Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Probléma, ha egy párkapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Probléma, ha egy párkapcsolatban csak az egyik fél főz?

Figyelt kérdés

Tudok és szeretek is főzni, szívesen próbálok ki új dolgokat. Minden ezzel kapcsolatos leköt, a bevásárlástól az ideális recept megtalálásáig (csak akkor használok receptet, ha először csinálok valamit, utána már fejben tartom).

A párom viszont egyáltalán nem tud és nem is érdekli. Minden más ház körüli teendőre rá lehet venni, egyedül a főzésre nem.

Én úgy nőttem fel, hogy a szüleim mindketten tudnak és szeretnek főzni, én is kiskorom óta a konyhában voltam.

Egy ismerős párnál fordítva van, a feleség nem igazán tud és nem akar főzni, a férj viszont egész jól.


2019. márc. 13. 09:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha amúgy minden másban kiveszi a részét, nem kell aggódnod.
2019. márc. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
A probléma ott lesz, ha az egyik fél elkényezteti a másikat, az megszokja, és később már elvárja.
2019. márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a másik fél másban kiveszi a részét, szerintem teljesen rendben van. Nálunk is én főzök, a párom viszont mindenhol máshol, ahol tud, segít, igy nincs emiatt probléma.


30N

2019. márc. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az főzzön aki tud és szeretet is. Aki utál főzni, azt nem kéne rávenni. Ő majd megcsinál mást. Akkor van baj, ha csak az egyik fél csinál mindent.
2019. márc. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor lesz probléma, ha egyszer besokallsz, lebetegszel...
2019. márc. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Sosem értettem ezeket a kérdéseket.


Ha nektek ez probléma, akkor miért fontos, hogy másoknak probléma-e?

Ha nektek NEM probléma, akkor miért fontos, hogy másoknak probléma-e?


Működöképes és mindkettőtök számára elfogadható a helyzet, a rendszer, amiben éltek? Ha igen, akkor semmi probléma, csináljátok így.

2019. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Könnyű azzal letudni a választ, hogy ha nekik jó... :-)


Ugyanis én azt látom, hogy az elején ezt még sokaknak jó, csak aztán idővel tényleg jön az, hogy aki mindent megcsinál otthon, annak jön egy hullámvölgy, amikor nincs annyi energiája, esetleg lebetegszik, és a másik fél addigra annyira megszokja a kiszolgálást, hogy ennél a pontnál felmerül, hogy jó ötlet volt-e ezt így csinálni, és általában kiderül, hogy nem...


Szóval én azért ezt az állapotot nem tartanám fenn tartósan, legalább odáig el kéne jutni, hogy a párod is meg tudjon csinálni ezt-azt a konyhában, nem kell 10 fogásos speciális menüt rittyentenie, de vannak egyszerűbb, tartalmas ételek, a közös főzés meg jó buli, és neked is könnyebb lesz, ha valamiért kidőlsz, és nem lesz energiád főzni, akkor ő sem úgy oldaná meg, hogy vajas kenyér vagy kajafutár...

2019. márc. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7, de itt nem az a helyzet, hogy a kèrdező csinál mindent, ès teljesen kiszolgálja a párját. Egyedül a főzès az, amit csak ő csinál.

Èn ebben nem látok problèmát. Ha semmi mást se csinálna a pasi, akkor igen, az gáz lenne, de ha csak a főzès marad ki, azon nem akadnèk fenn. Ezer meg egy módja van megoldani a kaját, ha esetleg nèhány napra a kèrdezőnek nem lenne lehetősège rá.

2019. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Igen, sok módja van megoldani a kaját, de szerintem ha valaki úgy áll hozzá, hogy "nem lehet rávenni", nem az van, hogy azért próbálkozik apróságokkal, csak éppen nem érzi magát elég ügyesnek benne, ezért ráhagyja a másikra, vagy másképp oldja meg, az nem túl jó előjel.

És akkor lehet ugyan mondogatni, hogy nem tud, de aki olvasni tud, az főzni is tud legalább alap dolgokat. Nem tudom, mit kell annyira tudni mondjuk egy mákos tésztán, ahol csak tésztát kell kifőzni és hozzátenni a cukrozott darált mákot feltétként, de írhatnék mást is, ami nem igényel nagy ügyességet.

2019. márc. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

A probléma ott kezdődik, ha senki se főz :D

Amúgy zavar, ha nem tud főzni? Gondoltál már arra, mannyi minden mást képes megcsinálni, amit Te nem? :)

2019. márc. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!