Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha ráér miért nem segít? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ráér miért nem segít? Hogy vehetném rá? Azt hiszi neki van igaza. Túl büszke vagyok, hogy folyamatosan kérjem a segítségét!

Figyelt kérdés

A férjem több éve egy olyan munkahelyen dolgozik, hogy nem kell megerőltetnie magát. Itthonról dolgozik napi nagyon max 1-2 órát...

De ezáltal hogy egész nap itthon van, egész nap csak fekszik. Nem csinál semmit. A 2 nagyobbat elviszi oviba, suliba, délután hazahozza és kb ennyi. Én a kicsivel vagyok itthon, rendezem a háztartást, de folyamatosan kikészülök! Már takartani sincs kedvem, hacsak ránézek hogy ő már megint fekszik. Én úgy gondolom, hogyha itthon van és megteheti, akkor segítsen. Ő meg úgy fogja fel, hogy vegyem úgy hogy ő odavan dolgozni... akkor is egyedül kellene megcsinálnom a dolgokat, emiatt nem segít...

Mikor az első volt pici olyan munkája volt hogy alig volt otthon. Az a véglet sem volt jó. De valahogy akkor mindent elintéztem a ház körül mire hazaért.

Minden esetben kímélem, mintha halálra dolgozná magát: ha beteg a gyerek vagy nyügösebb éjjel, én vagyok aki felkel hozzájuk, mivel ő nem tud éjszakázni...

A probléma most ebből is pattant ki: több napja alig alszom a pici miatt, reggel hamarabb is ébred, később is alszik el, de ilyenkor próbálok csendben lenni vele, nehogy felkeltsük a többieket. Viszont napközben nem kapom vissza ezt a figyelmességet, nem mondja azt, hogy menj pihenj egy órát, míg a pici alszik, ha felkelne tartom a frontot....

A nagy fiam azt mondta hogy apa többet foglalkozik vele mint én... (7 éves)

Azt nem látja, hogy én mennyit segítek neki, meg persze azt sem, hogy azért nincs rá időm, mert már a családfő munkáját is én csinálom.

Nagyon sok vita van köztünk!

Mára már nagyon besokalltam!



2019. jún. 3. 00:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%

Egy háztartásban, ami közös, eleve nem lehet "segíteni " csak együtt csinálni valamit. Nálunk a legtöbb ilyen dolgot az végzi el, aki éppen odaér.

Gondolom a férjed az a tipikus "nem az én dolgom " karakter. Ez a hozzáállás már csak azért is rossz, mert nagyon meg tudja mérgezni vele a gyerekeket is. 7 éves a nagyfiad. Nem soká meg fogod majd kapni tőle, hogy azért nem pakol el maga után, mert nem az ő dolga. Sajnos nincs messze az az idő, amikor 4 ember rabszolgája leszel úgy, hogy semmilyen megbecsülésed nem lesz. Apa lesz a király, te meg a lusta, trehány ember, mert nem győzöd meg egyedül. Elhatalmasodik a káosz. Jönnek anyósék, apósék, hogy hogy néz ki a lakás, lusta menyük van, stb...még jobban adják a férj alá a lovat. az meg mégbüszkébb rá, hogy nem csinál semmit. A gyerekek meg pláne élvezik.

Azért írtam le, mert mi (vagyis a párom) ugyanazen átestünk. Ő 10+ évig csinálta ezt az egykori élettársával, mire mert lépni a 3 gyerek mellett. Évekig veszekedtek, ami sajnos erősen a gyerekek rovására ment. Ma a kamaszodó gyerkőcöket próbáljuk úgymond "belenevelni " a normális családi légkörbe. Sajnos nincs könyű dolgunk.

Szóval gondold át, mert komoly tétje lehet. Olyan, amit később már nagyon nehéz visszafordítani, ha egyáltalán lehet.

2019. jún. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

Ne csináld te sem. Te azért vagy otthon, hogy a kicsit rendezd. Nem bejárónőnek.

A te "munkád" nem 1-2 óra, hanem 24.

Ne csinálj semmit, majd észbe kap. Ne mosd ki a ruháját, ne főzz neki, ne mosogasd el az ő tanyérját.


Mondjuk én az én temperamentumommal már úgy kiosztottam volna, hogy csak lesne.

2019. jún. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
43%
Nuku házimunka a részedről, és nuku szex. Majd ha kezébe veszi a porszívót, akkor elgondolkozol hogy te is kézbe veszel-e valamit.
2019. jún. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
42%

Az is nagy segítség, hogy ő a két nagyobbat ő viszi, hozza. Neked azzal nem kell foglalkozni egyáltalán. Nem hiszem, hogy valóban csak 1-2 órát dolgozik. Mert ilyen munkát nem tudok elképzelni. Ha sokat fekszik, akkor én is arra tippelnék, hogy valami depresszió féle állapotban van.

Csináljatok valami közös programot. Ha mindketten otthon vagytok és nem kell egész nap dolgozni, akkor nem kell állandóan a lakásban kuksolni. Menjetek el valahova napközben a kisebb gyerekkel, jót tesz egy kis változatosság.

A házimunka beosztását meg nyugodt körülmények között kell megbeszélni, nem vitatkozva, veszekedve.

2019. jún. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
30%
#13 ez így nagyon nem működik. Az első lehetőséggel megcsalná
2019. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
55%
13: Az elég szomorú, ha nálatok a szex ilyen "szabályozó" eszköz. Normális nő azért szexel a férjével, mert kívánja, szereti, nem azért, mert éppen megjutalmazza. Megvonni? Magadtól is? Vagy neked nem is kéne szex? Csak muszájból csinálod?
2019. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem is elég nagy segitség, hogy hozza-viszi a gyerekeket. Ha nem igy dolgozna, akkor ezt is neked kellene. Akkor még nehezebb lenne nem? Szóval azt azért nem mondhatjuk, hogy a férjed semmit sem csinál..

Esetleg beszéld meg vele, hogy rendben van..de ezen kivül esetleg még valamit magára válalhatna.

2019. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
32%

Kizártnak tartom hohy napi 1-2 ora munkával bárki is fenn tudna tartani egy 3 gyerekes családot. Esélyes, higy a kerdezo nagyon eltúlozza a dolgot.

Amúgy komolyan bonyolult a házimunkában, hogy segítség kell hozza? Millió nő megoldja egyedül. Több gyerek mellett is. Sőt, még arra is kepesek, hogy a nagyokat maguk hordják ah óvodába.

2019. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
68%

"Amúgy komolyan bonyolult a házimunkában, hogy segítség kell hozza?" Akkor miért nem bírnak az ilyen herék segíteni valamit, ha ennyire könnyűnek találják? Gondolom "férfi" vagy.

Rengeteg nő munkahely mellett cselédkedik, aztán a gyerekek mellett szolgálja ki a nagyra nőtt csecsemőt is, de ugye lehetőleg ne is amortizálódjon le, nézzen ki jól...mert az ilyen nem férfi.

Ilyenkor örülök, hogy normális élettársam van. Lehet lepontozni.


Kérdező: egyik barátnőmnél ugyanez a helyzet, csak ott a nő dolgozik is mellette, munkahelyen. Amikor a férfi munkanélküli volt, személyes sértésnek vette, hogy neki is kéne végeznie valamit.

Viszont az tény, hogy ilyenkor sokszor a nők - ő is, ráhagyják és inkább megcsinálják a dolgot. Párterápiára az ilyenek nem mennek el.

2019. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Nő vagyok. Kepes vagyok egyedül elvégezni a házimunkát, pedig három szintes házban élünk, két macska és egy kutya mellett. Dolgozom, mégis mindig rend van és tisztaság, sőt, mindennap főzve is van. Ugyan mi akkor a dolgo benne, hogy nem tudja valaki megoldani? Csecsemő mellett is sikerült. Nyilván kellemesebb, ha nem egyedül csinálja az ember, de simán meg lehet oldani egyedul is. Amúgy ha a kedves férj látástól vakulásig a munkahelyen lenne, akkor sikerülne egyedul?
2019. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!