Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös nyaralás esetén mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös nyaralás esetén mit tegyen az a fél, akinek diák volta miatt nincs fix és elegendő bevétele, de a másik, már dolgozó fél Olaszországba akar menni vakációzni?

Figyelt kérdés

- kérjen a szülőktől pénzt?


- vegyen fel alacsony összegű hitelt?


- a tandíjra való megtakarításához nyúljon?


- vagy azt a pénzt, amit nyáron keres, és a következő tanévre tenné félre, azt mégis fordítsa a nyaralásra, de így ősztől lesz anyagilag nehézt helyzetben?


- vagy ne menjen el ilyen feltételek mellett nyaralni?


- vagy kérje meg a párját, hogy ő finanszírozza?



2019. jún. 17. 16:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha én dolgozok, a párom diák és én azt mondom, hogy márpedig én Olaszországba akarok menni nyaralni, akkor nálam az automatikus, hogy a kereset nélküli párom részét is én állom. Ez miért is kérdés egyáltalán?
2019. jún. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyaralásra nem veszünk fel hitelt, szóval ez teljesen kilőve.

Ilyen esetekben az alacsonyabb keresetűhöz kell igazodni. Ő neki mi fèr bele. Ha a másik fèl ragaszkodik a drágább úthoz, akkor illene felajánlania, hogy egy rèszèt állja a párjának.

Azt nem várhatja el, hogy a tanulmányok hoz szüksèges összeghez nyúljon a másik, meg hitelt vegyen fel.

2019. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
96%
Sok párok közötti pénzről szóló kérdésben nem értek egyet a többi hozzászólóval, itt viszont én is csak ismételni tudom: ha nekem lenne álmom egy nyaralás, ahol ilyen helyzetben lennénk párommal, akkor egyértelműen én állnám az ő részét is. Ha ez nem menne, akkor igazodnék hozzá, nélküle tuti nem mennék.
2019. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, hogy neked erre nincs pénzed. Azután majd kiderül, hogy hogyan gondolta. Fizeti e a részed, vagy inkább el sem visz.
2019. jún. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
20%
Én nagyon kellemetlenül érezném, ha a pasim fizetne helyettem egy ekkora összeget. Nem akartam soha kitartott lenni, ez pedig annak az előszobája.
2019. jún. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem egy hosszabb kapcsolatban nincs ebben semmi utolsó. Az ember alap esetben egy életre tervez azzal, akivel együtt van. Az élet számos területén sok minden lesz még közös, szerintem ha tanul a kérdező, és komoly a kapcsolat, nincs ebben semmi.
2019. jún. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
64%
Hát ezt ebben az esetben nem tudjuk, hogy mennyi ideje vannak együtt. Nálam ez fél éves kapcsolatban került elő, én kellemetlenül éreztem volna magam.
2019. jún. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hitel és tandíjhoz nyúlás nagyon rossz ötlet, ne tedd. Szülőktől én nem kérnék (tanulok én is), pedig valószínűleg adnának, de mégis olyan kellemetlenül érezném magamat, hogy nélkülük akarok nyaralni, de az ő pénzükből. A legjobb megoldás, hogy megbeszéli a pár, hogy az egyik félnek erre nincs kerete, és megoldásra jutnak: vagy másik helyet választanak, vagy az anyagilag tehetősebb fél felajánlja, hogy besegít a költségekbe, ha már ő ragaszkodik Olaszországhoz. Hosszú, komoly párkapcsolatban szerintem nincs ezzel gond. Nekem az nagyon rosszul esne, ha a párom inkább nélkülem menne. Amúgy Olaszország melyik részére mennétek, milyen programokra, milyen szállásra, ebben nem lehet kompromisszumot kötni? Azért kérdezem, mert mi tavaly voltunk 9 napot Toszkánában, és nevetségesen olcsón akár mondjuk egy Balatonhoz képest. Igaz, utószezonban, kempingben (beépített sátorban, tűzhellyel, hűtővel, rendes ággyal), főleg magunknak főztünk és semmi extra borsos programon nem vettünk részt, mégis azt mondom, hogy felejthetetlen élmény volt, kocsival mentünk, megnéztük Velencét, Pisát, Veronát.. 🙂
2019. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!