Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek muködik a no contact, ha elmérgesedik a viszony két szerelmes között, segiti öket visszatalálni egymáshoz?

Figyelt kérdés

A dating tanácsadók szerint , ha mar nagyon megromlott a viszony ket ember között es csak veszekdve tudnak kommunikálni egymással, segithet a no contact szabály , ami abból áll , hogy kb egy hónapig megszakitja egyik fél a kapcsolatot a másikkal . Ilyenkor nem szabad likeolni egymas posztjait , sms ezni , hivogatni egymast .

Allitólag ez segit letisztázni az érzéseket és megnyugodni .

Legföbb célja a no contactnek hogy lenyugodjon az ember es ne keruljön bele megalázó szituációkba . Kiindulòpontként el kell fogadja hogy a kapcsolatnak vége es a lényeg hogy szedje össze magát , es javitson önmagán azalatt a hónap alatt , edzzen, foglalkozzon az élete elhanyagolt teruleteivel es persze az is kiderul ezalatt , ha megmarad e kapcsolat , vagy tényleg vége szakad

Állitólag a kapcsolat megszakadása a távolódó felet visszafordithatja , mert rajön mit veszit . Vagy nem . De igy nagyobb az esély , hogy felszinre kerul a szerelem a kapcsolatban , ragaszkodas , ha még van . Ti hogy látjátok ? Ti , aki használtátok , nektek segitett ? Mennyi idö után ?

Mondjuk ha az ex nem keres egyszer sem a hónap alattt az is mindent elmond

De ha valaszolsz es megszakitod akkor elrontod az egészet mert ha túl hamar válaszolsz, nincs ideje rájönni semmire


2019. márc. 1. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Világi baromság. A szakìtás sosem gyógymód egy megromlott kapcsolatra. A "távolodó fél" szakìtson csak nyugodtan. Aztán ha megbànja akkor bánhatja és pont
2019. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

"A dating tanácsadók"


Vagyis önjelölt pszichomókusok.

2019. márc. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Az, hogy ez a módszer működhet, nem jelenti azt, hogy csak ez a módszer működik és egyáltalán nem biztos, hogy mindenkinél.

Ez alapvető a pszichológiában!

2019. márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem. Tuti nem működik.
2019. márc. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Bizonyos esetekben segíthet a szünet, a távolság. De nem a szakítás, és nem egy hónap. Mondjuk hazamegy a hétvégére vagy maximum egy hétre szülőkhöz vagy akárhova az egyik fél. Így a távolság miatt van lehetőség mindkettőnek átgondolni a dolgokat.

De olyan nincs, hogy csakazértse keresd, ha hiányzik. Pont az a lényeg, hogy utána tudja megbeszélni a két fél, hogy mi volt a gond és tudnak e javítani. Nem magukkal kell foglalkozni, hanem egymással.

2019. márc. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Első barátnőmmel mikor éreztem hogy már vége közöttünk és csak vitatkoztunk, ő meg csak a rosszat látta bennem, azt hittem ha eltűnök, az idő úgyis megoldja. Nagy szerelem volt, de nem haladtunk előre. 2 hétig nem kommunikáltunk, az első 3 nap kegyetlen volt nekem, nem tudtam enni, gondolkodni, csak ő járt a fejemben. Aztán később kiderült hogy neki semmit sem jelentett hogy én "kisétáltam" az életéből. Már a következő nap ahogy eldöntöttem hogy nem keresem, a munkatársával mulatta az időt. Pont ilyen időszak volt, jött a tavasz, nagyon szép napsütéses hétvége volt, aztán a közös napjuk után a munkatársával lefeküdtek. Tudtam hogy valami ilyesmi van, két hét után ráírtam hogy most mi van? Gyorsan jött a válasz hogy fogjam fel nem körülöttem forog az élete és vegyem tudomásul, hogy túllépett rajtam.


Tehát az én esetemben nem volt jó ötlet a mosolyszünet...

2019. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Amikor a kerdest olvastam azt hittem egy naprol vagy egy hetvegerol lesz szo. Egy ilyen no contact terapia egyetlen esetben mukodhet: ha a masodik napon valamelyikotoknek beno a feje lagya, felreteszi a buszkeseget es rair a masikra, aki mar izgatottan varta ot es vegre indulatol nelkul kepesek rendezni az ugyuket. Egy honap az nagyon sok. Szerinted ha egy beteg embert egy honapig nem lat a doki azzal jot vagy rosszat tesznek neki?
2019. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az szerintem igaz , hogy ha bebizonyosodik a no contact alatt , hogy a másik mással kezd kapcsolatot , akkor az nem egál azzal , hogy a no contact téves eljárás , hanem azt jelenti , hogy a már vége volt a kapcsolatnak es most kiderül a szünet alatt . Sokszor a sok kritika az egyik részéröl azért jön , mert már továbblépett vagy már mással flörtöl , es ilyenkor jól jön a no contact mert a megcsalt fél , akit folyton kritizálnak , bántanak , van ideje megnyugodni es kivonni magát egy számára káros helyzetböl , perspektivat kap a dolgok fölött , méltóságot , visszakapja az ” erejèt ”, mert gyenge pozicióban volt eleve a kapcsolatban es az eltávolodás segit ebben

Vagy , ha valakit a társa lekezel , semmibe vesz , nem tiszteli , es elkezdi a no contactot , de a lekezelö társ 2-3 nap után sms ezik ( kiváncsiságból lehet ) hogy mi van es ha ö rögtön válaszol , akkor semmit se tanult meg a másik , ugyanúgy folytatódik minden , a lekezelés stb

De ha van ereje kivárni a hónapot , addig a másik teljesen kétségbeesik , törekedni kezd esetleg es egy hónap után új alapokra lehet helyezni a kapcsolatot .

Vagy esetleg kiderul az igazság , hogy már nincs mit megmenteni , mert a társa nemhiába kezelte le , mert már rég meg akarta szakitani a kapcsolatot

Ahhoz hogy VÁLTOZÁS KÖVETKEZZEN BE , annak idö kell , nem egy hétvége. Kell hiányozzon a másik és rájöjjön a gonoszkodó fél , hogy mit tévedett , szálljon magába . De csak az igazsag derul ki , olyan nincs , hogy azért lett vége mert egy hónap szunet volt

A no contact kideriti az igazságot , hogy milyen is a kapcsolat

Szóval én egyetértek ezzel hogy ez egy jó módszer , és nem taktika , hanem neha egy szukseges elvonulás a kapcsolatból , hogy átgondolódjanak a dolgok .

Néha rájönnek a felek hogy fontosabbak egymásnak ,mint hitték , vagy arra, hogy nem .

2019. márc. 1. 20:24
 9/14 A kérdező kommentje:

Ja , es minden coach szerint min egy hónap kell ehhez , van 30 nap 60 nap stb .

Szerintem ha belegondoltok , rájössztök ti is , hogy amikor szerettetek valakit , akkor egy hónap szunet nem ártott a kapcsolatnak , nem felejtettétek el , nem csaltátok meg

Ha a masik megtette , akkor az nem a szunet miatt volt , hanem mert te nem jelentettél ugyanannyit neki es ez kiderult

A no contact alatt nem szabad semmilyen módon tartani a kapcsolatot , SEM VÁLASZOLNI a másiknak mert az a no contact megszegése és akkor az már nem no contact.

2019. márc. 1. 20:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Jol van kerdezo, inkabb bokd ki melyik coachot reklamozod, esku ramegyek a blogjara csak fejezd be a kombinalast.
2019. márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!