Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért tanácsolják már a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tanácsolják már a legkisebb nézeteltérésekre is, hogy "szakíts/válj el"?

Figyelt kérdés

Ha tényleg menthetetlen a helyzet, ne adj isten, bántalmazó kapcsolatban él az egyik fél, akkor persze.

De olyan kis apróságokra is, mint "Háromszor hívtam reggel a párom, de csak a harmadikra vette fel, ez normális?" tömegével jönnek az olyan válaszok, hogy "Én szakítanék".

Illetve ha az egyik fél olyat ír, minden tökéletes, csak unja kicsit a párját, rögtön "Hagyd el gyorsan, csak jobbat kaphatsz"


Ki mit élvez azon, hogy idegen embereknek segít elrontani az életét?


2019. márc. 6. 12:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

#10

Ha elolvastad volna a válaszom végig, akkor észrevetted volna ezt: "Oké, hogy van az a szint, amikor tényleg érdemes elengedni"

Eleve ez a kérdés is arról szól, amikor APRÓSÁGOK miatt tanácsolják.

Például én kiírtam egyszer egy kérdést, hogy a páromnak van EGY (1 db) kissé(!) idegesítő szokása, van-e esetleg valami megoldás, tapasztalt-e valaki hasonló problémát, bevált-e valami, lehet-e valahogy változtatni rajta. Milyen válaszokat kaptam? Hogy dobjam ki. Erről beszélünk itt.

Elárulnád, hol volt szó ebben a kérdésben arról, hogy egy egyértelműen boldogtalan, működésképtelen szart kellene megjavítani?

2019. márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem tudom, nekem sok problémám van a kapcsolatomban, a páromnak vannak olyan viselt dolgai (nem egy), amik nagyon zavarnak és ennek ellenére is inkább megjavítani akarnám, de egyre inkább úgy tűnik, hogy nem lehet...
2019. márc. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert ezek a fórumozók valójában nem a kérdezők kérdésére reagálnak, hanem a kérdező kérdésébe belevetített, saját múltbéli sérelmeikre, méghozzá olyan bátor, határozott és agresszív módon, ahogy a saját életükben sosem merték (én nem is fogják) csinálni.
2019. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen apróságokra nem láttam még itt azt, hogy azt javasolná a nép, hogy szakítson.


Szóval keress ilyet...

2019. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kedves 11-es, itt az indíttatásról van szó. Miért jössz össze valakivel? Azért mert hasznos, vagy azért mert jelent számodra valamit? Ha utóbbi, akkor nem eldobni akarod, amint probléma van vele, hanem segíteni neki (egyúttal magadnak is). Ilyen gondolkodással a kapcsolatok elvesztik értelmüket, már csak funkcionalitásnak tekintjük így az embereket. Amíg működik, addig használom alapon.
2019. márc. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Utóbbi 10-esnek ment, elírtam.
2019. márc. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Apróságokra nem javaslok ilyet. De bántalmazó kapcsolaton kívül is vannak még okok, amikre nincs más megoldás, sőt, van, ami még nem bántalmazó kapcsolat, de a leírás alapján azzá válhat. Például féltékenykedő emberek hajlamosak bántalmazóvá válni, tehát van, amikor a kisebb problémát sem szabad félvállról venni, és ha a megbeszélés nem oldja meg, akkor talán jobb elengedni egymást még időben, mielőtt még rosszabbra fordulna a dolog. Nem kell ám mindenkinek megvárnia, míg belenyomorodik egy rossz kapcsolatba, hogy aztán legyen igazán nyomós oka szakítani, amikor már az élete, biztonsága forog kockán (esetleg a közös gyerekeké).
2019. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mert az emberekben már nincsen semmi problémamegoldó képesség, mindent a másiktól várnak el, igaz ez egy kapcsolatra, vagy akár télen a házunk előtti járda tisztán tartására. Az emberek nagy része lusta, tenni derogál, de mindent azonnal és egyszerűen. Nem képesek kompromisszumra, az első problémánál megfutamodnak. Szerinted miért van ennyi válás? Ezért. Az emberekben már nincs semmi tartás. Akkor én már az életem eddigi évei alatt akár 25x elválhattam volna, de normális felnőtt emberek módjára tudjuk kezelni a problémáinkat. Szerencsére nincs sok, de ha van, kezeljük. Tudunk bocsánatot kérni, tudunk érdeklődni, van kompromisszum. Sok ember erre képtelen. Főleg ez az oldal elsősorban ezeknek az embereknek a gyűjtőhelye. Azért abban mindenki egyetért, hogy itt rengeteg a rosszindulatú ember és kevesebb a jóindulatú válasz. Butul az ember, a technika fejlődik, ez van, halnak meg az emberi kapcsolatok is. A másik oldala a dolognak meg az, hogy rengetegen ugranak bele olyan kapcsolatba, amibe nem kellene, vagy még nem kellene. Nem csoda, hogy nem tudják a problémákat kezelni. Sok ember itt elég szexközpontú is, csal, hazudik, szex, szex, szex, csak ez létezik számára, ha már az asszony nem szexel vele egy napig, akkor szar feleség, tessék elválni. Ugyanez fordítva. Nekem ennyi a véleményem.
2019. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!