Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hazastarsi vitak a hazimunka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hazastarsi vitak a hazimunka miatt: melyikunk hibaja?

Figyelt kérdés
Kettonk kozul nekem van teljes munkaidos allasom (szellemi munka, a fizetese tobbe-kevesbe elegendo a csaladunk eltartasahoz, a gyerekek tandijat is beleszamitva). A felesegem elsosorban haziasszony, idonkent vegzett szakkepesites nelkuli munkat, de az kulonbozo egeszsegi problemakat okozott neki (orvosi kezelest igenylo hatfajas, konyokfajdalmak), igy a magam reszerol konnyen el tudtam fogadni, amikor abbahagyta. Az en munkakorombe az is beletartozik, hogy hetente ketszer egy masik telepulesre kell mennem dolgozni, ilyenkor reggel fel 5-kor kelek fel (4-5 ora alvas utan) es este fel 10-re erek haza. Ezeken a napokon tehat napkozben az egesz hazimunka a felesegemre harul, ami estere elegge lefarasztja, es szeretne, ha legalabb egy reszet en csinaljam meg, amikor hazajovok (pl. mosogatas, a ruha kiszedese a mosogepbol es elhelyezese a szariton, neha egyes dolgok megvetele a boltban, amikor hazajovok). Ez onmagaban nem lenne kulonosebb problema, bar egy kicsit nehez, hogy a ket es fel oras utazas utan mindjart ezzel kell foglalkoznom, amikor hazaerek. A fo bajnak azt erzem, hogy estere o a faradsagtol mar eleg ingerult lesz, es barmilyen hibara duhosen reagal. Multkor peldaul szolt, hogy hazafele menet vegyek valamit a boltban, amit o a sulya miatt nemigen tudott volna a fajos karjaval hazacipelni. Az altalam vett termek dragabb volt, mint amilyet o akart, mire lehulyezett es sertodott hallgatasba burkolozott. Valamelyest arrol lehet szo, hogy amig var a hazaerkezesemre, addig egyre jobban felhuzza magat, es mire megerkezem, addigra mar gyakran eleve rossz hangulatban van. Az alvashiany meg a faradsag miatt viszont en is hamarabb idegesebb leszek, amikor a hazaerkezesemet valamilyen sertodott vagy kritikus beszolassal fogadja. Mit lehet ezzel kezdeni? Nekem kellene megertobbnek lennem iranta, vagy neki irantam, vagy kolcsonosen?

#házimunka #házassági konfliktus
2019. jún. 13. 11:23
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Mièrt emeletes ki a kèrdèst, van valami fejlemèny?
2019. júl. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
63%

Egyértelműen túl hisztis a nejed.

Ülj le vele megbeszélni ezt, hogy neked nagyon fáj, ha úgy jössz haza, hogy kiabál veled. Őszintén egy ing vagy egy másik termék hazahozatala nem indok arra, hogy a párunknak essünk.

Egyébként szex mennyire van?

2019. júl. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a válaszokat, de most komolyan, reggeltől késő estig dolgozol, és a feleséged elvárja, hogy még utána otthon is szorgoskodj? Milyen házimunka fárasztja le egész nap annyira, hogy a teregetést, mosogatást meghagyja neked? Mégis milyen házimunka van nap mint nap!? Nem kell minden nap takarítani, nem kell minden nap mosni. Főzést is meg lehet oldani két naponta. Vásárolni mi, napokig nem szoktunk. Tehát ami olyan, hogy minden nap meg kell csinálni, az a mosogatás. Ha ehhez hozzácsap minden nap egyféle tennivalót, akkor nem megeröltető számára, de minden mindig rendben van.
2020. nov. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Látom nem mai a kérdés...

Van egy frusztrált, sikertelen lusta feleséged, aki az "egészségi " állapotára fog mindent

Közben még téged is halálra b@szt@t,gallér,meg tökömtudja mondvacsinált dolgok miatt...

mert nehogy már te különbnek érezd magad nála.

Bár nem kapcsolódik a kérdéshez..gondolom szex se nagyon van.

Az ilyen nők szoktak nagy kegyesen lefeküdni kb félévente a párjukkal ,aztán nem értik miért lép le mellőlük az ember.

Hát mert semmi pozitívumot nem tud beletenni a kapcsolatba. Amit mégis, azt egyből tönkre is vágja a viselkedésével.


A környezetemben van 3 ilyen házasság....

Eleinte sajnáltam a fickókat. Aztán rájöttem, hogy ezek -tökre megérdemlik egymást.

2020. nov. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Nem mondhatnam, hogy megerdemeljuk egymast. Ha nem lennenek gyerekeink, biztos mar reg elvaltam volna, de mivel ok mindkettonkhoz ragaszkodnak, nekik okoznek fajdalmat es csalodast. Az egyebkent teljesen igaz, hogy a felesegem a szexet is elvbol elutasitja mar tobb mint egy eve, illetve mindenfele egyoldalu, egeszen mas termeszetu feltetelekhez koti, amit en zsarolasnak erzek.
2020. nov. 7. 08:18
 36/39 anonim ***** válasza:

Nem sértésnek szántam a megérdemlitek egymást...

Talán kicsit érezteti veled, hogy a helyzet a te hibád is.

Ennyire nem szabad hagyni hogy egy ember a másik fejére nőljön ,ez a része a te hibád.

Jó dolog a háztartási munka megosztása...de nem úgy ahogy nálatok működik.

Szimplán kihasznál és még bűntudatot is kelt.



Azt kell eldönteni, hogy akarsz e javítani rajta, akkor hosszú út lesz és kemény munka mindkettőtöknek.

2020. nov. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Nőként irom hogy ezt 8 óra munka mellett simán megcsinalom. A párom főzni szokott, en a többit, én nem is szeretném ha takarítana. Megcsinálja a javítasokat még (mindig van vmi), kerti munka.

Nekem gáz ha vki egész nap otthon van es nem végez estére se.

2020. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
36/37: Igen, ez igaz. En az egyenloseg es az udvariassag elvebol kiindulva nem is gondoltam arra, hogy parancsoljak neki vagy erovel rakenyszeritsek valamit, amihez nincs kedve, o viszont minden tovabbi nelkul megteszi, es ha ellenallok, duhbe jon. Ez igy nagyon egyenlotlen.
2020. nov. 7. 20:56
 39/39 A kérdező kommentje:
37/38: Igen, az azert elarul valamit a helyzetrol, hogy o rendszerint talal ra idot, hogy filmet nezzen, de ha en probalnam meg, mindjart panaszkodna, hogy lopom az idot. Az valahogy megerti es elviseli, amikor valamilyen surgos keziraton dolgozom otthon, de kozben duzzog miatta, hogy emiatt nem veszek reszt a hazimunkaban, illetve adott esetben felbeszakit, hogy akkor most azonnal csinaljam meg ezt vagy azt (vigyem ki a ruhat a szaritora, vegyem ki a porszivot, stb.). Szivesen meg is teszem, mert ha tudok segiteni, miert ne, csak az idegesit, hogy ennyire azonnalra kell neki, es kozben nemegyszer surget, hogy csinaljam mar gyorsabban.
2020. nov. 7. 21:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!