Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Randiznátok lelkileg sérült...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Randiznátok lelkileg sérült emberrel?

Figyelt kérdés

Online ismertem meg egy 29 éves férfit, eddig kétszer találkoztunk. Már az első randin szóba került, hogy az általános iskolás éveiben sok bullynak volt a célpontja, gimnáziumban és egyetemen visszahúzódó volt és mér 2 éve pszichológushoz jár. Nyilván nem így zúdította rám, de összeraktam a beszélgetésből a részleteket. Alapvetően érezni rajta, hogy visszahúzódóbb típus, és korábban még nem volt párkapcsolatban sem (ez a rész engem nem zavar). Olyan érzésem van, hogy fél hogy megbántják, miközben ő maga sem hiszi el, hogy egy randinál többig jutott valakivel.

Néha azt éreztem, hogy mintha pszichológus lennék a beszélgetés közben, de ilyenkor észrevette és rögtön váltott.

Szóval a sok részletből összeraktam a képet és sokat gondolkozom. Igazából tényleg nagyon jól érzem magam, megértjük egymást, intelligenciában és érdeklődésben is hasonlóak vagyunk, de azért ez ott van a háttérben. Egyelőre úgy tűnik, hogy meglehet a későbbiekben a kémia, de például még alig értünk egymáshoz, és nekem kellenek az érintések és a csók is hogy tudjam, kiváltanak e belőlem valami pluszt. Ezért ebből a szempontból még nem tudom mit gondoljak, a harmadik randi meg már le van beszélve.

Ha rólatok lenne szó, mit tennétek? Lehet, hogy emiatt az egész nem működhet és felelősségem lesz a lelki sebeinek gyógyításában?


2021. máj. 13. 15:49
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Sokan keverik az elcseszett személyiséget a "lelki sérültséggel". Attól, hogy valakinek ilyen jellegű problémái vannak, még nem feltétlen lesz kiállhatatlan és betegesen féltékeny, aki állandóan le akarja húzni a párját.
2021. máj. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Randizni nem randiztam, de egy jó ideig volt egy ilyen ellenkező nemű barátom. Eleinte azt láttam, hogy ő mennyire "egyedi", és mennyi olyan dolog van (hobby, zenei ízlés), ami közös bennünk. Akkor még akár többet is el tudtam volna képzelni. DE! És most jön a nagybetűs DE!

Ahogy teltek a hónapok, egyre jobban nyilt meg, és napi szinten mást se hallgattam, hogy milyen szar minden, a munkája, a kollégák, a rendszer, ő maga, a külseje, az anyagi helyzete, a családja, a szomszédja, egyszóval minden szar volt. Persze az ember igyekszik segíteni, és ilyenkor jön az, hogy pszichológusnak érzed magad, és figylej! Jön az, hogy veled is baja lesz. Volt, hogy valamit nem úgy mondtam, ahogy ő azt elvárta, vagy elmondtam a véleményemet, egyből én voltam a rossz, ha pedig nem reagáltam a világfájdalmára, akkor meg biztos bajom van, mert nem beszélek. Ha dolgom volt, hisztizett, hogy nem is szóltam neki, hogy itt és itt vagyok, de közben ő meg szónélkül eltűnt. Ha szerettem volna ezeket a dolgokat megbeszélni, az elején még meg lehetett vele, késöbb már a magas lóról dobálózott, lekezelő lett.

Sokáig próbáltam megérteni, elfogadni, segíteni neki, de amikor azt vettem észre, hogy ahogy telik az idő, egyre fáradtabb, kiégettebb, boldogtalanabb lettem, elköszöntem tőle.

Sajnos én sokáig elviseltem ezt, de te ne ess ebbe a hibába. Ha tetszik neked, tűzz ki magadelé egy dátumot, és ha nem látot a pozitív változást, engedd el, mert akkor késöbb se fog már változni.

Tudom, az ilyen srácok cukik, mennek az ember után, bókolgatnak, de ennyi. Ez meg baromire kevés egy kiegyensúlyozott, boldog kapcsolathoz, amiben egyenrangúak a felek.

2021. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Én próbálok megértő lenni de számomra kicsit ijesztő ha valaki ilyen. És magamban se bízok annyira, hogy kezelni tudnám a problémáit.
2021. máj. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
33%
Persze hogy randiznék, én is az vagyok. Viszont olyan ember nem kéne, akinek 29 évesen még nem volt párkapcsolata.
2021. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Na ez a nem akarom hogy szenvedj dolog meg baromi faraszto lesz egy ido utan, mert errol se szoktak leszokni, folyamatos megerosites kell majd neki, hogy tenyleg vele akarsz lenni, de soha nem lesz eleg... Az ilyen ember csak magaval van elfoglalva, keptelen felfogni, hogy neked vannak sajat erzeseid, amik pozitivak az iranyaba, mindig abbol indul ki, hogy o keves, mindegy mit mondasz vagy teszel.
2021. máj. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
23%
Én még soha életemben nem találkoztam olyan nővel, akinek ne lett volna legalább egy-két komoly pszichiátriai baja. (Férfiakkal nyilván nem randiztam.) Borderline skizofréniától pánikbetegségen át klinikai depresszióig és nárcisztikus tudatzavarig volt minden. Némelyiket kezelték, de a többségét nem. Nemcsak a saját kapcsolataim voltak ilyenek (és kivétel nélkül emiatt is mentek tönkre), hanem az összes barátom, ismerősöm ugyanezt tapasztalja. Még a családom nőtagjai sem normálisak. Ezek után randiznék-e lelkileg sérülttel? Csak azzal tudok, nincs más!
2021. máj. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
24%

A leírás alapján én kezdenék vele, mert látszik, hogy nem direkt traktál ezzel, nem lelkiszemetesnek használ, dolgozik is rajta. Most pl. más ügyben, tehát nem párkapcsolati ismerkedés során, összeismerkedtem egy sráccal, kb. az első 5 mondatnában benne volt, hogy mennyire ki akarta csinálni az egyik tanára gimiben, és ez őt mennyire frusztrálja... na ilyennel nem jönnék össze, aki ilyenről kb. 3 perc ismeretség után elkezd nemhogy beszélni, hanem kismonológot tartani, és érezni rajta az elemi dühöt, ezzel nekem csak a gondom lenne.


Persze kapcsolat alatt szakítanék, ha azt érezném, hogy nem bízik bennem, tojáshéjon kell körülötte járkálni, mert a jogos, kulturált kritikát is sértésnek veszi stb.

2021. máj. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem mennék bele,kb.olyan lehet mintha gyereket nevelnél.
2021. máj. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!