Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Maradjak ebben a kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maradjak ebben a kapcsolatban tovább?

Figyelt kérdés
Párommal azt érzem kihűlt a kapcsolatunk,valami megváltozott. Én munkahelyet váltottam ahol a munkarend is elég fárasztó. Emiatt ritkábban főzöm és fáradtabb is vagyok elég sokszor. Páromnak ez nem tetszik,szeretné ha olyan lennék mint a kapcsolatunk elején. De azóta eltelt 2.5 év,mögöttünk van elég sok veszekedés. Eleinte jól megvoltunk,mostanra már nincs kedvem igazodni az elvárásaihoz. (főzés,késői elalvás,szex) Ahogy írtam,a munkahelyem is fárasztóbb lett,de nem akarom semmiképp otthagyni. Páromtól jóval több megértést várnék,azt sem értem ha ő van itthon szabadnapon miért nem ő főz meg. Egyszer kétszer megtette,de ennyi. Egyébként nem tetszését fejezi ki ha nincs ebéd. Szeretem őt,de nem érzek örömöt mellette az életben. Ez normális más pároknál is?
2019. júl. 22. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Meg sem akarod erőltetni magad,hogy jobb legyen.Olyan vagy,mint aki nem tud elnézni a veszekedések felett,és ott van benned minden,ami a 2,5 év alatt történt.Hát így nehéz is lesz jól érezni magatokat együtt.
2019. júl. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Nincs az a szerelem, ami miatt megéri boldogtalannak lenni. Nálunk az a normális, hogy mindketten önálló életképes felnőttek vagyunk és tiszteljük egymást. Ebből következik, hogy a házimunka és a főzés is közös, nem pedig egy egyoldalú elvárás, hogy minden nap munka után még nekiálljak főzőcskézni. Szeretek főzni amúgy és gyakran szoktam, de ha valamiért nincs kedvem hozzá - nem kell kifogást keresnem vagy megindokolnom - akkor vagy főz ő, vagy rendelünk vagy csak tojunk rá és eszünk hideget. Nem kényszerítjük egymást semmire, nem támasztunk ilyesmi elvárásokat, nem stresszforrás.

A másik pedig a sok felhalmozódott sérelem. Ha nem tudod elengedni azokat a tüskéket, akkor persze, hogy nem tudod magad jól érezni mellette. Ehhez folyamatos nyílt kommunikációra lenne szükség közöttetek, de ha a párod nem partner ebben, akkor te fejre is állhatsz, egyedül soha nem leszel képes ezt megjavítani. Ezt így elmondtad neki? Mit reagált?

2019. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Te nem vagy cseled es jo lenne ha ezt vele is tudatnad!
2019. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A sérelmeket azért nem tudom elengedni mert azóta sem értette meg miért veszekedtem vele. Csak hajtja a magáét,persze én is. Mindketten úgy érezzük hogy igazunk van. Én mindig magyarázom neki az érveimet,ő szintén az övét. Igen többször mondtam már neki hogy normális ha fáradtabb vagyok,és azt is hogy munka mellett teher a főzés. Valamint ha szabadnapos ő is megteheti. Ez láthatólag nem tetszik neki,nyilván előttem máshoz volt szokva egy nőtől. Azt nem mondtam hogy már nem vagyok boldog mellette,ennyire nem akartam megbántani. De szerintem látja,azt hiszi más tetszik azért. Pedig szó sincs ilyesmiről. Csak belefáradtam az elvárásokba.
2019. júl. 22. 19:01
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez oda-vissza működik.Ő is belefáradhatott.Ha nem egy nyelvet beszéltek felesleges egymás idejét rabolni.(1)
2019. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem sikerül megbeszèlnetek ès kompromisszumot kötni, akkor bizony nincs èrtelme a kapcsolatnak.

Ő vègez valamilyen házimunkat, ha már főzni nem akar? Vagy minden rád hárul? Valahogy meg kellene èrtetni vele, hogy ezek a dolgok nemcsak a nők feladatai, fel kellene nőni a 21 századhoz, amikor a nők már ugyanolyan dolgozó emberek mint a fèrfiak (nem úgy, mint a règmúlt időkben, mikor a nők mèg tènyleg többnyire háztartásbeli el voltak, a fèrfiak meg csaladfenntartók), ugyanúgy elfáradnak, nekik is 24 óra egy nap, vágynak pihenèsre is, ès nem arra, hogy munkából hazaèrve mèg kiszolgálja a Zurát. Ès a fèrfiak ugyanúgy kèpesek házimunkát ellátni, ugyanis a lábuk közti hombilimbi nem akadályozza semmiben. Főzzetek együtt, vagy ha ennyire teher a főzès, ès egyikőtök sem akarja csinálni, akkor mièrt nem rendeltek inkább? Legalább a hètköznapokon.

Valahogy csak meg kellene hallgatni tök egymást, ès valamifèle kompromisszumra jutni, különben nem fog működni.

2019. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Párom nem akarna rendelni mert megszokta hogy otthon főzött ebédet eszik. Nem tudjuk megbeszélni mert szerinte én nem végzek olyan fizikai munkát mint ő,ezért nem is lehetek igazából fáradt.
2019. júl. 22. 20:36
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Igazuk van, ez oda-vissza megy már.


Talán egyikőtök sem boldog már ebben a kapcsolatban, nem csak te viseled rosszul hanem valószínűleg ő is. Őt is meg lehet értewni.


Ha egyikőtöknek sem jó így, és képtelenség változtatni rajta akkor...

2019. júl. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ne már! Nem...nem normális! Ha otthon főzött ebédet akar, akkor főzzön magának. Nyugodtan lehet enni 2-3 napig is egy kaját, ha jó hűtőtök van. Ha fáradt vagy miért ne alhatnál és normális kapcsolatokban a szex nem elvárás és nem kényszer. Máshoz szokott? Akkor keressen másik rabszolgát, Te meg egy felnőtt férfit.
2019. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Aha, ő nem èrt meg, csak elvárások vannak. Megszokta, hogy otthon főzött ètelt eszik? Ez mire mentsèg? Hogy elvárásai legyenek? Akkor főzzön magának! Nem tudom te mit dolgozol, de a szellemi munka tud ugyanolyan fárasztó lenni. Ha ő ezt nem látja át, mert úgy èrzi körülötte forog a világ, ezèrt ki kell szolgálni, ès meg sem akarja èrteni a másikat, hát èn ilyen pasi mellett nem maradnèk. Ennek így semmi pozitív jövője nincs.

Azt mèg megteheted, hogy kicsit "bekemènyítesz, ès kiállsz magadèrt. Lehet hogy akkor előbb utóbb belatóbb lesz.

Pl. Megmondod, hogy most nem fogsz főzni, úgyhogy ha főtt ètelt szeretne, rajta a sor. Te meg rendelj a munkahelyeden kaját, aztán kèsz. Majd ő is megoldja. Ès ne legyen lelkifurdalásod miatta, mert bevágja a durcát. Kit èrdekel? Senkit. Van kèt keze, tud olvasni, megoldja. Úgy ahogy te is, mikor fáradtan hazaèrsz. Neked is lehetnek elvarásaid, nem csak neki. Mint pl. az, hogy nem egy önző, lusta phaszkalapot akarsz magad mellè, aki lebecsülni a te munkád, belè fektetett energiád.

Szóval egy kicsit becsült többre magad, ès ne fèlj kiállni magadèrt. Ne felemlítsen meg az, hogy ő ezèrt megharagszik. Haragudjon, majd ha nem kuncsorogsz utána talán elgondolkodik.

Ha még nem, ès ez az egèsz nem vezet eredmènyre, akkor te is tudod, hogy nem kar ezèrt a kapcsolatèrt...

2019. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!