Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza van a páromnak?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, a párom 35 éves. Együtt élünk albérletben, mindketten szakmunkás minimálbérért dolgozunk. Egyelőre. Nekem ugyanis április végével megszűnik a munkaviszonyom, és nem lesz hosszabbítás, tehát munkanélkülivé válok. Keresem a munkát ezerrel, de Békésben élünk, és nem egyszerű. Hiába küldtem el eddig a város összes gyárába, egyetlen helyről jeleztek csak vissza, hogy nem vagyok alkalmas a munkakör betöltésére. Jelentkeztem olyan helyekre is, ahová lenne tapasztalatom, mégsem kapok visszajelzést. Volt, ahová személyesen vittem önéletrajzot, örültek is nekem, ez volt 1,5 hónapja, azóta csend. A párom szerint ne akarjak már ilyen helyekre elmenni dolgozni, keresni kell olyat, ami kényelmes és jól fizet. És nem fogja fel, hogy KERESEK, és NINCS. Én dolgozni akarok, nem akarok pénz nélkül, kiszolgáltatott helyzetben lenni, és 1 fizetésből nem igazán jönnénk ki, nekem van hitelem, neki káros szenvedélye, számlák, bérleti díj... Ezt tudja ő is. Mégsem akarja, hogy bárhová elmenjek átmenetileg dolgozni, mert alja munka, mert több műszak, mert megterhelő, mert idegőrlő, mert... és csak a kifogásokat gyártja. Én megőrülök idegességemben, hogy mi lesz munka nélkül, és még vele is veszekednem kell.

Legszívesebben elmennék valahová, ahol mindketten jobb eséllyel kapnánk jobb munkát, de ő nem akar költözni. Jó szakmája van, piacképes, de itt vergődünk minimálbérért, mert ő nem akar elmenni. Én sem, ide köt minden, itt nőttem fel, itt él a családom, ahogy neki is, de én már nem látok más kiutat.

El vagyok keseredve, mit tegyek?


2019. ápr. 24. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem itt az ideje, hogy költözz a jobb jövő reményében. Ha pl Szegeden kapsz melót, akkor oda, ha Kecskemétre, akkor oda, ha külföldre, akkor oda.

Lehet a procedúrában elveszted a párod, de ez a TE ÉLETED, a te boldogságod! Nem a párod fog boldoggá tenni, hanem te saját magad, ha mersz tenni a jelenlegi helyzeted ellen. Ha ő visszahúz, akkor kevés értelme van egy ilyen kapcsolatnak.


30n

2019. ápr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tanulj ki estin egy újabb szakmát. Véleményem szerint Békés megyében hiány van bolti eladóból, és pénzügyi dolgozókat is keresik erre (ha van érettségid tanulj boltvezetőt vagy pénzügyi ügyintézőt szakmát). Ha érettségid sincs, akkor először azt tedd le estin, első lépésként a jobb élethez.
2019. ápr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Talán vedd elő az agyad néha, és használd. A világ nem fekete-fehér, és nézeteltéréskor nem az van, hogy az egyik ember megmondta a frankót, a másik meg hibás, és mindennek ő az oka. Veled történt valami, ami miatt ideges vagy, és görcsösen keresed a megoldást rá. A párod cukin melletted áll, és biztosít a szeretetéről, támogatásáról, hogy akkor sincs baj, ha nem találsz azonnal munkát, mert ő segít abban, hogy legyen időd olyat találni, amilyet tényleg szeretsz. És te erre hogy reagálsz?

No comment...

2019. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Van érettségim és 2 szakmám. Még a tanulás is szóba jöhetne, de a párom azt is ellenzi, mert szerinte felesleges.

És nagyon örülök, hogy cukin mellettem áll, de attól még mínuszosak leszünk, mert nem lesz elég 1 fizetés mindenre, és nem akarok megint elölről kezdeni mindent, szülőkhöz visszaköltözéssel, csak mert nem tudjuk fizetni a számlákat és az albérletet, mert én várok egy jó munkahelyre.

2019. ápr. 24. 09:21
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Van érettségim és 2 szakmám. Még a tanulás is szóba jöhetne, de a párom azt is ellenzi, mert szerinte felesleges.


Te már kiszolgáltatott vagy, ha nem tanulsz mert a párod azt mondta. Mit csinálsz, ha nem kifogásokat gyártasz te is?!

2019. ápr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Mutuj, tesze-tosza mind2. Nem erdemeltek jobbat.
2019. ápr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

"cukin mellettem áll"

Te csak azt hiszed hogy ....

Én 2 szakmával, 2 diplomával takarítottam, mert per pillanat nem volt más. Most középvezető vagyok egy multinál. Minden munka egyformán fontos és ha valaki azt hiszi hogy egy meló rangon aluli az egy iszonyú lusta és semmirekellő.

Ha a párod támogatna akkor azt mondaná: "nézzünk Pesten albérletet, munka biztos lesz, tudsz tovább tanulni, nekem pedig többszörösét fogják fizetni a munkámért."


A pasid kifogásokat keres és nem megoldást. Én elhagynám a helyedben.

2019. ápr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek abban,hogy van "alja munka", minden ami akár átmenetileg is, de munkabért biztosít nem lehet megalázó. Persze a tényleg aljamunka kivételével...


Manapság nekem az a véleményem,hogy nem elég munkát keresni, inkább ismerőst kell, akin keresztül megtalálhatod a munkát.Szívesebben alkalmaznak olyat a munkáltatók akit valaki dolgozójuk ajánl.


Ha tényleg keresel, mész utána, előbb-utóbb biztos találni fogsz.


Lehet elköltözni, persze, ahogy javasolják, de munkanélkül, pénz nélkül, amit letenne kauciónak, egyedül lépve, ez nem biztos,hogy a mostani helyzetben megoldást hozna. Én azt is megértem ha a kérdező párja nem akar mozdulni mert odaköti a munkája, a családja és szeret ott élni.


Attól,hogy elmondja a véleményét (pl. ne tanuljon, ne kétségbeesve elhamarkodottan vállaljon munkát) még nem azt jelenti,hogy uralkodik Fölötte, csupán elmondja a véleményét.

Ha anyagilag ez menni fog, akár még hallgatni is lehet Rá ideig-óráig.

2019. ápr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"Ha a párod támogatna akkor azt mondaná: "nézzünk Pesten albérletet, munka biztos lesz, tudsz tovább tanulni, nekem pedig többszörösét fogják fizetni a munkámért.""=> Felébredhetnétek már ebből az álomból is... Pesten 150 egy albérlet rezsi nélkül, az álláshirdetések meg, 180ezreket ígérgetnek... Ha a 180 valaminek a többszöröse, az már nagyon az alja lehet....
2019. ápr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs igaza a párodnak... 1 szakmunkás minimálbérből nem lehet normálisan megélni. Te ezt észrevetted, tenni akarsz ellene, ne hagyd magad lebeszélni, mert hiába próbál cukiskodni, a pénztelenség felőrli a kapcsolatot.


Magadra hallgass, csak így tovább!

2019. ápr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!