Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek elfogadható, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elfogadható, ha a páromnak ilyen tervei vannak?

Figyelt kérdés
Most nyáron házasodunk össze a párommal. Mindketten évek óta dolgozunk, eddig minden működött. Ő most egyre inkább azt szeretné, ha kimennénk az USA-ba, hogy ott elvégezzen egy phd-t. Nagyon hirtelen ötletnek tartom, eddig szó sem volt ilyesmiről. Messze kinőttünk a diák évekből, nem akarom a 0-ról kezdeni, vagy legalábbis egyedül vinni a háztartást és egyedül megkeresni a pénzt. Szerinte az ösztöndíj annyi, mint egy rendes fizetés és ezzel nem lenne gond. Gyereket is terveztünk, azt mondta, hogy szerinte semmi baj nem lenne, ha ezalatt az idő alatt szülnék. Szerintem abszurd az egész. Én 27 éves vagyok, ő 32.
2019. máj. 15. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Most az komolyan segít neked, hogy számomra elfogadható lenne? Nem hinném. A kettőtök kapcsolatában az az elfogadható, amit ti ketten elfogadhatónak tartotok. Ha neked ez nem felel meg - ami a kérdésed alapján nyilvánvaló - akkor ne fogadd el! Egyálaltalán ez reális terv vagy csak most kitalálta és álmodozik?
2019. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
A kiutazás rendben lehet, a gyerek is de a kettő együtt nem! Vagy karrierista és megszeditek magatokat majd 35-38 év körül lesz 1 gyerek akinek teljes biztonságban lesz a háttere, vagy szültök most és a magyar fizetésből fele olyan színvonalon sem fogtok élni. Azért mert korban ott lennétek nem kell gyereket vállalni!!!! Ha megvan a képessége és kitartása, kedve akkor tanuljon, végezze el, de a gyerek akkor felejtős téma szerintem. De egyedi vélemény nem tudom mennyit tudtam segíteni :S
2019. máj. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi már 35 fölött voltunk, mikor a férjem kitalálta, hogy költözzünk ki Kanadába. A különbség az volt, hogy ő ezt velem megbeszélte, és ha nemet mondok, akkor nem jöttünk volna. Másrészt ő biztosította a hátteret, már otthonról talált munkát. Még így is nehéz volt nekem újrakezdeni a nulláról, a diplomámat nem fogadták el, a nyelvet sem beszéltem jól, most jutottam el oda, hogy én is normálisan keresek. Hitelmenetes kertes házból újra albérletbe költözni, nagy visszalépés volt az elején. Nem tudom mennyi ösztöndíjra számít, de nekünk a havi kiadásunk átlag 4000 $, míg az elején szerényebben éltünk, akkor is volt 2800. A gyerek meg évekig nagy kiadás, nem tudom az USA-ban hogy van, de nálunk csak fizetős bölcsi, ovi van, ha vissza akarsz menni dolgozni.
2019. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint örülnék neki, de az a fontos, hogy te mit gondolsz. Ezt nektek kell megbeszélni és átgondolni.
2019. máj. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jó dolog pár évet máshol élni.
2019. máj. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
En is csak azt tudom mondani, hogy szerintem nem vagy elorebb azzal, hogy nekem egyaltalan nem ferne bele es becsapva ereznem magam, hiszen ismer engem, tudja mik a vagyaim, a terveim es a felelmeim es azokkal ez nem osszeegyeztetheto. Neked mik a vagyaid, terveid, felelmeid?
2019. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van bármilyen ellenérzésed, akkor ne menj bele. Mi már évek óta külföldön élünk - bár mi megbeszéltük, hogy Európában maradunk - de az elejétől fogva mindketten nagyon szerettük volna, és akárki próbált lebeszélni minket a kiköltözésről, esélye sem volt. Mégcsak el sem gondolkoztatott. Ezt vagy nagyon akarjátok, vagy nem érdemes belevágni. Még nekünk is iszonyú nehéz volt az újrakezdés egy új országban. Ha nem lettünk volna eléggé motiváltak és lelkesek, akkor szépen hazafújt volna a szél néhány száz ezer forinttal kevesebbel a zsebünkben, mint mielőtt elindultunk. Mert az ilyen kiköltözésnek vannak ám költségei: a repjegytől kezdve (ami nálatok még jóval több is lenne), az albérlet kivételén át a munkakeresésig. Az is pénz, hogy mész állásinterjúkra, meg a belvárosban ügyet intézel, hogy hivatalosan dolgozhass. És fenn is kell magatokat tartani az első fizetésig. Az elején jó ha ez simán megy, nem fog beleférni a gyerekvállalás. És akkor mégcsak az anyagi részét említettem. Ki kell taposni az ottani rendszert is, hogy kapjatok egészségügyi ellátást, ami mindenképpen szükséges, de a terhesgondozás miatt főleg. Sok mindent át kell gondolni.
2019. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ertelmetlen a kerdes. Van, akinek igen, van, akinek nem.


En is orulnek ilyen terveknek, ha engem is belevonna a tervezesbe es mindketten keszen allnank ra.


Ket teljesen ertheto dolgot irtal: nem akarod egyedul vinni a haztartast es egyedul keresni a penzt. Ezeket tobbe-kevesbe meg lehet beszelni, tervezni elore. Kiderititek, mennyi penzt kapna o, mennyi lenne a kiadasotok, stb.

Es miert kene hirtelen egyedul vinned a haztartast, ha eddig ketten csinaltatok? A PhD az USA-ban rendes munka, rendes fizetessel.


Szerintem gondold meg at, hogy PONTOSAN mi a problemad az otlettel, mert abszurdnak en egyaltalan nem mondanam.

2019. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!