Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Addig voltam jó a barátnőmnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Addig voltam jó a barátnőmnek amíg lúzer és depressziós voltam?

Figyelt kérdés

Sokat segített nekem. Tiszta depresszió voltam évekig, a barátaimat megbeszéltük hogy hagyjam ott mert rossz hatással vannak rám, így évekig egy darab barátom, haverom se volt. Céges bulikba is megbeszéltük hogy ne menjek meg sörözésekre se mert rosszabbodna az állapotom. Aztán munkanélküli lettem, majd diplomásként nehezen helyezkedtem el és kitalálta a barátnőm hogy menjek el az apja kertészeti vállalkozásába melósnak. Ott dolgoztam évekig 160 ezer nettóért. De mondom, tiszta depressziósan! Közben visszanézve a barátnőm ott kutyázott ahol tudott, tiszteletlenül beszélt velem, leszidott mások előtt, stb. Ez ment évekig! Majd teljesen véletlenül összetalálkoztam a legjobb gyerekkori barátommal. Otthon nem mondtam el neki, de összejártunk néha és kitaláltunk egy közös céget! A vállalkozás beindult, most kb. 10x annyit keresek mint az “após” cégénél, bár amit tudok visszaforgatok a cégbe, de tudom hogy lenne mit kivenni ha kéne! Ezt a barátnőm nem nézte jó szemmel, a srácot szidta nekem, eltiltott tőle, csődbe fogom vinni magunkat, minden nap ezt mondta. Örököltem pénzt és azt tettem a cégbe de a barátnőm majdnem rábeszélt hogy törlesztésbe tegyem be inkább az a biztos. Ahogy beindult a cég kezdett a depresszió alábbhagyni. Már vissza-visszaszóltam neki amikor kioktatott, már nem hagytam magam. Nem úgy keltem ki az ágyból hogy de jó lenne meghalni és irány ásni a földet és fákat ültetni agymunka nélkül.

A hab a tortára most került fel. Annyira megnőtt a cég, hogy fel kellett vennünk az eddig plusz 3 srác mellé 2 recepciós, marketinges csajt, innentől borult ki a barátnőm! Semmit nem akarok tőlük, de folyamatosan féltékenykedik! Este meg sír minden nap. Szerinte én már meguntam őt, pedig nem is! Most vittem el egy romantikus hétvégére, múlt évben megkértem a kezét!

Folyamatosan azt duruzsolja hogy a gyerekkori barátom át fog verni, ki fog tenni a cégből, jobb lenne most gyorsan eladni a részemet amíg lehet. Amit kapok abból fizessük ki a hiteleinket és fektessem az apja cégébe, fejlesszük fel és biztosabb lesz egy családi cég amit majd mi öröklünk. Lehet, hogy ő is odajönne akkor dolgozni és együtt lehetnénk egész nap.

Bevallom nekem most kicsit jó, hogy okos idegenek között vagyok. A kertészetben volt olyan munkatársam aki egyenesen a börtönből jött!!! Ezután felüdülés az értelmes társaság.

Az is mondja, hogy nagyképű lettem és megváltoztam, ezt a barátom számlájára írja, szerinte belevisz a rosszba (még bárokba se járunk meg sehova, neki családja van!). Most elhívtak egy nyári fesztiválra, az egyik partnerünk adott ingyen vip jegyeket, menjünk el kicsit a feleségek nélkül kikapcsolódni. Ezen is kibukott, azt mondja ezek a helyek nem nekem valók, nem is voltam eddig, ne menjek! Csapatépítőt is szervezett a társam, a párom szerint ez is hülyeség csak rosszba visz engem, majd rámmászik valamelyik cicababa aki a pénzemre hajt (ha én nem akarom akkor hogyan?). Szerinte mások is nagyképűnek tartanak, főleg amióta új Mercedes-szel járok. Előtte az “após” kocsijáért jártam kuncsorogni, hogy kölcsönadja, persze mindig jól kioktatott és jól lealázott szavakban.


Szerintetek hova tart ez a kapcsolat? Jól érzem, hogy addig voltam neki jó amíg felém kerekedett és lúzer voltam? A magabiztos, jól kereső, kapcsolatokat kialakító férfit már nem tudja irányítani? A depresszióm elmúlt, már nem hagyom magam! Nem engedem, hogy az “após” is beszóljon nekem, legutóbb amikor lúzerként beszélt rólam, megmondtam neki hogy háromszor annyi keresek mint ő és nő a cég folyamatosan, míg az övé stagnál.

Szeretem a barátnőmet, feleségül akarom venni, de valahogy már nem úgy áll hozzám mint régen. Akkor mindenben segített, “pátyolgatott” most meg kritikus velem és a vesztemet vetíti ki folyamatosan. “Majd bebukik a cég, nem tart ez örökké, ne barátkozz azzal a sráccal, kihasznál mindenki, jobb volt neked a kertészetben ásóként, keressünk neked akkor inkább valami szakmádba vágó alkalmazotti állást”



2019. máj. 14. 12:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Fű... Hallod... Menekülj!!!!!!! Nőként mondom!!!

A csaj egyrészt nagyon sérült nulla önbizalommal, te pedig kiszolgáltatott voltál neki, mert kapaszkodnod kellett valamobe, hogy ne süllyedj el végképp a depresszióba. Ő ezt tudat alatt kihasználta, hogy függtél tőle, uralkodhatott, ez adza neki az önbizalmat.

Most érzi, hogy kicsúszol a kezei közül,elindult a terror.

Lépj ki! Ez a csaj annyira lelakott téged! Leszívta az energiád, bántalmazott, nem kicsit!!!


30n

2019. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem valójában ő a "lúzer, depressziós".

Valószínűleg az önbizalma, önbecsülése, magabiztossága a béka feneke alatt van. Amíg "pátyolgatnivaló" voltál, addig volt egy biztos célja az életben, nem feltétlenül rosszindulatból, de attól érezte a lába alatt a talajt, hogy jobb, magabiztosabb, erősebb lehetett nálad. Eközben valójában ő sem volt bátor, vagy kiegyensúlyozott, mert akkor nem lebeszélt volna a dolgokról (céges bulis, diplomáddal való elhelyezkedés), hanem a lelkesedésével felhúzott volna, biztatott volna, hogy sikerülni fognak a dolgaid.


Most, hogy te már magabiztosabban megállsz a lábadon, szerintem ő hirtelen elveszettnek érzi magát, és szembesült a saját korlátaival, amit nem tud hogyan lereagálni, mint, hogy megpróbál visszahúzni az eddigi, megszokott állapotba. Ő nem mert volna céget alapítani, nagyot lépni, követni az álmait, mert fél a kudarctól. Azzal igazolta ezt az érzését, hogy megtalált téged, és te is ilyen vagy, sőt, még elesettebb, tehát teljesen jól van ez így. Most te változtál, ő pedig úgy érzi elszakad tőled, mert ő viszont nem tartotta veled a lépést (pontosabban, mivel következetesen ellenezte, nem is tudta volna tartani veled a lépést).


Ami segítene szerintem, az rengeteg őszinte beszélgetés közted és a barátnőd között, amikor mindketten elmondjátok a valódi érzéseiteket és félelmeiteket, és reagáltok is a másik gondolataira, együtt próbálva megoldani mindent. Te mondd el neki, hogy úgy gondolod, hogy ez a cég jó befektetés, és mivel örökségből van, azt reméled tőle, hogy mindenképpen pozitívban jössz ki belőle, meg persze, hogy sikerül stabillá tenni, jó alapokat építeni és ez is megbízhatóan fog működni. Mondd el, hogy most végre jól és sikeresnek érzed magad, örülsz, hogy most olyannal foglalkozhatsz, ami a diplomádhoz kapcsolódik(?), inspiráló a környezet, ami körbevesz (ügyelve arra, hogy ne bántsd meg az édesapját vagy más hozzá közelálló embert a foglalkozása miatt, ne tűnjön úgy, hogy lenézel bárkit is). Nagyon fontos, hogy kiemeld, hogy attól még, hogy a munkakörnyezeted megváltozott, és már olyanokkal dolgozol, akiket ő nem ismer, attól még a szeretteid nem változtak meg, ugyanúgy, ha nem jobban szereted őt is, mint eddig. Köszönd meg neki, hogy melletted állt, amikor nem találtad a helyed a világban, hogy ahogy tudott, mindig segített neked, és a legjobbat akarta neked, tudasd vele, hogy ez sokat jelent neked. Valahogy emeld ki, hogy emiatt is sikerülhetett a vállalkozást elindítanod, mert mellette egy biztos jövedelmed, munkád is volt, és ez az ő érdeme is. (Még ha nem egészen így is érzed elsőre, valamit próbálj meg kihozni, ami összeköti a régi énedet, amiben ő is szerepelt, a mostanival, ami neki egyelőre idegen.)

Biztosítsd róla, hogy eszed ágában sincs megunni, és nagyon szereted, támogatod minden lépésében, és a marketinges csajok amúgy sem érnek a nyomába sem (ezt csak akkor hozd fel, ha ő így kimondta, hogy rájuk féltékenykedik, különben még a végén kalkulál, hogy biztos összehasonlítgatod fejben őket.)

Reagálj a félelmeire, mert valahol jogos az is, hogy egy induló vállalkozás bizonytalan, átverhetnek, és ha akkor is melletted kell állnia, inkább átgondolja előre is, hogy vállalni tudja-e ezt. Mondd el, mi a B terved, vagy hogy milyen biztosítékban gondolkodsz (csak egy megszabott határig mész el a befektetést tekintve, évente x összeget/százalékot kiveszel, ha lejtmenetbe indul, meddig próbálkozol fenntartani, stb.), illetve milyen céljaid vannak, mire gyűjtesz, hogyan képzeled a jövőt (lehetőleg kihangsúlyozva, hogy komoly szerepet szánsz neki benne, nem egy elhagyható tényezőként gondolsz rá).


Próbáld rávenni, hogy őszintén, összeszedetten megfogalmazza, mi is bántja igazából, és minden egyes érvét ténylegesen próbáld megérteni, és kompromisszumot kötni benne. Pl. azt mondja, hogy nagyképű lettél, de te kapásból rávágnád, hogy nem, akkor ne tedd, kérdezz inkább rá, hogy miből gondolja ezt. Ha mond egy szituációt, reagálj rá, ha odáig juttok, kérj bocsánatot, jelezd, hogy ne haragudjon, sajnos nem is gondoltad, hogy ez így jöhetett le, köszönd meg neki, hogy szólt, és ígérd meg, hogy figyelsz rá a jövőben (és tartsd is be! Ha nem tudod betartani, inkább ne ígérd meg, valahogy máshogy gyere ki belőle.) Igyekezzetek úgy fogalmazni, hogy saját érzéseiteket mondjátok ki, ne csak egymást minősítsétek. ("Rosszul esett, hogy..." és nem "Nagyképű és bunkó vagy.")


Próbálj annyira támogató környezetet nyújtani neki, hogy ő is magabiztosabbá tudjon válni, és megtalálja a te pátyolgatásod helyetti valódi utat ahhoz, hogy kiegyensúlyozottá váljon.

2019. máj. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 tiril ***** válasza:
Jól érzem, hogy addig voltam neki jó amíg felém kerekedett és lúzer voltam? A magabiztos, jól kereső, kapcsolatokat kialakító férfit már nem tudja irányítani? - jól érzed,kb. ebben a 2 kérdésben van a válasz.
2019. máj. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem gyorsan menekülj, konkrétan teljes kontroll alatt tartott. Milyen ember az ilyen?! Értem segítetett, de ez minden volt csak az nem, inkább elnyomás kisajátítás volt a részéről! Szerintem gusztustalan és kilepnék egy ilyen kapcsolatbol ahogy csak lehet!Minél hamarabb! Ez a kapcsolat téged nem épített hanem lerombólt. Most amilyen életet élsz ez épít! Ideje kilépni a korlátok közül és szabadként élni az életed!
2019. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!