egymástól. A két hobbi közül az egyik olyan, amit naponta csinál, amit én hatalmas pozitívumként élek meg, mert nekem is minden nap szükségem van 1-2 óra énidőre.
2019. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Engem egyáltalán nem zavar, mert nekem is van hasonló hobbim (amúgy pont gyűjtök bélyeget), és amúgy sem tartom egészségesnek, hogy egy pár az összes szabadidejét egymás popójában töltse. Az zavarna viszont, ha effektíve függő - azt kezeltetni kellene, leásni a probléma gyökeréig, hogy miért vetkőzik ki magából, ha egy napig pl. nem színezhet színezőt vagy nem nézheti meg a Forma-1-et... főleg, hogy lesznek olyan napok, amikor ezt nem teheti meg valószínűleg (súlyos betegség, utazós program stb.).
2019. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!