Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért fáj az másoknak, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fáj az másoknak, ha valakit segítenek anyagilag?

Figyelt kérdés

Most mindegy, hogy a szülei, a párja, a nagyszülei, lényeg, hogy valaki.

Ha én mondom, hogy én is segítettem a párom, amíg arra szüksége volt, mindenki mondja, "Mégis, mi mást kellett volna tenned, ez lenne a normális!", amikor kiderül, most a párom segít engem, mert neki megy jobban (meg azóta össze is házasodtunk, szóval már édesmindegy, ki pénze), volt aki felháboodva ordított (egy lány konkrétan) hogy kitartott krwákat nem tűr meg egy légtérben.

Amikor meg mondtam, hogy de én is anno, akkor az volt a válasz, hogy "Kit érdekel, mi volt akkor?! Az akkor volt, most meg most van!"


2019. ápr. 13. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Azért, mert egyetem mellett igenis lehet dolgozni, felnőtt ember vagy már. Az előző kérdése(i)dben kifejtetted, hogy se lakhatást, se kaját, se bérletet nem fizetsz + zsebpénzt kapsz. Tényleg nem kihasználás, és nem is könnyű melózni nappali mellett, de bőven meg lehet csinálni.
2019. ápr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Egyeseknek minden fáj, engem hidegen hagy, hogy ki, mire és hogyan költi a pénzét. Ha valakivel vagyok, akkor segítek neki és ő is nekem, helyzettől függően. Másokkal meg ne foglalkozz.

Mondjuk, én pont mást láttam a környezetemben, mint amit írtál. Ha egy férfi költött sokat a nőre vagy segítette, akkor csak 1-2 ember jegyezte meg, hogy talán a lányt az anyagi dolgok is érdeklik. Ha egy férfire költöttek többet, akkor az emberek fele megmondta, hogy az illető nem férfi.

2019. ápr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az első két félévben dolgoztam. Elég nehéz volt így, hogy csak egy szabadnapom maradt, amikor a háztartást is el kellett látni. Konkrétan nem tett jót a tanulmányaimnak.

Ha szakmai az más, de szerintem senki nem menne árut pakolni egyetem mellett egy boltban, ha nem muszáj.


Mint írtam, én is támogattam a párom ugyanígy, de az ugye mindenki szerint rendben.

2019. ápr. 13. 11:28
 4/14 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Mondjuk jó lenne tudni, hogy mit tanulsz, az is lényeges.


A zsebpénz gáz, már csak azért is, mert nem tinik vagytok, nem egy kassza van házasságban alapból?

2019. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hogy mit tanulok, lényegtelen, az előző félévben a heti óraszámom konkrétan meghaladta a 40-et. Aki emellé még 40-60 óra munkát bevállal, az nagyon tud.


Nekem is van hozzáférésem a számlához, ha erre vagy kíváncsi.

2019. ápr. 13. 11:38
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Milyen egyetemista vagy te, hogy nem divat ott gondolkodni?

Sosem a másik fáj ilyenkor, hanem az élet igazságtalansága. Az, hogy valakinek megvan pecsételve a sorsa, csak mert rossz anyagi körülmények közé születik, még másnak megint, csak ő neki szerencséje van.


Ha valaki rossz anyagi körülmények közepette nő fel, akkor évekig, vagy még tovább szenvednie kell, hogy eljusson oda, ahol te vagy, holott te semmit nem csináltál. Ez jó érzés szerinted? Igazságos?


Nehéz volt igaz? Hát elárulom elég sokaknak ezt kell csinálnia, és elhiheted, nekik is nehéz. Elárulom elég sokak fizetik emellett a diákhitelt, s nem tudom, te hol laksz, ők lehet 5en laknak egy 1 szobás albérletbe, mert ennyit tudnak kifizetni. Sokaknak havi 10-30 ezer jut kajára. És akkor ezek az emberek odébb néznek és azt látják, hogy ott vagy te. Nem vagy sem szebb, sem okosabb, nem csinálsz semmit, és mégis jobb neked. Nem hiszem, hogy tőled sajnálják, csak ez így szar, mit kell ezen csodálkozni.


Egyébként pedig, én sem voltam hajlandó dolgozni egyetem mellett, bár mondjuk amivel tudtam, próbáltam pénzt keresni. Ösztöndíj, verseny nyeremények, oktatás. Te neked vannak eredményeid, vagy csak elvársz? Plusz ilyen fiatalon ennyire rátámaszkodni valakire, akivel ki tudja mi lesz. Ez azt is sejteti, hogy egyedül élet képtelen vagy. Nekem ilyen nő nem biztos, hogy kéne. Meg mit jelent, hogy te segítettél a párodnak, meg mit jelent, hogy ő segít? Amikor hazajött, főztél neki kaját, mert nem volt ideje, most meg ő tart el téged teljesen anyagilag?

2019. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Pont nem érdekel, túlléptem már azt a szintet, hogy ilyeneken lovagoljak, semmi közöm hozzá, az a csaj szimplán éretlen.
2019. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar, amíg nem kezdi úgy érezni, hogy azt ő érte el.


Exem folyton azon arcozott, hogy nekem alberletem van, neki bezzeg saját lakása. Azt elfelejtette hozzátenni, hogy a saját lakást a szülei vették, igaz, 1 évig fizette a lakáshitelt, majd a szülők megsajnálták, és végtörlesztettek. Szóval nagyon max 1 év lakáshitel miatt úgy érezte, hogy ő bizony megdolgozott érte.



Nekem több millió megtakarításom volt, amit én kerestem meg, de ez nem számított, csak az, hogy ő a sok segítséggel micsoda komoly, felelős ember



Na az ilyen emberrel van baja a többségnek.

2019. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem mondanám, hogy nem csináltam semmit, évekig dolgoztam, mire megtehettem, hogy egyetemre menjek, míg más gimi után azonnal megy 18 évesen.


Nem vagyok már olyan fiatal, 25 feletti vagyok.


A segítettem azt jelentette, hogy ő járt egyetemre, és én dolgoztam teljes állásban. Mivel olyan szakon volt, ami mellett nem csak árufeltölteni lehet, hanem az első naptól diákmelózott a szakmájában.

2019. ápr. 13. 12:07
 10/14 A kérdező kommentje:

Másrészt meg: sajnos az élet nem igazságos.


(Nem arcoskodok, volt szerencsém nekem is megtapasztalni)

2019. ápr. 13. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!