Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én egészségesen élek, a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én egészségesen élek, a párom nem. Ez zavar a leendő gyerek miatt. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Én egy olyan férfi vagyok, aki mindent megtesz azért, hogy a lehető legegészségesebben éljen. ( Mindenféle káros összetevőktől mentes élelmiszer, bio/öko termékek, nem dohányzom, nem használok mikrohullámú sütőt stb. ). A párom viszont sokat dohányzik, alkoholt is többet fogyaszt a kelleténél, és kevésbé foglalkozik ezekkel a számomra nagyon fontos dolgokkal.

Gyerekünk még nincs, de már "itt lenne az ideje".

Viszont én nem tudom kiverni a fejemből azt, hogy a párom életmódja ki fog hatni a babára.

Úgy tudom, hogy legalább 3 év dohányzásmentes idő javallott a baba születése előtt. 3 év az én koromban már nem kevés idő, ráadásul nem is látom jelét annak, hogy a párom szeretné abbahagyni a dohányzást.

Ezek miatt a gondolatok miatt napi frusztrációm van.

Nagyon szeretem a párom, de...(sóhaj).

Mi a véleményetek? Nekem kellene beletörődni, hogy majd talán a szülés előtt abbahagyja a dohányzást? ( Most csak a dohányzást említem itt, mert túl hosszú lenne a szöveg. ) Viszont a szülés előtt már késő. Túl késő. Nagyon zavar ez a helyzet. Mit tegyek?


2019. máj. 3. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%

Hagyd ott, ha megbeszélni nem lehetett vele. Oké szereted, belefektettél ebbe a kapcsolatba, de egy sérült gyereknek vagy annak, hogy te lelki nyomorék legyél annak van értelme? +ha szereted, nem terheled a savanyú ábrázatoddal. Nem jó ez így kérdező.

32/f

2019. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

A dohányzás két generáción át érződik, tehát még a párod unokái is érezni fogják a hatását, ha minden igaz.

Ha neki nem fontos az egészséges élet, nem csak a terhesség alatt kell emiatt aggodni, hanem a gyereknevelés alatt is. Úgyhogy inkább ezen a felén gondolkozz el. Hosszan.

2019. máj. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Bőven elég, ha lerakja a cigit amikor kiderül, hogy terhes. Ha akkor sem, na ott már lehet beleszólásod.
2019. máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

ha ennyi minden zavar benne akkor miért akarsz tőle gyereket?

ő akar egyáltalán tőled?

2019. máj. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Ezt tudtad az elején is! Minek pazaroltad el rá az időt??
2019. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Azért elég rendesen túl van tolva ez a dohányzás dolog. A 50-es, 70-es években minden nő dohányzott ezerrel, és jó esetben akkor hagyta abba amikor megtudta h terhes lett. Aztán, nem dőlt össze a világ.


Értem, hogy egészségesen élsz, de pl. kiváncsi lennék arra is, hogy falun, vagy városban laktok? Esetleg Budapesten? És mit dolgozol?

Budapest belvárosába bemenni felér 3-4 szál cigivel. És egy stresszes meló sokkal durvább hatással van a szervezetedre, mint a mikrohullámú sütő, ezt elhiheted. Gondolom nem magadnak termesztesz, és az öko salátádat meg ugyanazzal a benzingőzt okádó teherautóval hozzák, mint a mekis kaját, és végeredményben azt a károsanyagot te, vagy majd a születendő gyermeked fogja a szervezetébe előbb utóbb bejuttatni.


10 évvel ezelőtt a kávéra is azt mondták h káros, mostmár meg egyenesen csodaszernek tartják. Majd ha a dohányrészvények ára lemegy, akkor hirtelen elterjesztik a médiában, h mégis jó a cigi. Nem kell mindent véresen komolyan venni. Persze, egy nem dohányos érzi is a füstön h nem jó, szóval nem állítom, h nem egészségtelen. De sztem a munka, ezerszer károsabb az emberekre, mégis köteleznek rá, különben éhenhalsz. A fizikai munka is káros, az irodai munka meg még károsabb a szervezetre. Fura módon sose említik ezt vajon miért? Mert a rabszolgatartó rendszernek nem érdeke, hogy akár egy fél százalékkal is csökkenjen a profit. Szerinted a felső tízezer miért él szignifikánsan tovább, mint a szegények? Pedig ők drogoznak ezerrel, aztán mégis.

2019. máj. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, okosakat írtál, tetszett.
2019. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

Beszéltél erről a pároddal? Kérdezted higy akar-e gyereket ha igen mikor, tervez-e elötte leszokni vagy milesz?

Nem cseszegetésről, hanem kommunikációról beszélek. Nem írtad hogy besztetek-e erről vsgy nem csak ezért kérdezem.

2019. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Ez a 3évvel előtte le kell szokni, ez butaság. Tegye le, amikor abbahagyjátok a védekezést, ennyi.


De ha tényleg ennyire zavar, akkor nem szereted igazán.

2019. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

6os véleményét osztom.

Ugyanakkor nem értem, ha neked fontos, hogy egészségesen élj, hogyan tudsz együtt élni egy cigis, piás lánnyal?

Én nem ítélem el, ha valaki dohányzik, de nagyon nem bírom a füstöt, a szagát.

Egy dohányosnak mindenen érezni ezeket, olyan csókolózni vele, mintha hamutartot nyalogatnal.

2019. máj. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!