Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Randiznátok lelkileg sérült...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Randiznátok lelkileg sérült emberrel?

Figyelt kérdés

Online ismertem meg egy 29 éves férfit, eddig kétszer találkoztunk. Már az első randin szóba került, hogy az általános iskolás éveiben sok bullynak volt a célpontja, gimnáziumban és egyetemen visszahúzódó volt és mér 2 éve pszichológushoz jár. Nyilván nem így zúdította rám, de összeraktam a beszélgetésből a részleteket. Alapvetően érezni rajta, hogy visszahúzódóbb típus, és korábban még nem volt párkapcsolatban sem (ez a rész engem nem zavar). Olyan érzésem van, hogy fél hogy megbántják, miközben ő maga sem hiszi el, hogy egy randinál többig jutott valakivel.

Néha azt éreztem, hogy mintha pszichológus lennék a beszélgetés közben, de ilyenkor észrevette és rögtön váltott.

Szóval a sok részletből összeraktam a képet és sokat gondolkozom. Igazából tényleg nagyon jól érzem magam, megértjük egymást, intelligenciában és érdeklődésben is hasonlóak vagyunk, de azért ez ott van a háttérben. Egyelőre úgy tűnik, hogy meglehet a későbbiekben a kémia, de például még alig értünk egymáshoz, és nekem kellenek az érintések és a csók is hogy tudjam, kiváltanak e belőlem valami pluszt. Ezért ebből a szempontból még nem tudom mit gondoljak, a harmadik randi meg már le van beszélve.

Ha rólatok lenne szó, mit tennétek? Lehet, hogy emiatt az egész nem működhet és felelősségem lesz a lelki sebeinek gyógyításában?


2021. máj. 13. 15:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy igen-nemmel eldönthető kérdés. Van az a lelkisérült, aki mindent megtesz azért, hogy jobban legyen, alapvetően azon túl, hogy visszahúzódóbb, nem mondod meg róla elsőre, hogy min ment keresztül, nem vetíti ki a bajait másokra, igyekszik fejlődni, feldolgozni a vele történteket, stb. Ha úgy vesszük, én is lelkisérült vagyok az alkoholista apámmal. De ha valakinek nem beszélek a múltamról, nem mondaná meg. Egészséges párkapcsolatom és emberi kapcsolataim vannak, nem húzok le másokat, sőt én vagyok az általában, aki felhúzza őket.

És akkor ott van az a fajta, akiről többen is írnak: az energiavámpír, önbizalomhiányos, kontrollálni akaró.


Neked kell megismerni, meglátni, hogy milyen ő és milyen hatással vagytok egymásra. Ennyiből nem lehet megmondani, hogy ennek jó vagy rossz vége lehet.

2021. máj. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
41%
Erről most úgy beszéltek, mintha amúgy az emberek 60-80%-a ne lenne valamilyek formában lelki sérült és ne tenne jó nekik egy szakember. Pedig de, csak sokan ezt még maguk sem tudják. Meg nem is mindenkinél csendességben, visszahúzódásban jön ez ki. Egy karakán, jó kiállású, jó dumás embernek is lehet valamilyen lelki sérültsége, gyerekkorból magával hozott dolga. Sőt sokszor ezek a típusú emberek az ilyen viselkedésükkel pont ugyanúgy kompenzálnak valami sérülést, csak sokszor nem is tudnak róla.
2021. máj. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
84%
Hozzád sem ér! Nekem nagyon jól sikerült első randik után sem lett folytatás. Nyugodtan hagyhatod, ha csak nem akarsz lelkileg megnyomorodni mellette.
2021. máj. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem kb. mindenkinek vannak kisebb-nagyobb lelki sebei és ezzel nincs is gond, de azért az nem túl jó jel, hogy 29 évesen 2 év pszichológus után se tudta feldolgozni, hogy piszkálták őt az általános iskolában. És most nem a bullying-et akarom lebecsülni, meg értem én, hogy gonoszak tudnak lenni a gyerekek, de azért lassan 20 év után nem biztos hogy itt kéne tartania. Ez nem éppen arra utal, hogy hamarosan már kiegyensúlyozott lesz, csak esélyt kell neki adni.

Valószínűleg amúgy ha szimpatikus az illető, találkoznék vele 1-2-szer és utána meglátnám, hogy mennyire vészes a helyzet. Ha csak annyi, hogy kicsit visszahúzódóbb, még nem gond, de ha hozzám se mer érni, nekem kell vezetni a beszélgetést és súlyos önbizalomhiány van (esetleg ennél komolyabbak), akkor én nem mennék bele, van már rossz tapasztalatom ilyennel. Érzelmi zsarolás, extrém féltékenység volt jellemző és minden apróságot személyes sértésnek vett és hiába szerettem volna megbeszélni, hogy engem bánt valami, a vége az volt, hogy neki sokkal rosszabb a régi sérelmei miatt és a végén még én vigasztaltam. Mikor nem volt probléma, akkor amúgy nagyon rendes volt és jól kijöttünk, de nem bírtam sokáig.

Persze nem azt mondom, hogy minden lelkileg erősebben sérült ember ilyen, de nem árt vigyázni, hogy téged ne húzzon le.

2021. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem igazán van olyan ember, aki ne lenne valamilyen szinten sérült, szóval nem mindegy miről van szó pontosan. Súlyosan kisebségi komplexusos, önértékelési és kötődési problámás emberrel egészen biztos nem jönnék össze, egyszer már elkövettem ezt a hibát és ezt a poklot soha többet nem szeretném átélni, nem véletlenül nem lettem pszichológus. Viszont! Ha aktívam terápiára jár, foglalkozik vele, tudatosan tesz a gyógyulásáért (az exemnél erről szó se lehetett) akkor türelmes lennék vele és nem tennék le róla egyből.
2021. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%

4-es vagyok,


Az egyik nem rég volt túl az exén. Konkrétan a saját albijában (amit egyedül fizetett) a saját ágyában kapta rajta az exét egy másik pasival, mikor korábban ért haza.Emellé heti 6 nap 12-14 órát dolgozott, a határon túli családját is támogatta.


A második évek alatt sem tudta túltenni magát egy haláleseten a családjában.


Mindkettő szeretetre vágyott, de kapcsolatba energiát feccelni már nem akartak.

2021. máj. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
94%
Mindannyian meg tudunk sérülni, na, de egy ilyen szintet nem vállalnék. Egyszer megtettem, kár volt. Soha úgy nem akart senki sem kontrollálni, mint ő. GPS-t akart telepíteni a telefonomba (nem sikerült rávennie), persze "csak, hogy tudjam, hogy jól vagy, drágám". Fél óránként üzi, hogy mizu? Ugye élsz, minden oké? S akkor verte be nálam az utolsó szöget a koporsójára, mikor a barátnős találkozómra eljött és a boltban a ruhák mögül lesett minket. Na, azóta megtudom valakiről, hogy ilyen klinikai eset sikítva rohanok. Szerintem te is tedd ezt! Nem lesz se bizalom, se becsület, ha 2 éve pszichológushoz jár s kb. 0 haszna van.
2021. máj. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, látszik hogy nem olyan egyértelmű a kérdés. Amit hozzátennék, hogy nekem úgy tűnt, hogy a pszichológusnak van haszna és ő maga is 'jobban akar lenni'. De nyilván két találkozóból még nem lehet ennél többet leszűrni. Ami még zavar, hogy randin kb 1-2 óránként utalt rá vagy mondta, hogy nem akarja hogy szenvedjek. Mintha az lenne az alaphelyzet hogy vele időt tölteni nem jó. Ilyennel találkozott valaki? Vagy ez az indikátora, hogy fussak?
2021. máj. 13. 17:20
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

" 1-2 óránként utalt rá vagy mondta, hogy nem akarja hogy szenvedjek"


Menekülj!

2021. máj. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem legtöbbünk sérült lelkileg, így vagy úgy. Kérdés ki hogy birkózik meg vele.
2021. máj. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!