Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezt hogy oldjuk meg? Távkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt hogy oldjuk meg? Távkapcsolatból összeköltözők, ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés

NAGYON hosszú lesz és bonyolult, de igyekszem értheően fogalmazni.

A barátommal egy éve vagyunk együtt távkapcsolatban, az életünk így néz ki:

van "A" egyetemi város, ami a barátom szülővárosa, én edig itt tanulok még 5 évig

van "B" város, az én szülővárosom

van Budapest, ahol a barátom jelenleg lakik és dolgozik

és van "C" város is, ahol elvált sülők gyermekeként a családom másik fele él (nagyszülő,apuka, testvér, unokahúg).

Jelenleg eközött a 3-4 város között ingázunk, annyi a szerencse, hogy hála istennek egy vasútvonalon van az összes érntett város. A problémánk az, hogy nem tudjuk, hogy hol költözzünk össze és hol éljünk, mindegyik megoldás valamelyikünk álmának lemondásával járna.

"A" várost én alapetően nem szeretem, magányos vgyok itt és egyedül lakok, de legalább csak 40 ercre van az én városomtól("B"),meg egy picit talán már ismerem, a barátomnak meg ugye ez az eredeti otthona, de az összes barátja már Pesten van és itt nem tudna olyan munkát találni,amilyet szeretne, meg a pesti fizujának a felét keresné kb.

"B" város, a szülővárosom az egyetlen hely, ahol teljesen boldog tudnék lenni,iszonyatosan hiányzik, lenne jó pár évig ingyenes lakhatásunk, én lehetnék bejárós a sulimba, a barátom pedig eljárhatna dolgozni a 20 percre lévő "C" városba, úgy, hogy fizetnék az útiköltséget. De a barátom nem akar idejönni,mert itt meg ő nem ismer enkit és kicsi is a város, szerinte visszalépés lenne neki "A" város és főleg Budapest után, szakmailag is.

Budapest: Oda én nem nagyon költöznék, nem szeretem és nem hiszem,hogy valaha is otthon tudnám magam ott érezni, így hétvégente felmenni,meg 1-2 hetet ott lenni az úgy oké, de max ennyi. A barátom viszont már megszokta, ezt tekinti otthonának, és tényleg ez az egyetlen város, ahol "karriert" csinálhat. Viszont ő sem akarna itt családot alapítani, meg nyilván kb sosem tudnánk lakást sem, nemhogy kertesházat venni.

"C" város pedig nem opció egyikünknek sem.

Mit lehet ilyenkor csinálni, amikor jól megvagyunk és szeretjük egymást, de teljesen más számunkra a fontos? Nekem a nyugalom, az otthonos légkör, a család, neki pedig a kihívások, a munka.Elvileg egy év múva költözne "A" városba hozzám vissza haza, de nem vagyok benne biztos, hogy boldog lenne itt, tényleg imádja a pesti munkáját, és félek,hogyha rájönne, hogy neki mégis Pest kell,akkor szakít velem. Másrészről nekem is fel kell még dolgoznom azt, hogy "B" város heyett talán "A" városban élném le az életem és én is félek attól, hogy bármennyire is szeretem, 0 év múlva egyszercsak arra ébrednék fel, hogy utálom, hogy itt vagyok és inkább dobbantok meg válok csak hogy visszaköltözhessek. De annyira szeretem, hogy igazából már Pestre is hajlok,de csak 5 év múlva tudnék menni(nem tudok átmenni levelezőre),annyi ideig pedig nem szeretnék várni az öszeköltözéssel. Rettenetesen félek/félünk, hogy bárhol is költözünk össze, valamelyikünk boldogtalan lenne mert túl sokat adna fel, és ez sajnos az elmúlt pár hónapban ilyen baljós árnyként ott lobog felettünk.

Bocsánat, hogy hosszú lett, de rengeteg a kétely és aggály, érvek és ellenérvek.



2019. máj. 21. 19:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mi 7 hónap után költöztünk össze. Előtte hetente taliztunk, néhány hetet együtt töltöttünk. Én külföldön dolgozok, ő kijött hozzám.
2019. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem mondom, hogy jártam hasonló cipőben, de majdnem. :)

Én Debrecen mellett nőttem fel, a párom pedig Szeged mellett. Távkapacsolatban éltünk 1,5 évig, aztán a Szegedi Egyetemre mentem tanulni, így odaköltöztem hozzá. Egy évig laktunk ott együtt, aztán elköltöztünk Debrecenbe, hogy be segítsünk szüleimnek a családi vállalkozásba (most járunk itt). Az év végére pedig kiderül, hogy itt maradunk vagy visszamegyünk Szeged környékére.


Nálunk az volt a döntő, hogy ki a mozdíthatóbb. Eleinte én voltam, most pedig ő. Nem kötöttük helyhez magunkat, hidd el, Budapesten is megállnád a helyed! Ezelőtt én sem laktam másik városban, féltem tőle, de jobban szerettem a páromat annál, minthogy emiatt elhagyjam.


Én vallom, hogy senkinél nem lehet fontosabb a karrier vagy a pénz. Ahogy leírtad, nem sok választási lehetőségeket van jelenleg.


Budapestre nem tudnál átjelentkezni tanulni? Esetleg kompromisszumkötés, hogy x évig itt, y évig ott? Aztán meg eldöntitek, hogy hol lenne a legoptimálisabb letelepednetek.


Szurkolok, ha akarjátok, meg tudjátok oldani! :)

2019. máj. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ne kapaszkodj már annyira a szülővárosodba. Az ottani emberek is kozognak, egysezr csak azt veszed észre, hogy már alig vannak ott osztálytársaid. Ha ez a srác kell neked, akkor mozdulj. Hallottam már olyan egyetemistákról, akik bejárók. Tudod, minden reggel utaznak. Egyébként az egyetemen úgy veszed fel a krediteket, ahogy akarod, az órarendedet te alakíthatod. Ne vegyél fel hajnali órát. Ha pl. hajnalban laborod van, akkor azon az egy estén aludj valamelyik barárnődnél. Bp és az egyetemváros között valami városban együtt lakhattok, és ingáztok mindketten különböző irányban. Mindenkinek kell egy kicsit engedni, ha együtt akartok maradni. Majd amikor már neked is a munkahely, és a család fenntartása lesz az első, akkor rájössz, hogy a karrier bizony nem mellékes.
2019. máj. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

A két város az Szeged és Budapest, szóval nincs az az isten,hogy én Budapstről járjak be Szegedre. Írtam, hogy kb este tízre érnék hozzá és hajnal háromkor kelnék. Ez így tarthatatlan lenne. Vannak időszkok, amikor hetente 1-2x így csináljuk, és utána mindig jön ár hét, amikor bevalljuk,hogy ez így fárasztó, inkább csak csütörtök-péntek-szombat-vasánap találkozzunk.

Félúton pont Kecskemét,az én D városom van, amit mindketten rühellünk, semmi nem köt minket oda(oké,nekem ott vannak a rokonaim,de az is inkább csak kötelesség),hülyeségnek tartanám, hogy akkor most csak azért,hogy mindketten egyformán szívjunk otthagyjuk mindkét várost,ami még logikus lenne, csak azért, hogy összeköltözzünk és napi 3 órát ingázzunk.

Az egyetemben meg tévedsz, nem egészen úgy veszem fel az óráimat,ahogy akarom. Kapunk "mintaórarendet",amiben a kötelező tárgyak és szemináriumok fixek, tehát ha pl van 4 latin óra meghirdetve akkor a reggel nyolcas órát kell felvennem,mert meg van szabva,hogy az az én szakpáromé. Nyilván olyan szinten "szabad" a dolog, hogy mondjuk 3 kötelezően választható ókori töris órámból azt veszem fel,amelyiket akarom,meg nyilván a szabválokat én döntöm el,hogy veszek-e fel,vagy ha igen,akkor mennyit.

2019. máj. 24. 01:43
 15/16 anonim ***** válasza:
Semmi meglepő nem lesz abban, hogy nemsokára szakítani fogtok. Az összeköltözés, együttélés kompromisszumokkal jár. Ha egyikőtök sem enged, akkor a kapcsolat kuka. Ha az ember egy boldog kapcsolatban él, akkor a város csak egy földrajzi kifejezés lesz. (Én 4X költöztem tokkal-vonóval életemben.)
2019. máj. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Veszprém-Eger távkapcsolatban voltunk 3 évig. Úgy volt, ő költözik, de érzelmi okokból végül nem volt rá képes. Nem a helyhez kötődött, hanem a családjához.

Én döntöttem, és költöztem. Egy hely soha nem lehet olyan fontos számomra, mint egy ember. Ha ti mindketten inkább helyekhez kötődtök, akkor szét fogtok menni.


Részünkről a kompromisszum úgy alakult, hogy én költöztem, ő annyiszor jön velem látogatóba a családomhoz, ahányszor csak akarom, és nem vetettük el, h a későbbiekben együtt lépünk valamerre (nem feltétlen az eredeti lakóhelyemre).


28N, 31F

2019. jún. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!