Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hazastarsi vitak a hazimunka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hazastarsi vitak a hazimunka miatt: melyikunk hibaja?

Figyelt kérdés
Kettonk kozul nekem van teljes munkaidos allasom (szellemi munka, a fizetese tobbe-kevesbe elegendo a csaladunk eltartasahoz, a gyerekek tandijat is beleszamitva). A felesegem elsosorban haziasszony, idonkent vegzett szakkepesites nelkuli munkat, de az kulonbozo egeszsegi problemakat okozott neki (orvosi kezelest igenylo hatfajas, konyokfajdalmak), igy a magam reszerol konnyen el tudtam fogadni, amikor abbahagyta. Az en munkakorombe az is beletartozik, hogy hetente ketszer egy masik telepulesre kell mennem dolgozni, ilyenkor reggel fel 5-kor kelek fel (4-5 ora alvas utan) es este fel 10-re erek haza. Ezeken a napokon tehat napkozben az egesz hazimunka a felesegemre harul, ami estere elegge lefarasztja, es szeretne, ha legalabb egy reszet en csinaljam meg, amikor hazajovok (pl. mosogatas, a ruha kiszedese a mosogepbol es elhelyezese a szariton, neha egyes dolgok megvetele a boltban, amikor hazajovok). Ez onmagaban nem lenne kulonosebb problema, bar egy kicsit nehez, hogy a ket es fel oras utazas utan mindjart ezzel kell foglalkoznom, amikor hazaerek. A fo bajnak azt erzem, hogy estere o a faradsagtol mar eleg ingerult lesz, es barmilyen hibara duhosen reagal. Multkor peldaul szolt, hogy hazafele menet vegyek valamit a boltban, amit o a sulya miatt nemigen tudott volna a fajos karjaval hazacipelni. Az altalam vett termek dragabb volt, mint amilyet o akart, mire lehulyezett es sertodott hallgatasba burkolozott. Valamelyest arrol lehet szo, hogy amig var a hazaerkezesemre, addig egyre jobban felhuzza magat, es mire megerkezem, addigra mar gyakran eleve rossz hangulatban van. Az alvashiany meg a faradsag miatt viszont en is hamarabb idegesebb leszek, amikor a hazaerkezesemet valamilyen sertodott vagy kritikus beszolassal fogadja. Mit lehet ezzel kezdeni? Nekem kellene megertobbnek lennem iranta, vagy neki irantam, vagy kolcsonosen?

#házimunka #házassági konfliktus
2019. jún. 13. 11:23
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
78%

A feleséged menjen el dolgozni, adja haza a pénzt. Így te vállalhatsz kevesebbet, a házimunkát meg elosszátok egyenlően.

De! A te feleséged nem fog elmenni dolgozni, és a házimunkát sem szereti. Magyarul lusta. Szóval, nálatok ez már így fog maradni, ha nem lépsz a sarkadra, de nem fogsz, mert egy papucs vagy. Bocs, ha túl őszinte voltam, néha előfordul.

2019. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
96%

Reggel fél 5től este 10ig távol vagy és ezekkel vár haza??

Én szerintem megmondanám neki, hogy, ha magától nem veszi észre,akkor 17 órája távol vagyok... Szóval tuti nem fogok este 10kor kipakolni sehonnan.

Kérdés persze, hogy másik napokon mennyit segítesz be. inkább javasold neki, hogy ha ilyen fáradt feküdjön le, a házimunka megvár, de kínszenvedés erre hazajönni, hogy már előre azt várod, épp miért vagy hülye... Azért ennyi belátása lehetne neki is- amennyiben egyéb napokon besegítesz, ez a 2 nap nem a világ vége hetente

2019. jún. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
93%

Egész nap otthon van és nem tud végezni a házimunkával?

Akkor csinálja meg holnap. Mosni lehet egy nappal később is, pár tányér a mosogatóban szintén nem gond.

A gond az, hogy a feleségednek nem a könyöke fáj, hanem a munka.

2019. jún. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Mekkorák a gyerekek? A te szempontodból ezer pont, hogy hazahozod a pénzt és néha segítesz a házimunkában. Az ő szempontjából viszont lehet, hogy egész nap egyedül van és valami mást is szeretne csinálni és/vagy hiányzol neki és szeretné, ha inkább az életetek része lennél hétköznap is. Az is simán lehet a probléma része, ha más a bioritmusotok és te kibírod ennyi alvással, ő meg nem tud rád jókedvűen várni már/még. Persze igaz, hogy valamit valamiért, de érdemes lenne átgondolni, hogy ha mindketten rossznak tartjátok, ami most van, mit tudtok változtatni. Pl. lenne-e olyan munka, amitől nem fájdul meg könyöke, de annyit keres, hogy te többet lehess a családdal. Ezen kívül a házasság ilyen lefelé tartó szakaszaiban, amikor már a kedvesség is csak kötelesség lesz, kell SOS minimum egy napot eltölteni a gyerekek nélkül kettesben :) Akár csak otthon, amíg őket lepasszoljátok nagyinak, táborba vagy haverokhoz ottalvásra... vagy ha egyik sem megoldható, kivenni hétköznapra egy nap szabit vagy végső esetben beteget jelenteni.
2019. jún. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem vagy otthon az egész házimunka a feleségedre hárul, aki háztartásbeli? Neeeee! Milyen házimunkák vannak nálatok, amit napi 12 órában kell végezni és ennyire kivan tőle az a szegény asszony estére?

Nálunk én dolgozom kevesebb munkaórát (8-9 óra), a férjem nem helyben dolgozik, így + ott van neki az utazás. Mi úgy osztjuk el a feladatokat, hogy én csinálok mindent, ami benti (mosás, főzés, porszívózás, mosogatás stb.), övé a fűnyírás és a haszonállatok ellátása. Ha később jön haza, ami gyakran előfordul, akkor elintézem az ő feladatait is, mert nem várom el, hogy este 10-kor kezdje el a saját feladai ellátását. Ha én nem vagyok otthon pár napig, mert munkaügyben távol vagyok, akkor ő intézi a háztartás rám eső részét is. Ilyesmiből nem szokott lehülyézés, meg ordítás lenni.

Üljetek le beszélgetni, kérdezd meg, hogy mi bántja, mert szerintem valami bánthatja, ami nem a házimunka. Válassz ki egy nyugodt pillanatot és kedvesen beszélgess vele, ne csak egy ideges vagdalkozás legyen a beszélgetésből.

2019. jún. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Az o reszerol nem annyira lustasagrol van szo (a gyerekek altalanosba jarnak, nekik is o segit a tanulasban), inkabb arrol, hogy olyan merev szabalyokat allit fel a hazimunkara vonatkozoan, ami vegso soron ot magat is tulsagosan leterheli. Pl. a mosogatast meg KELL csinalni estig, bizonyos alkalmakkor ezt KELL fozni, pontosan EZT a termeket KELL megvenni, stb. Adott esetben o maga is ejjel 1-ig vagy 2-ig fennmarad valamilyen csomagolasi dolog miatt, mert annyi holmit keszit ossze, hogy nem lehet vele gyorsabban vegezni. A sajat munkamhoz en is ugy allok hozza, hogy inkabb fennmaradok egesz ejjel, de megcsinalom. Ebbol a szempontbol eleg hasonlok vagyunk, viszont en a magam munkajat egyedul is el tudom vegezni (o nem erdeklodik iranta, az pedig eszembe se jutna, hogy szidassal kenyszeritsem ra, hogy segitsen be nekem), mig o elvarja, hogy segitsek neki. Ot erthetoen zavarja, ha a het tovabbi ot napja kozul is tobb ugy telik el, hogy csak este jovok haza, mert valamilyen publikacion kell dolgoznom, engem viszont az zavar, hogy otthon csak ejjel tudok zavartalanul dolgozni. Azt nem bannam, ha az otthon toltott idobol x orat teljesen a hazimunkara, gyerekekre forditanek, y oraban pedig zavartalanul irnek valamelyik szobaban, de ugy nemigen tudok koncentralni, ha a felesegem tizpercenkent felbeszakit azzal, hogy csinaljam ezt vagy azt. Szoval, vegso soron mindkettonknek van oka az elegedetlensegre, de mas okokbol.
2019. jún. 13. 12:26
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt többrétű a baj. Az egyik, hogy otthon van, ingerszegény környezetben és ez fusztrálhatja is.

Másrészt nem tudja, milyen a munkád és lehet úgy gondolja, hogy mivel "csak szellemi", úgysem fáradsz el normálisan.

2019. jún. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz. Otthon leginkabb sorozatokat tud nezni, bar a baratnoivel gyakran talalkozik, veluk es a csaladjaval sokat beszel telefonon.
2019. jún. 13. 12:48
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Azzal azért remélem, tisztában vagy, hogy ezt a munkát a legtöbb nő simán megcsinálja napi 8-10 óra munka után.
2019. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
83%

Párom teljesmunkaidős, én részmunkaidős vagyok, így nekem több a szabadidőm. És a 95%-át meg is csinálom a házimunkának: főzés, mosás, takarítás stb.

Nem várom el, hogy csináljon bármit is, de ha elúszok valamivel, persze, hogy segít, de próbálok mindent megoldani és mire hazajön, tudunk együtt lenni.

2019. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!