Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Segítséget kérek. Válságba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítséget kérek. Válságba került a házasságom. Én úgy érzem, megcsalt a férjem, bizonyítékom konkrétan nincs. Ő tagad. Voltak egyéb problémák is, de a megcsalás, a bizalom hiánya a legnagyobb gond. Vajon tényleg megcsalt? Mit tegyek? (Hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Kb. másfél évvel ezelőtt költöztünk családi házba, akkoriban kezdett el beszélgetni egy iskolai barátnőjével. A költözés után velem nagyon csúnyán beszélt sokszor, de ezt ráfogtuk a stresszre a költözés miatt, egy-két hét után helyrejött a kapcsolat (talán).

Majd ezután megváltozott. Másképp öltözött, egyedül mászkált el, dugdosta a telefonját, valakivel szinte állandóan beszélt (ezzel az iskolai barátnővel legtöbbször). Majd jöttek szívecskés üzenetek, félmeztelen kép, kérdőre vonás részemről, de én voltam a hülye.

Előtte nélkülem soha nem ment sehova. Ekkortájt elkezdett otthon unatkozni, ezért bejárt csak úgy körülnézni a városba, plázába (férfi, előtte ilyent nem csinált, velem is utált vásárolni járni). Lefogyott, edzett stb.

Ekkoriban még csak ezek voltak a jelek. Majd tavaly előtti karácsony előtt észrevettem a banki oldalunkon, hogy egy ékszerüzletben vásárolt. (Soha nem szoktunk egymásnak előtte ajándékozni, ő nem is szeretett soha) Sajnos akkor hülye voltam, és rögtön rákérdeztem, de azt mondta nekem vette. (Még mindig úgy gondolom, hogy nem). Majd májusban az autóban találtam egy számlát egy fülbevalóról (a "nekem vett" ajándék egy medál volt), de akkor is neki állt feljebb, persze akkor is én voltam a hülye, és továbbléptem. Persze előtte összeismertetett ezzel a nővel, eleinte el is hittem, hogy akkor tuti nem "barátkozna" velem a csaj, ha lenne köztük valami. De aztán ott is voltak fura dolgok. Bent volt a wifink a telefonjába, amikor elvileg először volt nálunk, de az érzésem is olyan volt, hogy ő már volt itt stb. Nem akarom ragozni.

Mostanában már nem ilyen feltűnő a dolog, de a beszélgetés, meg az elmászkálás megvolt. Ezen kívül is sok minden összejött. Nem figyelt rám, hiába kértem stb.

Két hete robbant a bomba, akkor valami apróságon, de az volt az utolsó csepp nálam.

A megcsalást azóta is tagadja teljes mértékben, mindig én jövök ki rosszul, én vagyok a hülye.

Most mondja, hogy szeret, meg udvarol, meg figyelmes, meg ilyenek, de már nem bízhatok benne. Azonkívül elég önző, nem nagyon figyelt rám az utóbbi időben, akármit mondtam neki elfelejtette.

Bocsi, hosszú lett. Szerintetek mit tegyek?


2019. márc. 28. 12:38
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
15%
Gyerek ide vagy oda? Az igen!Ez annyit jelent hogy a gyerek nem számít.Pont hogy a gyereket nézzük legelőször és csak utána a saját boldogságunkat.
2019. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

10-es. Nálad van a pont. Teljesen igazad van, csak talán könnyebb lenne kimondani.


Nagyon nehéznek érzem. Sajnos olyan ember vagyok, aki meg akar felelni másoknak, így még mindig meg akarok valamilyen szinten felelni neki is.

2019. márc. 28. 13:27
 13/31 anonim ***** válasza:
72%
A bizalomvesztés alapból szakítóok, nem kell ennél több bizonyíték. Vagy tényleg így akarsz élni, örökös kattogásban, rettegésben? Ilyen kapcsolati mintát akarsz mutatni a gyerekednek, el akarod cseszni a jövőjét?
2019. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
13-as. Igen, én is így érzem, hogy nem tudok bízni benne. És mondtam is neki, hogy nálam ez a baj, de sajnos tudja, hogy hogyan hasson rám.
2019. márc. 28. 13:31
 15/31 anonim ***** válasza:
93%

"De igen, én két hete megmondtam, hogy válni akarok, én továbblépnék, de azért ott a gyerek, meg a ház, meg a sok év"


- A gyereknek sem biztos hogy jó az, ha egy idegileg meggyötört, bizonytalanságba taszított, kombináló, maga ellen harcoló anyukát lát.

- A házat majd elintézitek valahogy, mások is megoldják.

- A sok év helyett jobb lesz a kétszer annyi év, ha már nem bírod tovább, tönkre mész bele? Akkor sokkal nehezebb lesz újra kezdeni.

- Mutasd meg a gyereknek is, hogy nem kell a megalázott státuszba beleragadni.

Állj ki magadért és ha neked ez nem fér bele, akkor lépj ki belőle.

Nekem is lelki megnyugvást okozna, ha bevallaná, csak azért hogy jól láttam, jól éreztem. De megbocsátani nem tudnék neki.

2019. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%
Férfiaknál belefér ennyi kaland.Nem kell mindent észrevenni és kész.Nehogymár még ő legyen a hibás mert egy kicsit lazított.
2019. márc. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked ennyi minden amit leírtál nem eléggé egyértelmű jele a megcsalásnak akkor sajnálom. Ennek ha csak a fele lenne én akkor is biztosra venném, nem kellene bevallani. De ahogy írod, ő tudja, hogyan hasson rád, Te meg azt hiszel amit jól esik hinni. Inkább nem akarod látni az egyértelműt mert így jobb. Inkább elkönyveled, hogy nincs bizonyíték, nem vallja be stb.

Nézd, ha neked ez jó akkor legyen. Viszont ez nem egy botlás volt hanem egy hosszú kapcsolat. Most pedig hazajön mintha mi sem történt volna, és ráfogja a képzelgésedre. Egyúttal beigazolódik, hogy veled/melletted bármit megtehet. Hát... szép jövőt.

2019. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Utolsó. Teljesen igazad van. Nem fogok tudni túllépni ezen, ebben biztos vagyok.

Még át gondolom a lépéseket, és be fogom adni a válást. Sokat segített az itteni megerősítés is.

Hétfőn elmegyek jogi segítséget kérni, hogy tisztában legyek mindennel. Mert tudom, hogy nem lesz egyszerű menet.

Szerintem ezt fogom tenni.

2019. márc. 28. 14:05
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

17-es hozzászólással teljesen egyetértek!

Már kevesebb is elég kellett volna legyen ahoz hogy tudd ő egy hazug ember.


Sokan így csinálják exfeleségem ugyanezt eljátszotta, bemutatott a régi jó iskolai barátjának. Én hülye meg el is hittem hogy oké, csak barátok.

Otthagytam őket, később kiderült hogy már ott egymásnak estek, ágyig nem jutottak mert arra nem volt lehetőség ott. Szexre később került sor. Tudod hol? A házunkban, a közös ágyban. Szerinted?.... Gerinctelen, jellemtelen ember az ilyen!


Egyébként ha már megérzések vannak, biztosra veheted a dolgot! Először nekem is csak ilyen megérzéseim voltak. Tudod úgy belémhasított. Kutakodtam, és be is igazolódott.

Végül válás...

2019. márc. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Érdekes volt végigolvasni.....

Ha ez mind igaz, akkor a férjed egy akkora lúzer, hogy csapkod a szárnyával. Bankkártyával venni ajándékot szeretőnek és megtartani a számlát? Aki ilyen szinten van az megérdemli.

Ami a "szerető" bemutatását illeti, egy rövid ideig ez lehet jó taktika, de hosszútávon biztosan nem, mert a barátnőt nem lehet mindenre betanítani, sokkal könnyebben lebukhat, épeszű férfi ilyet nem csinál. Aki tudatosan csalja a partnerét az előre eltervez mindent, öltözék csere, búvóhely, alibi, titkos számla és ezek a részek összeállnak egy egésszé és pontosan tudja mikor mit válaszoljon ha rákérdeznek. Aki nyíltan felvállalja hogy találkozgat egy másik nővel azt nem érdekli mi lesz a következménye, semennyire nem tisztel már Téged, sőt inkább arra tippelnék, hogy azt akarja, hogy te lépjél ki a kapcsolatból és mond ki, hogy vége.

40F

2019. márc. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!