Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy féltékeny...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy féltékeny vagyok a feleségemre?

Figyelt kérdés

Nem másik férfi miatt.Amikor megismerkedtünk vezető voltam jó fizetéssel,saját lakással.Az első munkahelyén akkoriban kezdett nem túl jó fizetéssel.Nagyon zárkózott is volt,inkább az én baráti társaságommal jártunk össze,neki 1-2 barátja volt. Most a feleségem már ugyanannyit keres mint én és elő akarják léptetni.A második diplomáját csinálja, nekem egy sincs.Saját baráti köre is van, edzeni jár,elboldogul nélkülem is.Van egy külön élete nélkülem, amíg én ugyanott tartok mint régen.Az is zavar, hogy egyidősek vagyunk és sokkal idősebbnek néznek nála.

Más is van hasonló szituban?


2019. febr. 18. 08:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Én női oldalról látom ugyanezt a férjemnél. Ez egy tipikus XXI. századi férfi-nő konfliktus. Korábban a férfiak hatalomban voltak, a nők alárendeltek, a férfiaknak nem sokat kellett tenniük ahhoz, hogy beálljon ez a felosztás. Most nagyot változott a világ, a nők konkrétan fellázadtak az alávetettség ellen és erősek egyenként és együtt is. A férfiak vagy felébrednek és megkeresik az új felállásban a helyüket, vagy nyavalyogni fognak és megpróbálják több-kevesebb erőszakkal visszaállítani a régi, kényelmes punnyadós helyzetüket.

Valódi, konstruktív változás nincs energiabefektetés nélkül. Keresd meg önmagad, a saját jó tulajdonságaidat, add fel a kényelmedet és a lustaságodat. Aktivizáld magad. Jót fog tenni a kapcsolatotoknak, ha a feleséged azt látja, hogy te is motivált vagy.

Te legalább felismered, hogy bajban vagy, ami az első lépés a megoldás felé. A férfiak többsége csak nyavalyog, rosszabb esetben belebetegszik. Hajrá, előre van a kiút.

Remélem, tudtam segíteni.

2019. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

Próbálj meg a hozzáállásodon változtatni. A feleséged sikeres és okos nő. Nyilván kényelmesebb lenne neked, ha még most is olyan lenne, mint régen, de nem az.

Légy rá büszke és támogasd! Ha így teszel, akkor egy boldog, kiegyensúlyozott nő lesz. Ha féltékenységedben kisebbíted az elért sikereit, nem értékeled az erőfeszítéseit, nem kapja meg otthon tőled az őszinte elismerést, akkor csak ásod a szakadékot kettőtök között.

2019. febr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Szegény feleséged... Az a baj, hogy versenytársként kezeled, és nem az a célod, hogy együtt minél jobbak legyetek.... Ebbe ha nagyon belemész, a feleségednek is elege lesz belőled, és az egész kapcsolatotok tönkre megy majd. Akkor majd arra fogod, hogy ő változott meg. Holott csak a te idétlen büszkeséged miatt van az egész kín...
2019. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Szia, szerintem neked most esett le, hogy az évek alatt a feleséged igencsak elhúzott melletted minden téren.

Inkább legyél rá büszke és ne féltékenykedj, ne most jöjjön lő belőled a nagybetűs férfi, aki hordja a nadrágot.

A féltékenységgel csak tönkre fogod tenni a kapcsolatotokat, inkább támogasd, segítsd őt.

Ma már gyakori, hogy a nő diplomás, a férfi pedig szakmunkás, nincs ebben semmi durva, ezt a férfiaknak kell intelligensen kezelni. Nyilván a feleséged ha nem kérkedik a tudásával, a diplomájával, ha nem lett nagyképű, akkor kár belekötni, mert csak te jöhetsz ki rosszul.

2019. febr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem te abba a típusba szerettél bele, amilyen volt. Szerény, visszafogott, gyámolításra vágyó. Most meg már nem olyan. Talán nem az zavar, hogy többet keres, önállóbb, hanem, hogy ezzel a személyisége is megváltozott. Mert az nem evidencia, hogy valakinek nagymértékben megváltozzon a személyisége is, azért mert feljebb jutott és többet keres.
2019. febr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Addig jó, amíg ezt felismered, mert tudsz ellene tenni, tudatosan. Remélem, nem érezteted vele, és nem rajta vered le a frusztrációdat, hanem azon munkálkodsz, hogy elsimerd, büszke legyél rá, és érezze, hogy szerencsés nő, hogy ilyen támogató, odaadó férje van. Sose tudhatod, mit hoz az élet, ő ki tudott teljesedni, lehet, hogy pár év, és veled is nagyon fordul a kerék, de lehet, még ő is máshol. Amíg boldoggá teszitek egymást,addig nincs gond. Téged egyébként miért zavar, hogy a feleséged fejlődik? Lenézted korábban, kevesebbre tartottad magadnál, és most félsz, hogy ő is le fog nézni, hogy visszanyal a fagyi? Éreztetted az "erőfölényedet? Ha nem volt erről szó, akkor miért izgat, hogy vannak céljai, amiért dolgozik és sikeres benne? Miért nem inkább motivál?


Akkor lenne baj, ha ő ismerné fel, hogy kevés vagy mellé, és ezért le akarod húzni, hogy jobban érezd magadat.

2019. febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Próbálj meg büszke lenni rá. És mond el neki is, hogy örülsz a sikereinek.

Akár azt is mondd el, hogy te is vágysz az előre lépésre, csak nem tudod, hogyan érjed el.


A baráti kör közös is lehet, ha úgy állsz hozzá. Így ugyan a feleségeden keresztül fognak ismerni, de téged fognak ismerni és titeket. És együtt gondolnak majd rátok. (szegénységben gazdagságba betegségben egészségben, amíg a vállás el nem választ).


Ha undok vagy a közös barátokkal, kihat a kapcsolatra.

Az asszony sikere a házasság sikere is. A férj sikere szintén.


Sajnos társadalmi elvárások egyik rákfenéje, hogy a férfi tartsa el a családot. És hatalmas küzdelem túltenni magunkat minden társadalom által létrehozott elváráson. Ha az asszony többet keres, nem én tartom el. Van egy ilyen vonal ebben a történetben. De akkor is házasok vagytok. Ettől nem lesz kevesebb a kapcsolat. Sőt! Mivel fejlődik az asszony, fejlődik a kapcsoalat is. Találj 5 dolgot, amire büszke vagy, hogy a családnak megadod. Így nő az önbecsülésed.


És a társadalmi elvárásokat felejtsd el. Mert méreg az összes.

2019. febr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nőként írom neked, aki abban a cipőben van, mint a feleséged, hogy én hogy érzek: borzasztó büszke vagyok a férjemre. Lehet, hogy "csak" szakmunkás, de ezermester, nincs olyan dolog, amit ne tudna megcsinálni. Az, hogy én előrébb jutottam, az neki is köszönhető, mivel mellettem volt végig és támogatott, mellette egy rakás gyereket nevelünk. Nélküle nem itt tartanék. Szóval ha te az én férjem lennél, akkor ezt most neked írnám.
2019. febr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Alain Delon ***** válasza:
43%
Nem féltékenynek kellene lenned, hanem a lépést tartanod vele. Ne csodálkozz rajta, ha egyszer elhagy a tunyaságod miatt és mert mondjuk talált magának egy fittebb, jobb fickót.
2019. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

"Saját baráti köre is van, edzeni jár,elboldogul nélkülem is.Van egy külön élete nélkülem"


Nagyon úgy tűnik, hogy ti már nem együtt éltek, hanem csak egymás mellett.

A feleségednek megváltozott a személyisége és karrierista lett.

Sajnos borítékolható, hogy a "külön életéhez" - mivel te már most sem férsz majd bele-, új társ dukál majd...

Javaslom, hogy csinálj egy b tervet magadnak.

2019. febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!