Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Buta kérdés, de ilyenkor mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Buta kérdés, de ilyenkor mi van: ha úgy érzem, szakítani kéne, de ekkor meg hirtelen erősebben érzem, hogy szeretem bárminél, és képtelen vagyok rá?

Figyelt kérdés

Emberileg tényleg szeretem és fontos nekem, 7 éve vagyunk együtt ( 27N). A probléma az, hogy a vonzalom, a szexuális életünk nem az igazi már régóta.. Mostanra már többször próbáltunk javítani rajta. Az a baj, hogy mostanra már tisztult annyit a dolog, hogy úgy látom, ha eddig nem sikerült az elmúlt évben visszahozni/javítani ezen, akkor később sem lesz jobb.


Fáj, mert a kapcsolattal nincs gond, soha jobbat sem kívánhatnék, bármikor bármiben számíthatunk egymásra, első helyen voltunk/vagyunk mindig egymásnak.. És fontos számomra nagyon.

Másfelől:

A szex viszont ritka, havi 1 kb, vagy 2-3 hetente van. És rettegek így családot alapítani. A szívem szakad meg egyszerűen.


Most már eljutottam magamban arra, hogy nem lenne jó így házasodni, és szakítani kéne, de ilyenkor meg hirtelen felértékelődik, felerősödnek az érzelmeim, ilyenkor erősen érzem, hogy szeretem. - Míg a hétköznapikban nincs ez ilyen intenzíven meg bennem.


Ha rávenném magam a szakításra akkor ez mind megváltozik és a bőgés jön rám. Egyszerűen ez a probléma nehéz számomra, sosem dilemmáztam semmin ennyit az életemben, nem tudom mit kellene tennem, és egyre nagyobb a nyomás.. Megállapodni így, vagy fájdalmasan búcsút venni?


Nem szoktam ugrálni a kapcsolatokban, 7 éve vagyunk együtt, de a vonzalom nem fog változni, sajnos már 2x volt emiatt kisebb-nagyobb hullámvölgy. (ekkor sem engedtük el egymást, hanem megpróbáltuk megjavítani).


Volt valaki hasonló helyzetben?



2019. júl. 4. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt.Kb. 1 évig tartott ( a rossz időszak).Nem szakítottam.És mintha javult volna a helyzet.Azóta hetente együtt vagyunk ,de van,hogy többször is akkor egy nap.Nem hoztam fel a témát,őrlődtem,ahogy te.Aztán belőle bukott ki( nem volt komoly beszélgetés),hogy nem bízik bennem 100%,meg neki valami nem Ok...Annyit tettem,hogy igyekszek a kedvében járni.Próbálok nem csak magamra gondolni,mivel sajnos ez jellemző rám...tudom,hogy ez így nagyon àltalànos megfogalmazás,de pl.ilyen apróságokra gondolok,hogy szombat reggel nem megyek el ruhàkat venni,hanem megvárom,hogy felkeljen és reggelit készítek,vagy ha vacsorára pizzát rendel,nem hisztizek,hogy egészségtelen,vagy ha szar kedvem van,nem depizek előtte stb...sajnos mindezek ellenére bennem is felmerül alkalomadtàn a szakítás gondolata,viszomt veled ellentétben nekem több többéves kapcsolatom is volt.A következő sem lenne sokkal jobb,csak ideig óráig.
2019. júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
50%
Akarhogyan nezzuk a szex is nagyon fontos egy kapcsolatban, sajnos mindenkinek mas igenyei vannak es az se megoldas, hogy akkor most egy gyors menet mert a masik akarja. Te esetedben SZERINTEM (tehat semmi sincs kobe vesve) hiaba maradnal vele csak azert mert 7evet lehuztatok szerelemben. Gyerekvallalas pedig egy nagy nem! Ha most apro vitak vannak mi lenne egy apro elettel ami osszekot, ugy nehezebb viszakozni. Ha mar te is tudod hogy ezt kene tenni es szamodra igy lenne a legjobb es tenyleg nem all mododban vagy mar nem latsz mas lehetoseget a valtozasra, jo korulmenyek kozott valljatok el egymastol. 7ev utan nyilvan kialakul egy eros kapcsolat ket ember kozott, de ha nincs meg a szikra hiaba probalsz tuzet csiholni. A legjobb megoldas az lenne ha ket kulonfele iranyba indulnatok de nem lepnetek ki a masik eletebol. Lehet egy szerelmet elvesztesz de remeljuk egy jo baratot nem fogsz! ❤️ Sok sikert, drukkolok!
2019. júl. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"A következő sem lenne sokkal jobb,csak ideig óráig."

- Na ettől is félek, valóban nekem nem volt más hosszú kapcsolatom, nem tudom, hogy alakulna mással, és ez is idegesít, mert nem tudom, mi a normális.. De itt is írnak 10+éve kapcsolatban lévők, akiknél nem halt meg a vonzalom, hanem ugyanúgy rendszeres a szexuális életük, kívánják a másikat, szóval nem tudom elhinni azt, hogy minden kapcsolat kifullad szexuálisan pár év után.


És nem a rózsaszín ködös szerelmet keresem meg hasonló álomvilágot, hanem a szexuális része lenne jó, ha jobban élne.


-Ugyanakkor.. itt nincsenek ilyen gondok, nem figyelmetlenségből vagy önzőségről van szó.. Sőt, mi 2x ezt meg is beszéltük már egymással nyíltan. Nincs vele semmi gondom, ahogy neki sincs velem, csak a vonzalom nem az igazi..


#2 Köszönöm! Nagyon kedves vagy, jól esett, ha úgy alakulna tudom, hogy nem válnánk el rosszban, erről is esett már szó egy hullámvölgyünkben.

2019. júl. 4. 23:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
7 év a mai világban már rekordnak számít. Az a baj, hogy ha rászánod magad a szakításra, az mindenkinek fájdalmas lesz. Ha viszont nem, akkor talán soha nem leszel teljesen boldog, hiszen nem tudhatod milyen mással. Vagy csak utólag jössz rá, hogy milyen boldog voltál a mostanival. Hát elég s*ar egy helyzet...
2019. júl. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáltátok már a kis átalakulást? (Pl hajszín hajhossz, szakáll forma és új hobbi, tánctanfolyam, bármi) Ha ennyire szeretitek egymást csak lehet egy kicsit ezzel játszani hogy új legyen a másik. Főleg ha régen teljesen jó volt.
2019. júl. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár mögöttem nincs egy ennyire hosszútávú kapcsolat tapasztalata, de én is azt mondanám, mégiscsak meg kéne valahogy próbálni visszahozni azt a szikrát. Annyi történetet hallottam már hosszú házasságokról, s rendre arról beszélnek, hogy igen, a szikra el-el fog tűnni, de vissza kell hozni, vissza lehet.

Ha ketten nem megy, akár menjetek párterápiára. Nem szégyen szerintem. Ott lehet találnátok technikákat rá, hogyan lehet visszahozni a tüzet, amit a későbbiekben is alkalmazhaznátok. Ha a szíved szakadna meg és csak a szexuális élettel vannak gondok, akkor egy próbát megér.

Szerintem akkor lenne érdemes befejezni, ha a személyiségben lenne valami ennyi idő után, ami elfogadhatatlan, vagy nagyon zavaró, és ha elkezdenének érdekelni mások.

2019. júl. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, próbáltunk már több dolgot, volt egy hullámvölgyünk amikor majdnem szakítás is volt, de végül kitartottunk..


Építettünk be közös hobbikat, újat is, azóta több időt is töltünk együtt, pl nem hanyagolja el a nyaralást, (tavaly ez nem volt meg), azóta erre figyel. Persze vannak szürke és fáradt napok, de tudom, hogy ez ilyen.


# 6

Sajnos én erre is tudok példát, közvetlen baráti kapcsolataimból, ahol ilyen miatt siklott ki 5-6 éves kapcsolat... Nagyon szerették egymást de szexuálisan 0 felé konvergált náluk is a vége felé. Nekik is fájt. De amin meglepődtem, hogy hiába bőgte ki magát fájt nagyon, pár hónappal később, mikor megkérdeztem, nem bánta-e meg.. Azt mondta mégis, hogy nem, hiányzott neki ez a része is.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy én ezen már jó ideje gondolkozom, mi lenne a jobb, mikor csinálok nagyobb hülyeséget.. Így "anya korba" érve, már nem tudok és nem is akarok ezen dilemmázni, meg szeretném szüntetni ezt magamban, de valamiért nem megy.


Félek attól, hogy a szexuális része így marad közöttünk, és hosszú távon nézve nem biztos, hogy ez jó lenne bármelyikünknek is.. Pedig jobb nem lett ha visszanézek, hiába maradtunk együtt. Az az érzésem, hogy bármit teszek, fájni fog..

2019. júl. 14. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!