Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hazastarsi vitak a hazimunka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hazastarsi vitak a hazimunka miatt: melyikunk hibaja?

Figyelt kérdés
Kettonk kozul nekem van teljes munkaidos allasom (szellemi munka, a fizetese tobbe-kevesbe elegendo a csaladunk eltartasahoz, a gyerekek tandijat is beleszamitva). A felesegem elsosorban haziasszony, idonkent vegzett szakkepesites nelkuli munkat, de az kulonbozo egeszsegi problemakat okozott neki (orvosi kezelest igenylo hatfajas, konyokfajdalmak), igy a magam reszerol konnyen el tudtam fogadni, amikor abbahagyta. Az en munkakorombe az is beletartozik, hogy hetente ketszer egy masik telepulesre kell mennem dolgozni, ilyenkor reggel fel 5-kor kelek fel (4-5 ora alvas utan) es este fel 10-re erek haza. Ezeken a napokon tehat napkozben az egesz hazimunka a felesegemre harul, ami estere elegge lefarasztja, es szeretne, ha legalabb egy reszet en csinaljam meg, amikor hazajovok (pl. mosogatas, a ruha kiszedese a mosogepbol es elhelyezese a szariton, neha egyes dolgok megvetele a boltban, amikor hazajovok). Ez onmagaban nem lenne kulonosebb problema, bar egy kicsit nehez, hogy a ket es fel oras utazas utan mindjart ezzel kell foglalkoznom, amikor hazaerek. A fo bajnak azt erzem, hogy estere o a faradsagtol mar eleg ingerult lesz, es barmilyen hibara duhosen reagal. Multkor peldaul szolt, hogy hazafele menet vegyek valamit a boltban, amit o a sulya miatt nemigen tudott volna a fajos karjaval hazacipelni. Az altalam vett termek dragabb volt, mint amilyet o akart, mire lehulyezett es sertodott hallgatasba burkolozott. Valamelyest arrol lehet szo, hogy amig var a hazaerkezesemre, addig egyre jobban felhuzza magat, es mire megerkezem, addigra mar gyakran eleve rossz hangulatban van. Az alvashiany meg a faradsag miatt viszont en is hamarabb idegesebb leszek, amikor a hazaerkezesemet valamilyen sertodott vagy kritikus beszolassal fogadja. Mit lehet ezzel kezdeni? Nekem kellene megertobbnek lennem iranta, vagy neki irantam, vagy kolcsonosen?

#házimunka #házassági konfliktus
2019. jún. 13. 11:23
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menjen el dolgozni vagy valamit tanulni. Meg sportot és pszichológust ajánlom. Te pedig szerintem nyugodtan nyisd ki a szád, hogy szükséged lenne otthon is egy pici magányra, ezt iktassátok be. Egyébként szoktál neki udvarolni még, kifejezed felé a szereteted meg hogy nőnek tartod ill. észre veszed, megköszönöd, amit megcsinált? A legtöbb házasságban ez szokott probléma lenni, hogy megszokják, hogy a másik úgyis ott van, aztán elkezdik pont azokat a dolgokat hanyagolni, amire nekik is szükségük lenne (elismerés) és várják, hogy majd cserébe, ha a másik is.
2019. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Persze, en mindig megkoszonom neki, igyekszem kedveskedni is neki. O az elobbire gyakran ugy reagal, hogy "ne komediazzal," a masodikat pedig elharitja.
2019. jún. 13. 14:47
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a 19. válaszodban remekül összefoglalod a lényeget, szerintem jól látod a dolgot. Miért nem tud a szakmájában elhelyezkedni? Nem tudna valami mást tanulni, nyelvet például? Nem tudna irodai munkát keresni, ahol nem kell fizikai munkát végezni?

Nehéz lehet azért neki is, hogy nem jött össze az élet, de az emberben van egy jó adag ambíció, alkotásvágy, nem is tudom, hogy hívjam... és valahol ki kell törnie. Ez a lehető legrosszabb módja ennek. Lehet vele beszélgetni? Nem akarnál vele leülni egy sörrel, hogy átbeszéljtek, neki mire lenne szüksége, és neked mire?

2019. jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem megy el akkor tanulni balamit, hogy olyan állást is kapjon? Úgy érzem, hogy a feleséged hisztizni nagyon tud, de tenni azért, hogy változzon nem. Nagyon fusztráló személyisége lehet.

Gyerekek kirepülnek, bele fog dilizni.

30n

2019. jún. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Amikor megismerkedtunk, volt allasa, de alacsony fizetessel es az egeszsegere is artalmas volt. Amikor osszehazasodtunk es mashova koltoztunk, o elkezdett foiskolara jarni, hogy jobb allast kaphasson (a tandijat en fizettem, mert nekem mar volt munkam). Amikor azonban megszuletett az elso gyerekunk, a felesegem nem tudta befejezni a foiskolat. A frusztraciojahoz alighanem ez is hozzajarult, bar a foiskolai evei idejen is jobban foglalkoztatta az, hogy engem raneveljen a hazimunkara, illetve hogy gyerekunk legyen, mint a tananyag.
2019. jún. 13. 17:06
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

De akkor ezt ő szúrta el. Szerintem be se akarta fejezni a főiskolát, azèrt kellett a gyerek, rá tudta fogni. Pedig a gyerek nem kifogás, halaszt 1 èvet, amíg szül, meg pici a gyerek, aztán befejezi. Tudod hányan tanulnak gyerek mellett is?

Szerintem az itt a gond, hogy kezdettől fogva ő irányít tèged, meg tart valamilyen szinten "terrorban". Te meg papucs vagy, ès hagyod magad, sőt mèg asszisztált is hozzá.

Simán ki kellene osztanod, hogy ő van otthon egèsz nap, az ő munkája a házimunka, vègezze el, ne tèged farasszon mèg vele este 10-kor.

Akármilyen elvárásai is vannak magával szemben, akkor is, iskolás gyerekek mellett, akik eleve dèlután èrnek csak haza, nehogy már ne jusson ideje a házimunka elvègzèsère. Nevetsèges.

Èn is az egyenlősèg híve vagyok, tehát hogy igenis a fèrfinak is kutya kötelessège a háztartás, na de nem ebben az esetben. Ha az egyik fèl munka helyett otthon van, akkor igenis bírkózzon meg ő a háztartás feladataival.

Te meg szedd már össze magad, ès kicsit állj már ki magadèrt!

2019. jún. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a felesèged talált magának egy balekot, aki eltarthat, mellè házimunkát is beosztható zokszó nèlkül, ès mindemellett mèg kedveskedik is úgy, hogy viszonzáskèpp sz.rt se kap. 😃

Nem kell sajnálni, hogy ingerszegènyen èl, meg nem kap normális munkát amit vègezhetne...Mèg az elejèn tènyleg úgy tűnt, de az utolsó hsz-ból egyèrtelműen kitűnik, hogy ezt ő rendezte magának. Egyszerűen büdös a munka. Különben tenne ellene. De nem akar ugye, kènyelmes ez neki így. Hagyjuk már, hogy nem lustaság, mert tanul a gyerekekkel, ezt más munka után is megteszi.

Nekem normális fèrjem van, számíthatok rá mindenben. De ha ilyen helyzetben este fáradtan hazaèrvèn mèg kezèbe nyomnám a mosogató szivacsot, hát asszem nem tennèm zsebre amit kapnèk. Ès teljesen jogosan.

Ideje lenne felèbredned...

2019. jún. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú, hogy mindent az egészségügyi állapotára fog. Ha valóban nagy a baj, akkor százalékoltassa le magát, lesz valami bevétele. Ha nem annyira súlyos, megfelelő kezelést kell választani.

Én a válaszaidból azt veszem ki, hogy téged a "golyóidnál" fogva rángat. Túl sok hatalmat kapott, nem kell dolgoznia, nem kell a családi kasszát gyarapítania, egész nap ráér, barátnőkkel kávézik, gondolom kozmetikus, fodrász, műköröm is van... Lassan a házi munkát se végzi el, és a végén te fogsz este a gyerekekkel tanulni, mert "szeeegéény drága feleséged nincs jól".

Kérdező, ez egy anonim oldal.. Mi a feleséged betegsége?

2019. jún. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Egèsz nap rá marad a háztartás iskolás! gyerekek mellett ès szegènyke elfáradt estère, ès mèg neked kell besegíteni? Ez most komoly?? Jèzus...

B..tud, nem a háztartás a dolga jelen esetben?

A munkáról meg annyit, hogy kifogás hegyek... Èn is szakkèpzettsèg nèlküli irodai munkát vègzek, van vègzettsègem, de nem abban dolgozom. Barátnőm szintèn vègzettsèg nèlkül, fèlbehagyott főiskolával 9 èv otthonlèt után (3 gyerek született közben) kb. 1 hónap alatt talált irodai munkát, ès a fizu sem rossz, ès nem Bp. Aki keres, meg dolgozni akar, az talál. Most azèrt vannak elhelyezkedèsi lehetősègek.

Úgyhogy ideje válaszút elè állítani. Vagy eltakarodik dolgozni, hogy csak úgy porzik utána a levegő, vagy hajlandó normálisan, maradèktalanul ellátni a házimunkát. Ès nyugodtan meg lehet sèrtődni (mármint neki), majd rájön.

2019. jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
23%

Mi nagyon elfoglaltak vagyunk. Igy oldottuk meg:



Mosogatas: papirtanyer mindenre,ivas asvanyvizes uvegbol, en mindent nyersen eszek,az elettarsametterembe jar


Mosas: nekem mindenem fekete,muszalas,gyurodesmentes. Mindent egybe mosok30 fokon. A baratom maganak mos. (Majd rajon az egy szin mindenben elonyeire)


Takaritas: neha soprunk.


Agy: lepedo lemoshato szivaccsal. Agynemu fekete gyurodesmentes selyem. Neha mossuk.


En is hatfajos vagyok. Sajat cegem van,rengeteg surgos hataridos munkaval,amit nem tudok masra bizni legtobbszor.


Probaljatok ki! Nekunk jol bevalt!!


N/35, F/39

2019. júl. 21. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!