Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Zavarna, ha a barátnőd nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zavarna, ha a barátnőd nem törekedne többre?

Figyelt kérdés

A környezetemben mindenki az IT szférában dolgozik, vagy ebbe az irányba képzi magát.

A párom szülei mindketten mérnökök, ő informatikus egy nagyobb cégnél, ahogy a barátai és azok barátnői is.

Nekem sajnos nincs olyan jó eszem, hogy mérnök legyek vagy programozó, így bölcsészkarra mentem.

Nyelvszakos vagyok, és bár ebben a félévben nincs olyan sok órám, rengeteget kell tanulni.

Az egyik tárgyra 2 könyvet kell elolvasni (regény) ebben a félévben, a másikra csak egyet, de minden órára van valami beadandó, 4-5 oldal feladatlap, tanulnivaló. 2 napja egyfolytában készülök, pedig szorgalmi időszak van, csak annyira álltam meg pihenni, hogy egyek valamit (meg most).

Szóval, ennyit arról, hogy a bölcsészkar a láblógatásról szól. Most épp munkám sincs mellette, csak nyáron.

A párom informatikus, mivel jó esze van, jól is keres vele, jobban, mint én valaha nyelvtanárként fogok.


Ilyenkor annyira frusztrál, hogy olyan, mintha nem is akarnék elérni semmit az életben, beérem a két nyelvszakkal meg a remélhető nyelvsulis állással, miközben ebben is annyi munkám van...


2019. máj. 5. 19:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A barátom több diplomás,nagyon jól keres,de otthon él a szülőkkel,semmire nem költ,tervben sincs semmi. Ez még nagyobb probléma mint a Tiéd. Ha végzel majd meglátod hol tudsz érvényesülni,és mennyire tudsz kijönni,megtakarítani a béredből. Ne hagyd,h aláássák az önbizalmad csak azért mert nem IT-s vagy.
2019. máj. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Amellett, hogy óráról órára komolyan készülni kell (ráment a teljes hétvégém 2 tárgyra), nem kevés, hogy emellett még olvasni is, prezentációkat, beadandókat, házidolgozatokat írni.

Ill van egy kis hátrányom, mert az egyik szakomon (orosz) az anyanyelvi csoportban vagyok úgy, hogy csak 4 évet tanultam autodidakta elven, nem suliban, így nem egészen olyan a tudásom, mint nekik (hiányosságaim vannak pl irodalomból)

2019. máj. 5. 20:14
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ne temesd magad, hogy nincs "eszed". Pont hogy nyelvszakon vagy, a programozási nyelvek is ugyanazon séma mentén épülnek fel, mint az emberi nyelvek: van nyelvtana, logikája, stb.

Tapasztalatból beszélek, mert sok idegennyelvet beszélek és megtanultam 2 programnyelvet is.

De nem kötelező programozónak lenni. Te kell kitaláld, mit is szeretnél. Ha nyelvtanár akarsz lenni, akkor az legyél, a lényeg, hogy te ezzel boldog legyél. Nem mindenki teremtődött programozónak, de nyelvtanárnak sem. Így szép az élet. De ha hasonlítgatod magad a párodhoz, meg a kereseteteket egymáshoz, akkor örökké elégedetlen leszel. Egy szakma nem arról szól, hogy "csak ennyit értél el". Ezen gondolkodj.

2019. máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40%

Nőként írok, és tudom, hogy nem leszek polkorrekt, de amúgy szerintem teljesen természetes, hogy nőként nem akarsz hatalmas karriert. Valószínűleg te is abba a 95%-ba tartozol, aki "csak" egy normális munkahelyet szeretne, olyan munkával, amit szeret, és ami mellett lehet családot tervezni, mert nem szakadsz meg mellette.

Én nem látom a problémát ebben. Szerintem a párodnak sem baj ez abszolút, így legalább érzi, hogy meg van becsülve általad.

2019. máj. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%
Engem totálisan nem érdekelt soha, hogy az aktuális barátnőm pincérnő vagy állatorvos vagy bíró e. Nem ezen múlt a kapcsolatunk.
2019. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te félreérted az ambíció fogalmát.

Nem azt jelenti, hogy minél több pénzt akarsz keresni, és nem is azt hogy egy konkrét szakma (például valamilyen IT terület) felé törekedsz.

Az ambíció az, hogy beéred-e valamivel amivel nem vagy megelégedve, elüldögélsz-e évtizedekig a langyos pisiben, vagy vannak céljaid amikért dolgozol. Ha érdekelnek a nyelvek, szeretnél nyelvtanár lenni, az egy ambíció. Ha ezért felvételizel nyelvszakra, és tanulsz rendesen, az többre törekvés. Ha majd nyelvtanárként még jobb tanár akarsz lenni, elmész továbbképzésre, olvasol módszertani könyveket, visszjelzéseket kérsz amiket beleépítesz a módszereidbe, az is többre törekvés.

Nyelvtanárként is lehet sokmindent csinálni, el lehet menni az helyre ahova felvesznek, ahol utálod az igazgatót, a diákokat és keveset fizetnek, és le lehet ott ragadni negyven évre, vagy lehet jobb állást keresni, nyelviskolákban, nyelvszakos gimnáziumban vagy akár egyetemen tanítani, akár nyelviskolát nyitni, saját módszertant kidolgozni, könyveket írni ha van ilyesmihez tehetséged. Ezekkel is minddel többre törekedsz.

Ha nem lenne ambíciód, az azt jelentené, hogy elmész az első betanított melóba, utálod mint a sz.rt, de a világon semmit nem csinálsz hogy mást is dolgozhass.

2019. máj. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem. Férfi vagyok, nem érdekel mennyit keres a párom.
2019. máj. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Hát csinálj valami olyat, amit élvezel. Ha szereted a nyelveket, akkor azzal foglalkozz és a barátod nem azt fogja látni hogy jézusom ennek "csak" nyelvvizsgái vannak (amik szerintem nagyon értékesek!!), hanem azt, hogy csillog a szemed, ha eredeti nyelven olvashatsz Tolsztojt, ha lülföldön vagytok kivágod magad bármiféle helyzetbőla nyelvtudásoddal, stb.. Ne becsüld le magad, minden szakma szép a maga nemében, nem is éri meg összehasonlítani. De ha te nem vagy motivált és büszke az eddigi érdemeidre, mint ez az egyetem, akkor bizony izzadtságszagú lesz és azt előbb-utóbb megérzi a környezeted. Szerintem sokkal fontosabb, hogy a párommal megértsük egymást, jókat tudjunk beszélgetni. A C++ meg mindenféle programozási nyelvek nagyon érdekesek, de az is egyfajta tudás. Szerintem jó színt vinni a társaságba másfajta gondolkodással, de ha te nem is érdeklődsz semmi iránt, az valóban nagy baj.
2019. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!