Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minden hétvégén családi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden hétvégén családi ünnepség a barátnőméknél?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt. Az ő anyjának 7 testvére van (a nagyszülők pénzesek és úgy voltak vele miért ne). Az apjának 2. Szinte minden hétvégén családi banzáj van náluk. Születésnapok, stb. Lemondani nem lehet mert illik elmenni, arról se lehet szó hogy én itthon maradok, mert hisztéria van akkor.


17 unokatestvér

9 nagynéni, nagybácsi plusz azok párjai (+9)

2 szülő

4 nagyszülő

2 testvére

A 2 testvére 2 párja


Lehet hogy rosszul számoltam, de nagyjából stimmel, ezt ki se lehet számolni olyan durva. Kapásból 45 nap családi ünnepség a durván 96 nap hétvégéből. És még ehhez jön az én családomnál:


4 unokatestvér

2 nagynéni (plusz a 2 párjaik)

2 szülő

3 nagyszülő

0 testvér


Ez így 58 nap “buli” a 96-ból. Mondhatjuk hogy szinte minden hétvégén az egyik nap valakinél van ünnepléssel vagy valamikor mindkettő! A teljesen szabad hétvége ritkán van vagy ha nem megyünk el valamiért.

Ők magyon szeretnék összegyűlni! Nincs mindig nagy ünnepség, csak egész számoknál (18., 25., 40. stb) általában csak ottvagyunk és grillezünk vagy eszünk csak úgy valamit. Ha mindenki ott van akkor a nagyszülei óriási házában tartják ami olyan mintha az ilyen eseményeknek lenne tervezve :D

Már nagyon elegem van de akkor is el kell menni mindig! Minden időnket beosztják! Barátnőm azt mondja hogy legalább nem kell költeni kajára ... Ami megbocsátható távolmaradás az a nem vérrokonoknál van (testvérek párjai vagy unokatestvérek párjai) Minden más esetben sértődés van! Ajándékot szerencsére nem kell vinni, az a sok ember miatt nem szokás náluk, sőt szigorúan tiltott!


Le lehet választani a barátnőmet hogy ne legyen elvárás hogy szinte minden hétvégén vendégségbe megyünk? Olyan mint egy lakodalom. A hiányzókkal ilyen 40-50 fős bulik vannak, ezt egy esküvő is megirigyelné.


2019. ápr. 19. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek. Olaszországban éltem évekig, az ottani páromnak volt ilyen nagy családja. Minden vasárnap a szülőknél összegyűlt mindenki, és nagy eszem-iszom volt déltől este 8-9-ig. Nekünk sokszor csak a vasárnap volt a szabadnap, amikor szerettünk volna kicsit kikapcsolódni, kirándulni, strandolni, kettesben lenni, illetve ott volt még a házimunka is. Szerencsére a párom is így volt vele, így közösen kerestünk kibúvókat, de havi 2 hétvégét így is menni kellett, mert hát a család...
2019. ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom! Oké hogy sokan vannak de ha én a párod családjába tartonék még úgy is sok lenne nekem. Pláne ha te úgymond idegen/kívülálló (értsd:nem rokon) vagy.

Amúgy ezzel az a baj hogy nyilvan nem megbantani akarsz másokat de a barátnőd ill. a családja is megérthetné vagy inkább csak elfogadhatná hogy nem mindig van kedved/időd oda menni. Csak hát náluk meg ez a szokás és ha valaki így nő fel, neki ez lesz a természetes.

Szerintem ebben az esetben ha nem akarsz mindig menni, meg kell kockaztatnod hogy te fogod magad és otthon maradsz/nem ész el. Ha kell egyedül menjen a barátnőd és te max az ő szülei illetve a baratnőd testvérei szülinapjara/akármilyére mész. Egyéb mindenféle távoli rokonéra, szülőtestvérére nem. És próbálj néha ilyenkor valami más programot előre lefixálni magadnak az elején hogy ne mindig az legyen hogy csak nem mész. Amit már nem tudsz lemondani.

Sajnos ebbe bele kell kalkulálni hogy sértődés/összeveszés lesz. Azt is hogy a párod adott esetben egyedül megy. Neked kell eldönteni hogy ezt a kockázatot vallalod-e. Mondjuk én speciel megkockaztatnám mert a sajat szabadidőm fontosabb nekem mint egy rakás ember akik ráadásul nem is az én rokonaim de hat nem vagyunk egyformák. Próbálj fokozatosan ezekről leszakadni.

2019. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű leszek de ez “hozzátartozik a nődhöz.” Lehet enélkül a hívjuk úgy “teher” nélkül hozzá se fértél volna nemhogy még össze is jöjj vele
2019. ápr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Állj ki a sarkadra, hogy nem akarsz menni. Pont. Ha hiszti van, így járt. Tényleg irracionális ilyet kérni folyton valakitől, saját magára idő se jut a hétvégén.
2019. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Ez még a bulibárónak is sok lenne !!!
2019. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen tipikusan ilyen olasz stílusban élő család, egyfolytában egymáson lógnak. Ilyen sok családtagból lehetetlen ismerni mindenkit, alap hogy valaki nem olyan szimpatikus mint mások. Arra gondoltam hogy akiket nem bírok vagy ők engem oda nem megyek el. De a barátnőm akkor is menni fog sajnos, náluk ez a megszokott. Nem tudom mi lesz ezzel így hosszútávon. Még nyaralni se tudunk menni kettesben rendesen mert a családja betervezi a nagy családi vakációt, kettőre meg nincs pénzünk.

Sajnos a kapcsolat elején észre se vettem ezt az egészet. Ha nem megyek el egy darab ünnepségre, akkor már azzal jön hogy ő mindig (!) egyedül szégyenkezik a párja nélkül de már megszokta (!)

2019. ápr. 20. 09:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó hát maximum a barátnőd elmegy egyedül. Oké, lehet akkor nem töltitek együtt a napot de te legalább megúszod és akkor ilyenkor tudsz egyedül bármit csinálni vagy a barátaiddal vagy takarítani vagy mittudomén:D
2019. ápr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodtatok már külföldre költözésen, esetleg országon belül, de nagyon messzire.

Amúgy meg igenis le kell mondani, hisztiznek, besértődnek, nem hívnak.

Az egyik fele, a másik meg valószínűleg szintén akar saját életet, úgyhogy megérti. Még az is lehet, hogy követőid is lesznek.

2019. ápr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!