Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hölgyek! Elvárás hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyek! Elvárás hogy egy férfi értsen a barkácsoláshoz?

Figyelt kérdés

Tehát tudjon mondjuk glettelni, gipszkartonozni, különböző szerelési/felújítási munkálatokat elvégezni?


A héten találkoztam egy csajjal, elkezdte nekem magyarázni hogy számára az az ember nem is férfi akinek nincs otthon legalább egy fúrója...


Mondjuk nem hiszem hogy attól lesz valaki férfi hogy tud ablakot berakni vagy tetőt fedni, de nem vagyunk egyformák.



2020. nov. 20. 05:23
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Fura nők vannak, nőként írom. Szerintem feladatok vannak, ugyanúgy férfias a férfi, ha kalapálgat, és ha főz. Attól lesz férfias, hogy elvégzi a munkát, ami van, nem attól, hogy mi az a munka.
2020. nov. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
az én férjem nem ért iylenekhez, de amikor nem volt pénzünk szakemberre, magunknak kellett megcsinálni a festét. nem az volt a baj hogy nem értett hozzá, hanem az hogy a háta közepére se kívánta, trehányul csinálta, közben zsitkozódott. rossz volt látni, megcsináltam én végül és azóta is szinte minden férfimunkát magamra vállalok. Esetleg ha elválnék, biztosan előny lenne ha értene iylesmihez az új férjem, de igazából nem a nem tudással volt a baj, hanem azzal, hogy lusta volt és türelmetlen megtanulni is....
2020. nov. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
31%

31 pl azért az is érdekes hogy szinte az összes világ hírű és vagy michelin csillagos séf az mind férfi...! szerintem ti el eltévesztettétek ":D mert a főzés sosem volt női munka pláne nem a séf szintű főzés... már a középkor óta a királyok és nemesek szakácsai is mind férfiak voltak és úgymond ez az újkorban kezdett át menni a nőkre jobban mondva cselédekre mert a férfi komornyikok foglalkoztak a fa vágással tűz rakással és a többi nagyobb fizikumot igénylő munkálatokkal de még ekkor is a séfek férfiak voltak

igen abban egyet értek hogy nincs egyenlőség nem is kell hogy legyen nem azért mert a nők nem érnek többet hanem mert teljesen más a biologiánk és pszichologiánk!

2020. nov. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
96%

"teljesen más a biologiánk és pszichologiánk"


És ez a mondat, amit akkor is csattogtatnak egyesek, amikor valakit el akarnak lehetetleníteni, vagy nem akarnak egyenlő lehetőségeket biztosítani férfinak és nőnek.


Biológiai különbség van férfi és nő között, hát hogyne lenne. Fizikumban nyilván legtöbbször egy átlag férfi is simán lenyom egy átlagnál erősebb nőt is.

De felépítettünk egy olyan társadalmat, ahol már rég nem a nyers erő számít a munkák nagyobbik részénél, ott pedig egyenlőség van jó esetben, és ez így van jól, mivel szellemileg, agyilag egyenrangú a két nem, tudományosan soha az életben nem sikerült bizonyítani ennek az ellenkezőjét.

2020. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem elvárás. Bár apám is tudta ezeket, férjem is, mégis azt írom, hogy ha szakembert kellene hívni ahhoz is, hogy fel legyen fúrva egy polc a falra, az sem lenne gond.

(Amúgy meg, pl. én sem tudok beszegni egy függönyt, ha veszünk, elviszem varrónőhöz, aki megcsinálja. Pl. nincs is varrógépem, de ha lenne, kezelni akkor sem tudom.)

2020. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, kérdező, a kiscsaj éppen felújítani szándékozik a lakását, arra keres pasit?
2020. nov. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Mondjuk az előny, ha nem kétbalkezes általában a mindennapokban a technikai dolgokhoz. Mert én sem vagyok az. Mérnökként valamennyi gyakorlati érzékünk mindkettőnknek van a férjemmel, de miért várnék el tőle olyasmit, ami konkrét szaktudást igényel? Az egy másik szakma, a villanyszerelő se ért az övéhez. Mondjuk elektromos hálózatot bekötni, vizet, gázt bevezetni, ezeket javítani szaktudás nélkül veszélyes lenne, meg nem is érne rá ilyesmire. Mondjuk glettelni pont tud, az nem nagy ügy, kisebb felújítási, javítási munkákat megcsinál, van fúrója, több szerszámkészlete, de csak általános dolgokhoz. Lakásban élünk, azért nem kell túl sokat fúrni-faragni. Mondjuk azon csodálkoztam, hogy a villanyszerelő meglepődött, hogy a férjem felcsavarozta a lámpaburát a mennyezetre, mikor ő végzett a villanyszereléssel, merthogy mások nem szoktak ilyet csinálni. Ez mondjuk furcsa, én is be tudoj csavarni egy csavart, meg kábé bárki. De mi sem vagyunk folyton hobbiból barkácsolí típusok. Minek is. De amint látod, másoknál elvárás a barkácsolás. Olyat kell keresni, akinél nem az, ha te nem csinálsz ilyesmit.
2020. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Nem elvárás. Cserébe én sem vagyok konyhatündér.
2020. nov. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Tudjon alapdolgokat a konyhában,és ne legyen egy rendetlen disznó,de én már 40 vagyok,és ilyen férjem van :)

A barkácsolás egy plusz dolog,jó ha ért hozzá,de ha nem,azzal sincs semmi gond,én sem tudok rétest sütni.

2020. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Nem elvárás, de előny.
2020. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!