Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom miért féltékeny az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom miért féltékeny az exemre?

Figyelt kérdés

Már 3 éve együtt vagyunk, mikor összejöttünk az exemmel már több mint fél éve nem volt semmi kontakt. Az exemet részben eltartottam, a mostani párom pedig már iskola mellett is dolgozott. Tipikusan az a nő, akit nem lehet eltartani. Néha rájön a hiszti, és olyanokat vág a fejemhez, hogy mert az exem eltartottam, meg mert neki vettem autót. Hozzáteszem, mindenünk megvan, saját ház, 2 autó. Nem értem miért csinálja ezeket, és ő sem tud magyarázatot adni, mindig csak annyi a válasz, hogy féltékeny.

32/F



2019. márc. 17. 08:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Az exemmel 5 évet voltunk együtt, ebből1 év házasság volt. A kapcsolat alatt 4 évet nem dolgozott, mert egyetemre járt. Idejébe belefért volna, de nem akart. A párom 18 éves kora óta dolgozik, iskola mellett voltak folyamatos diákmunkái. Elöttem sokáig együtt élt valakivel, de ők nem voltak házasok, sőt ott mindkét fél tanult még. Mi 1 éve házasok vagyunk. Nagyon szeretjük egymást, ezen kívül a féltékenységen(hisztin) kívül harmónikus a kapcsolatunk. Ez sem állandó jellegű csak fel-fel bukkan az életünkbe.
2019. márc. 17. 09:46
 12/21 A kérdező kommentje:
Egyébként valóban sokat beszéltünk az exemről, viszont vele soha nem volt ilyen harmónikus a kapcsolat. Nem töltöttünk ennyi időt együtt és anyagilag sem értünk el közösen ennyi mindent. Sőt, ő inkább csak hátráltatott.
2019. márc. 17. 09:51
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék, miért beszéltetek sokat az exedről?
2019. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A párom nagyon sok mindent kérdezett, én meg őszintén válaszoltam ezekre a kérdésekre. Én is tudok mindent a múltjáról, nem gondoltam,hogy valamit is titkolnom kellett volna.
2019. márc. 17. 11:05
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd ki neki többször,hogy mennyire szereted és fontos neked. Mondj olyanokat is,hogy senkit se szerettél még igy és vele akarod leélni az életed. Persze ha tényleg igy van.

Vegyél neki valami ajándékokat is,ha megteheted. Legtöbb nő erősnek mutatja magát, de legbelül vágynak ezekre a dolgokra, még ha nem is gondolod hogy megerősítésre van szüksége.22n

2019. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak elváltak a szülei? Talán úgy tűnik semmi köze a dologhoz, de a párod nekem annak a tipikus nőnek tűnik aki 6 szatyorral a kezében sem kér segítséget, hogy egyet is te vigyél. Nagyon kimerítő folyamatosan a toppon lenni és ez szegény nagymamámra emlékeztet aki éjt nappallá téve nevelt minket (3 unokát) és néh kifakadt, hogy ő neki milyen szar sorsa van. A párodban is ezt a kifakadást látom olyan értelemben, hogy "őt nem tartod el".

Igen, egy csipet önbizalomhiány is lehet benne. Mondd el neki mennyire felnézel rá azért amilyen és néha engedd őt kislánynak lenni aki nem kell cipeljen semmi terhet.

2019. márc. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16# Ez így van, nekem anyám volt ez a Mártír típus, de ha segíteni akartál neki az nem hagyta, inkább félig belehalt a sok munkába. Nem tudott igazán nő lenni, kissé kontroll mániás volt, nála jobban nem lehetett megcsinálni valamit. Aztán idős korában mondogatta, hogy milyen hülyén élte az életet. Rabszolgává téve önmagát. Pedig lett volna segítsége bőven.
2019. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
A páromnak elváltak a szülei, nem is nagyon szoros se az édesanyjával se az édesapjával a kapcsolata. Az apja nevelte, az anyja nem is látogatta éveken keresztül most meg olyan semmilyen a viszonyuk.Az apjától sok mindent megkapott gyerekkorában, csak odafigyelést és törődést nem. Jobban belegondolva, ő is ez a tipikus kontrollmániás típus, mindent kézben akar tartani, próbál sok dologban helytállni. Sokat stresszel az anyagiakon is, pedig átlagon felül élünk, nem szenvedünk semmiben hiányt. Általában amikor előjön egy hiszti, utána ő is megbánta, meg bocsánatért esedezik, de sokszor úgy megbánt ezekkel, hogy hiába mondom neki, hogy nem haragszom, valójában még napokig haragszok rá.Úgy érzem ilyenkor ok nélkül bánt.
2019. márc. 25. 08:52
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus probléma ez csonka családokban. Arra kényszerít a helyzet hogy a saját apád/anyád legyél és viszed magaddal ezt egészen addig míg fel nem ismered, hogy ez nem te vagy, csak egy minta amit magaddal hoztál. Nem vagy hibás ha megharagszol rá de tudnod kell, hogy miért mondja ezeket. És csak úgy tudod megváltoztatni a helyzetet ha a barátnődet szándékosan a "gyerek" szerepbe kényszeríted néha. Ez egy páros játék emberek között, ha valaki úgy kezel mint egy határozott felnőtt férfit akkor akkor is annak fogod érezni magad ha nő vagy. (Ezért mondják pl párkapcsolati tanácsadásként, hogy dícsérd a párod jó tulajdonságait, hogy mégtöbbet kapj belőle) A párodnak te vagy a tükör amin keresztül látja magát és ez neked nagy hatalom mert nem véletlenül tudják befolyásolni az emberek egy kapcsolatban a másik életét azzal hogy elmondják én kívánatosnak látlak vagy én úgy gondolom, hogy egy férfiatlan darab sz*ar vagy. Ezek az alapkövei annak hogy jobb emberek tudjatok lenni egymás mellett.

Tehát ha megpróbálod a barátnőd női energiáit erősíteni (kontroll helyett gondoskodás, határozottság helyett rugalmasság stb) akkor talán enyhítheted a helyzetet. De ehhez az kell, hogy te felvedd az ő szerepeit (és remekelj benne) és ő ne érezze úgy hogy "két dudás nem fér meg egy csárdában". Ha elveszettnek érzed magad megbeszélhetitek pszihológussal akár hármasban, mert mint mondtam, ez elég régre nyúlhat vissza nála.

2019. márc. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem szimplán hiszti. Másfelől te is hibás vagy, nem kell mindent ellocsogni az exekről.
2019. ápr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!