Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Titeket zavar, ha netes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavar, ha netes ismerkedésnél (pl. Tinderen) az illető folyamatosan rövidítéseket használ és/vagy nem használ ékezeteket?

Figyelt kérdés

Tegnap átjött az egyik barátnőm és mondta, hogy Tinderen elkezdett beszélgetni egy sráccal, aki szimpatikus volt neki, de annyira idegesítette az, ahogyan írt, hogy kiábrándult belőle. Ezalatt azt értette, hogy nem írt ékezeteket és mindent rövidített (hogy=h, szóval=szval, nem=nm) és nem írt ékezeteket. Azt mondta, hogy szerinte ez tiszteletlenség. Én eléggé meglepődtem és elgondolkoztam ezen a dolgon. Szerintem az ékezetek hiánya nem tiszteletlenség, lehet, hogy másféle billentyűzetet használ. A rövidítéseket én is kicsit zavarónak találom alapjáraton, de ennyi miatt még nem mondanék le a találkozásról.

Ti mit gondoltok erről? Mennyire fontos az illető írásképe (a helyesíráson túl) az internetes ismerkedésnél?


2020. máj. 23. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nagyon fontos. Sokat elárul az ember intelligenciaszintjéről az, hogy mennyire igényes az írására. Ha néha írásjel nélkül ír, az rendben van, olyankor betudom, hogy telefonon úgy gyorsabb. Viszont azért gépről írjon már normálisan. Ékezet, nem rövidítve, nem két szavas üzeneteket...
2020. máj. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ami engem illet, igyekszem igényesen írni, főleg azzal, akit még alig ismerek. Közeli barátokkal szoktam csak ékezetek nélkül írni, de a rövidítések elég távol állnak tőlem.
2020. máj. 23. 12:06
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Nem zavar mert en is igy hasznalom

Ettol meg a gondolataim nem lesznek masok

Nem mindenki szeret potyogni ..!

2020. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ékezeteket még megértem, telefonon tényleg gyorsabb úgy írni. Én mindig szoktam amúgy, de ettől függetlenül ez nem zavar. A rövidítés se probléma, ha könnyen érthető, általános dolgokat használ. Viszont az ilyen nm meg szval engem kicsit zavar, konkrétan egyetlen betűt spórolt rajta és nem kelt olyan jó benyomást. Mst én is elkzdhnék úgy írni mndnt, h kihgyk pár kzpső mgnhngzót. Na ennek is kb. annyi értelme van. Kizáró ok azért nem lenne, ha amúgy értelmes és szimpatikus.
2020. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Én sem ismerkednék aztal aki így ír.Engem zavar az is ha nem használ valaki ékezeteket. Teljesen máshogy lehet szavakat értelmezni,főleg úgy,hogy nem ismerjük a másikat még. És bocs',de vegye a fáradtságot,szánjon időt arra,hogy pontosan,helyesen írjon. Mindig csak nem telefonról ír? Én se szeretek pötyögni /potyogni sem/, de ha nincs időm legfeljebb pár szóban reagálok,és hivatkozok arra,hogy később,gép előtt ülve,majd bővebben reagálok. Főleg ha még az is fennáll,hogy nem összeszedett a gondolata...egy katyvasz az egész,ami alapján nem kezdődhet,és folytatódhat az ismerettség.
2020. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen zavar. Aki nem tudja rendesen kifejezni magát, jó helyesírással, arról az jut eszembe hogy buta és nem intelligens. (Nem arra gondolok, hogy néha elír egy-egy szót.) Én sem tudok úgy pötyögni, mint a tizenéves kiscsajok, hogy pislog és már leír két mondatot, mert a telefonnal a kezében nőtt fel, de azért figyelek a helyesírásra és arra hogy rendesen ki tudjam fejezni magam.
2020. máj. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
#6 Viszont úgy látom, az nem zavar ha valaki spórol a szóközökkel 😉
2020. máj. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezek pont nem zavarnak. Pedig egyébként nagyon hárklis vagyok az íraskepre. Borzasztóan zavar, ha valaki nem tud helyesen írni (pl. - ban/-ben helyett - ba/-be ragot használ), vagy nem tudja értelmesen megfogalmazni, hogy mit is szeretne.

De az ékezet hiánya és a rövidítés nem zavar.

2020. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!